Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czesław Sobierajski broni Pawła Machy: czynienie burmistrzowi zarzutu ze współpracy z rządem PiS to piramidalny absurd

Były poseł PiS i doradca wojewody śląskiego wydał oświadczenie nawiązujące do wywiadu z ustępującym burmistrzem Kuźni Raciborskiej. Materiał ukazał się w nowiny.pl i Nowinach Raciborskich.

Czesław Sobierajski broni Pawła Machy: czynienie burmistrzowi zarzutu ze współpracy z rządem PiS to piramidalny absurd
Czesław Sobierajski były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Oświadczenie Czesława Sobierajskiego

Burmistrz Kuźni Raciborskiej przez ostatnie dwie kadencje dokonał dla gminy i mieszkańców wielkich rzeczy. O niektórych mówi w wywiadzie dla Nowin Raciborskich. Miałem jako poseł RP niezwykłą przyjemność współpracować z burmistrzem. Dzięki naszej dobrej merytorycznej współpracy udało się przeprowadzić wiele bardzo ważnych przedsięwzięć na rzecz rozwoju gminy.

Pragnę zdecydowanie podkreślić , że takiego burmistrza nie wiem, czy spotka się w całej Polsce. Tak prawego, bezinteresownego, któremu w działaniu przyświecała zawsze jedna myśl, rzetelne wykonanie służby do której jak sam powtarzał, wynajęli go mieszkańcy Kuźni Raciborskiej.

Natomiast czynienie burmistrzowi zarzutu, że współpracował z rządem Prawa i Sprawiedliwości jest jakimś piramidalnym absurdem.

To właśnie dzięki tej współpracy można było zrealizować tyle jakże ważnych projektów gospodarczych i społecznych . Przypomnę , że moje biuro poselskie mieściło się w budynku Urzędu Miasta , gdzie spotykałem się z mieszkańcami gminy. I właśnie dzięki tej bliskości ta współpraca dawała tak znakomite rezultaty.

Jakoś wówczas nikt nie czynił burmistrzowi zarzutów z tej współpracy. Tylko mali , zakompleksieni ludzie mogą tak się zachowywać i to ci, którzy wtenczas pełnili funkcję wiceburmistrzów, czy szefów rady, czy innych jednostek komunalnych.

Biorąc pod uwagę zachowanie tych, którzy wszelkie wysiłki skupili na negatywnej kampanii, szkalując w perfidny sposób burmistrza Pawła Machę, rozumiem decyzję burmistrza o rezygnacji.

Już wkrótce mieszkańcy Kuźni Raciborskiej przekonają się na własnej skórze, jakiego wielkiego gospodarza utracili.

Jeszcze raz pragnę podziękować burmistrzowi Pawłowi za naszą wieloletnią bardzo dobrą współpracę na rzecz Kuźni Raciborskiej i jej mieszkańców. Czesław Sobierajski.

Ludzie

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości, obecnie doradca wojewody

Paweł Macha

Były burmistrz Kuźni Raciborskiej.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~tomekk22 (83.26. * .110) 24.04.2024 21:37

Czesiu, a kto ty jesteś mi powiedz bo ja nawet nie wiem

~Ilona77 (94.254. * .53) 24.04.2024 01:26
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czesiek, takich efektów dokonales, ze juz pozniej Cie nie wybrali. Nie przypisuj sobie zaslug, bo poslem to Ty byles cienkim jak sik pająka.

~Żałosne1 (94.254. * .3) 23.04.2024 20:42
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Panie Sobierajski… gdyby Pan Macha był takim super burmistrzem jak Pan bredzisz to dziś nie musiałby sie obawiać, że mieszkańcy go nie wybiorą. W 1 turze przegrał. W 2 byłby nokaut. A teraz Macha płacze i biega po dziennikarzach z żalami. I jeszcze go sejmowy emeryt broni.