Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości, obecnie doradca wojewody

"Dostaliśmy wielkie nic". Odrzańska Droga Wodna po raz kolejny nie została włączona do transeuropejskiej sieci transportowej 

- Czesi dostali Łabę i Wełtawę a my połączenie Szczecin-Berlin, czyli - jak zwykle - wielkie nic - informuje branżowy portal Żegluga Śródlądowa.

Czesław Sobierajski broni Pawła Machy: czynienie burmistrzowi zarzutu ze współpracy z rządem PiS to piramidalny absurd 

Były poseł PiS i doradca wojewody śląskiego wydał oświadczenie nawiązujące do wywiadu z ustępującym burmistrzem Kuźni Raciborskiej. Materiał ukazał się w nowiny.pl i Nowinach Raciborskich.

Powiat wodzisławski świętuje 25-lecie. Podziękowania na uroczystej sesji [ZDJĘCIA]  

Uroczystą sesją Rady Powiatu Wodzisławskiego uświetniono jubileusz 25-lecia powiatu. Do Wodzisławskiego Centrum Kultury zaproszono radnych wszystkich dotychczasowych kadencji, byłych starostów oraz przedstawicieli powiatów partnerskich i samorządów, które wchodzą w skład oraz sąsiadują z powiatem wodzisławskim.

Kandydat w wyborach zdobywa tysiące głosów, ale nie wchodzi do Sejmu. Wyjaśniamy, jak działa metoda D'Hondta 

Kto wygrywa wybory parlamentarne? W przypadku Senatu sprawa jest prosta, bo Polska została podzielona na 100 jednomandatowych okręgów wyborczych. W każdym okręgu wygrywa kandydat, który zdobędzie najwięcej ważnych głosów. W przypadku wyborów do Sejmu sytuacja jest bardziej skomplikowana z uwagi na ordynację proporcjonalną opartą na...

Przysięga wojskowa na Placu Zwycięstwa. Niebawem żołnierze na stałe będą stacjonować w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

Bóg, Honor i Ojczyzna. Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli w Kuźni Raciborskiej przysięgę. To pierwsze takie wydarzenie w tej gminie, od kiedy samorząd przekazał na rzecz Wojska Polskiego obiekt po byłej podstawówce przy ul. Arki Bożka.

Pałac w Pogrzebieniu świadkiem dramatycznych wydarzeń. Mija 80 lat od utworzenia w tym miejscu obozu dla dzieci  

Pałac sióstr salezjanek w Pogrzebieniu to miejsce o pięknej, a zarazem smutnej historii. O ciemnej stronie tego miejsca mówiono w środę 13 września. Mija bowiem 80 lat, kiedy Polenlager 82 Pogrzebin przekształcono w obóz dla dzieci. Najtragiczniejszy okres wsi i samego pałacu związany jest właśnie z okresem II wojny światowej i okupacją niemiecką.

Czepkowanie na pierwszym rok studiów pielęgniarstwa w Akademii Nauk Stosowanych. Uroczystość w RCK 2023   

Dyrekcja Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu zaprosiła na Uroczyste Czepkowanie Studentów I roku kierunku Pielęgniarstwo. Odbyło się ono 16 czerwca w Raciborskim Centrum Kultury. 16 czerwca w piątek wśród przybyłych gości oficjalnych znaleźli się m.in. senator Ewa Gawęda, starosta Grzegorz Swoboda,...

W Mszanie uhonorowali ofiary Marszu Śmierci [ZDJĘCIA]  

Na trasie Marszu Pamięci im. Jana Stolarza, którzy przeszedł z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego znalazła się Mszana, gdzie piechurzy, młodzież z terenu gminy i władze gminy złożyły kwiaty i znicze, a także upamiętnili ofiary tragicznych wydarzeń z 1945 roku. 

Enej zagrał na 50-lecie Kopalni Borynia  

W piątkowy wieczór 20 stycznia odbyła się jubileuszowa gala z okazji 50-lecia Kopalni Borynia, obecnie wchodzącej w skład KWK Borynia-Zofiówka-Bzie. Podczas gali wystąpiła grupa Enej. 

20 pięknych i twórczych lat. Wiwat Akademia na inaugurację roku akademickiego w Raciborzu   

Większy prestiż i rozpoznawalność to spodziewane korzyści z zamiany nazwy w raciborskiej uczelni - z PWSZ na Akademię Nauk Stosowanych. Mówił o tym 13 października rektor dr Paweł Strózik, inaugurując nowy rok akademicki w liczącej już 20 lat wyższej szkole. Rektor wręczył indeksy studentom pierwszego roku, a wiceminister Paweł...

W Kuźni Raciborskiej mówili o potrzebie wstępowania do wojska [ZDJĘCIA]  

W Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbyła się konferencja organizacji proobronnych i klas mundurowych. Była to już jej piąta odsłona.

Powstanie zbiornik Kotlarnia? Premier Morawiecki: To ważny krok w kierunku podniesienia poziomu bezpieczeństwa [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE]  

W Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej następuje podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego budowy zbiornika Kotlarnia. Łącznie 5 interesariuszy ma wyrazić wspólną wolę i chęć budowy zbiornika, który będzie minimalizował skutki powodzi i suszy, a także stworzy przestrzeń do rekreacji. "Na żywo" transmitujemy...

Mieszkaniec Pszowa nacierał na Niemców pociągiem pancernym. Zdjął go snajper 

Edward Łatka, śląski powstaniec z Pszowa, dowódca pszowskiego batalionu 14. Wodzisławskiego Pułku Piechoty, kawaler orderu Virtuti Militari, był jednym z poległych w Bitwie olzańskiej, która została stoczona między powstańcami a Niemcami 23 maja 1921 r. w ramach III powstania śląskiego pod Olzą i Bukowem. Jego życiorys przypomina...

Dziesiątki zabitych w walkach koło Olzy i Bukowa  

Równo 100 lat temu rozpoczęło się jedno z najbardziej krwawych starć III powstania śląskiego, znane w historiografii jako Bitwa olzańska lub Bitwa pod Olzą. Zdaniem historyków, miała ona decydujący wpływ na wynik powstania. Przebieg bitwy opisuje dokładnie Paweł Porwoł, historyk, były dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śl. 

Powstał skwer, odsłonięto tablicę, posadzono dąb. Kuźnia Raciborska uczciła 101. rocznicę urodzin Karola Wojtyły [ZDJĘCIA, LIVE]  

Nie „głaz papieski” jak początkowo zapowiadano, a głaz „Karolek (Lolek)”. W Kuźni Raciborskiej odsłonięto tablicę pamiątkową, którą umieszczono na ponad 34-tonowym kamieniu. Ten stanął na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Powstańców, nieopodal komisariatu Policji. To kuźniański akcent przygotowany na rocznicę urodzin papieża Polaka.

To już dziś! Zakończono budowę Zbiornika Racibórz. Ministrowie i prezesi przecięli wstęgę [RELACJA]  

Gdyby załadować na pociąg cały żwir, który zużyto do budowy Zbiornika Racibórz, skład miałby długość od Moskwy do Lizbony. Zbiornik może pomieścić 185 mln m3 wody. Budowa kosztowała 2 mld zł.

AKTUALIZACJA

CRON ocalony 

O losy centrum rehabilitacji niepełnosprawnych przy Rzeźniczej zapytała ostatnio prezydenta Polowego radna Ludmiła Nowacka.

Zobacz więcej