Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Powraca tradycyjna formuła pielgrzymowania na Jasną Górę. Kiedy wyruszy strumień raciborski?  

Tegoroczna 46. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górą odbędzie się pod hasłem: «Jubileuszową wdzięczność i ufność niesiemy do Matki».

Dyspensa w piątek po Bożym Ciele? Biskup Czaja już zdecydował 

Pojawiają się biskupie dekrety w sprawie dyspensy od charakteru pokutnego w piątek po Bożym Ciele. Taką decyzję podjął m.in. Biskup Opolski Andrzej Czaja*.

"Jestem uzależniona od twórczości Canovy". W Kuźni Kultury odbył się wernisaż prac Teresy Prządkiewicz [ZDJĘCIA] 

Twórczość Antonio Canovy i sztuka starożytnego Rzymu to wiodące elementy obrazów Teresy Prządkiewicz, które od 30 kwietnia można oglądać w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Wystawa...

Trwa pielgrzymka na Jasną Górę. Wierni mówią, że pielgrzymowanie jest jak narkotyk [ZDJĘCIA] 

Choć zdania wśród wiernych czy lepiej iść w towarzystwie słońca czy deszczu były podzielone, to gremialnie w rozmowie z Nowinami stwierdzali, że: nie ma dla nich żadnej przeszkody, aby udać się na pielgrzymkę. Hasło, które w tym roku...

Koronawirus w domu pomocy społecznej w Kietrzu 

W Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu stwierdzono 18 przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w czwartek biuro prasowe wojewody opolskiego.

Zbiornik Racibórz Dolny już działa 

Z końcem stycznia zbiornik Racibórz Dolny osiągnął swoją funkcjonalność. Oznacza to, iż obiekt w obecnym momencie jest gotów, by chronić przed ryzykiem wielkiej wody prawie dwa i pół miliona mieszkańców województw śląskiego, opolskiego...

Historyczny moment. Odra przepływa już przez zaporę zbiornika Racibórz, a gigantyczne zasuwy działają bez zarzutu [ZDJĘCIA, LIVE] 

Budowa zbiornika Racibórz wchodzi w ostatni etap. Na przełomie roku zyska on pełną funkcjonalność przeciwpowodziową. Niezależnie od tego, wkrótce ruszą prace nad przygotowaniem koncepcji rozszerzenia przeznaczenia zbiornika, tak aby zyskał...

Odpust w Rudach. Abp Skworc: Trzeba być człowiekiem dalekowzrocznym [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Tradycyjnie w uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli 15 sierpnia wierni z archidiecezji katowickiej oraz diecezji gliwickiej i opolskiej spotkali się na odpustowej Eucharystii na dziedzińcu przy Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

Wielka bitwa na przedpolach grodu Racibora, czyli Raciborski Festiwal Średniowieczny [ZDJĘCIA] 

W ruch poszły miecze, szable, topory i włócznie... Wojowie nie oszczędzali się, czym zasłużyli na brawa publiczności. Zobaczcie jak to wyglądało!

Barwne obchody święta Straży Granicznej w Raciborzu [ZDJĘCIA] 

Uroczysty apel, koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej (Podhalańczycy), kompania honorowa, odznaczenia, awanse oraz... dzień otwartych koszar - tak było na święcie Straży Granicznej w siedzibie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej...

Powraca tradycyjna formuła pielgrzymowania na Jasną Górę. Kiedy wyruszy strumień raciborski?  

Tegoroczna 46. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górą odbędzie się pod hasłem: «Jubileuszową wdzięczność i ufność niesiemy do Matki».

Dyspensa w piątek po Bożym Ciele? Biskup Czaja już zdecydował 

Pojawiają się biskupie dekrety w sprawie dyspensy od charakteru pokutnego w piątek po Bożym Ciele. Taką decyzję podjął m.in. Biskup Opolski Andrzej Czaja*.

"Jestem uzależniona od twórczości Canovy". W Kuźni Kultury odbył się wernisaż prac Teresy Prządkiewicz [ZDJĘCIA]  

Twórczość Antonio Canovy i sztuka starożytnego Rzymu to wiodące elementy obrazów Teresy Prządkiewicz, które od 30 kwietnia można oglądać w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Wystawa będzie czynna do końca maja.

Bp Andrzej Czaja: bądźmy dla braci z Ukrainy aniołami pokoju i dobroci 

W opolskiej katedrze ordynariusz opolski* odprawił w niedzielę mszę św. w intencji pokoju na Ukrainie. Wezwał do udzielania pomocy Ukraińcom i ich serdecznego przyjęcia w diecezji.

Będą sprzątać Odrę. Chcesz się przyłączyć? Poszukiwani są chętni 

Stowarzyszenie Załóg Pływadeł „Rzeki dzielą – Odra Łączy” koordynuje na naszym terenie akcję sprzątania Odry na jej pierwszym odcinku (od granicy Państwa). To międzynarodowe przedsięwzięcie pn. Czysta Odra, w ramach którego planuje się uprzątnąć 854,3 km rzeki (w granicach Polski 742 km).

Zmarł pochodzący z Nędzy ks. prof. Helmut Sobeczko. "Był dobrym człowiekiem" 

O śmierci duchownego poinformowała Diecezja Opolska. - Ze smutkiem w sercu zawiadamiamy, że w niedzielę (17 października 2021 r.), przed północą zmarł ks. prof. dr hab. nauk teol., protonotariusz apostolski Helmut Sobeczko - napisano w komunikacie.

Trwa pielgrzymka na Jasną Górę. Wierni mówią, że pielgrzymowanie jest jak narkotyk [ZDJĘCIA]  

Choć zdania wśród wiernych czy lepiej iść w towarzystwie słońca czy deszczu były podzielone, to gremialnie w rozmowie z Nowinami stwierdzali, że: nie ma dla nich żadnej przeszkody, aby udać się na pielgrzymkę. Hasło, które w tym roku przyświeca im, brzmi: „Życiem eucharystycznym wypełnić codzienność”. Z Rud do Ujazdu wyszło 262 pątników.

Krzyżanowice: nie żyje ks. Oswald Bobrzik 

W niedzielę 14 marca zmarł ks. Oswald Bobrzik, kapelan J. Świątobliwości, emerytowany proboszcz parafii Trójcy Świętej w Ciasnej. Duchowny pochodził z Krzyżanowic.

Służby gotowe na odwilż - pełna mobilizacja pracowników Wód Polskich 

400 pracowników Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie zmobilizował w czasie zimowej odprawy powodziowej Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach – Mirosław Kurz, która odbyła się 18 lutego.

Jak wybrać najlepszą agencję brandingową na rynku? 

Sukces marki w dużej mierze zależy od jej wizerunku. Tylko silne, spójne oraz właściwie dostosowane do współczesnych realiów firmy mają bowiem szansę na zyskanie uwagi odbiorców oraz utrzymanie jej przez cały okres swojego istnienia na rynku. W kreowaniu wizerunku współczesnym firmom i markom pomaga profesjonalnym podmiot, jakim jest...

Materiał zewnętrzny

Zmarł ks. Edward Stachurski. Duchowny pochodził z Krzyżanowic 

W poniedziałek, 8 lutego br. w Wielkiej Brytanii zmarł ks. Edward Stachurski. Data pogrzebu nie jest jeszcze znana.

Zmarł ks. dr Wiesław Szeląg – były wikary z Rud 

Duchowny zmarł 25 listopada w wieku 77 lat. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 30 listopada o godz. 11:00 w kościele parafialnym św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie.

Koszatka po 100 latach znowu na Opolszczyźnie  

Prawdziwą sensacją przyrodniczą jest wykrycie koszatki w Leśnictwie Zameczek Nadleśnictwa Kluczbork, należących w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Poszukiwania małych gryzoni należących do popielicowatych w Stobrawskim Parku Krajobrazowym prowadzą pracownicy Instytutu Biologii Uniwersytetu Opolskiego. Leśnicy wraz...

Zmarł pochodzący z Makowa ks. Alfons Schubert 

Diecezja Opolska informuje o śmierci pochodzącego z Makowa w gminie Pietrowice Wielkie, ks. Alfonsa Schuberta. Pogrzeb odbył się w środę 5 sierpnia w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu - w miejscu, gdzie ksiądz pełnił swoją posługę do czasu przejścia na emeryturę.

Kolejne 15 zakażeń w DPS w Kietrzu 

U kolejnych 15 osób związanych z Domem Pomocy Społecznej w Kietrzu stwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowało w niedzielę biuro prasowe wojewody opolskiego.

Koronawirus w domu pomocy społecznej w Kietrzu 

W Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu stwierdzono 18 przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w czwartek biuro prasowe wojewody opolskiego.

Zobacz więcej