Praca.nowiny.pl
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Dlaczego do damskiej toalety zawsze jest kolejka?
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Lifestyle
Dlaczego do damskiej toalety zawsze jest kolejka?  
Zrób to sam na Dzień Matki. Relaksująca sól do kąpieli
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Racibórz
Radlin
Region
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Żory
Lifestyle
Zrób to sam na Dzień Matki. Relaksująca sól do kąpieli 
3 tys. zł za tonę węgla w tym roku? Tak prognozują jego sprzedawcy
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Informacje
Górnictwo
3 tys. zł za tonę węgla w tym roku? Tak prognozują jego sprzedawcy 
Dlaczego do damskiej toalety zawsze jest kolejka?
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Lifestyle
Dlaczego do damskiej toalety zawsze jest kolejka?  
Najnowsze komentarze
TOP 18 największych pracodawców powiatu raciborskiego. Kto w czołówce? 

Lider nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, ale kolejne miejsca już tak. Odświeżyliśmy nasz ranking i wzbogaciliśmy go o informacje o pracodawcach oraz zawodach, w których najczęściej rekrutują.

PUP w Raciborzu ma pieniądze dla bezrobotnych i przedsiębiorców 

Urząd pracy wkrótce rozpocznie szereg naborów, m.in.: na wsparcie działalności gospodarczej, zasiedlenie dla osób bezrobotnych, czy dofinansowanie zatrudnienia osoby bezrobotnej. Więcej informacji w artykule.

Eko-Okna zainwestują 400 milionów złotych w Kędzierzynie-Koźlu 

Największy pracodawca z naszego regionu kupił nieruchomość o powierzchni 33 hektarów. Powstanie tam 500 nowych miejsc pracy.

STOP żmudnemu przeszukiwaniu dziesiątek serwisów z ogłoszeniami o pracę 

Każdy, kto kiedykolwiek szukał pracy wie, że jest to jak szukanie igły w stogu siana. Można godzinami przeszukiwać wiele różnych stron, poświęconych innym typom pracy, często bez wygodnych filtrów i nadal nie znaleźć odpowiedniej dla siebie oferty. Z drugiej strony pracodawcy też nie mają łatwiej - coraz trudniej jest dotrzeć do...

Nieznaczny spadek bezrobocia w powiecie raciborskim na koniec 2021 roku. Jakie zawody mają wzięcie na lokalnym rynku pracy? 

Z końcem grudnia 2021 r. w rejestrze bezrobotnych figurowało 1 935 mieszkańców powiatu raciborskiego, czyli o 10 mniej niż w listopadzie.

Ostatnią astrę wyprodukowano w gliwickim Oplu 30 listopada. Kto i jakie samochody będzie tam produkował i jak dostać pracę w nowych zakładach? 

Coś się kończy, coś się zaczyna - tak w wielkim skrócie można określić to, co dzieje się właśnie w Gliwicach. Fabryka Opla kończy działalność, jednak wkrótce ruszy nowa fabryka samochodów. Co stanie się z pracownikami fabryki Opla i kto znajdzie zatrudnienie w nowych zakładach? Na te pytania odpowiada Agnieszka Brania z koncernu Stellantis.

Ubywa bezrobotnych w powiecie raciborskim. Kogo rekrutują pracodawcy? 

Z końcem listopada 2021 r. w rejestrze bezrobotnych figurowało 1 945 mieszkańców powiatu raciborskiego, czyli o 44 mniej niż miesiąc temu.

Na kogo czeka praca w Raciborzu? Czy warto brać pod uwagę to miasto, szukając pracy w województwie śląskim? 

Racibórz w województwie śląskim jest miastem usytuowanym tuż przy naszej granicy z Republiką Czeską. W okolicy malownicze krajobrazy górskie przeplatają się z obrazami wielkiego przemysłu w regionie. A gdybyśmy chcieli się zatrudnić w Raciborzu - jakie są wtedy nasze szanse na dobrą pracę i co trzeba zrobić, żeby ją znaleźć?

Materiał zewnętrzny

Praca dla pracownika produkcji w Raciborzu! 

Szukasz pracy? Zaaplikuj na stanowisko pracownik produkcji w raciborskiej firmie AMG Railing.

Prognozy rekrutacyjne na początek 2021 r. Praca będzie tylko w wybranych sektorach 

Od stycznia do marca 2021 r. 6% firm będzie powiększać swoje zespoły, a 4% redukować etaty, wynika z raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”, przygotowanego przez ManpowerGroup.

Powstała petycja pracowników transgranicznych w sprawie przywrócenia ruchu bez kwarantanny 

Juz prawie 4 tys. osób podpisało petycję, stworzoną przez grupę pracowników transgranicznych, którzy chcą przywrócenia możliwości przekraczania granicy bez konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny. Petycja będzie skierowana do premiera Mateusza Morawieckiego. 

Od piątku kwarantanna także dla osób pracujących w Czechach 

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, w ślad za nowymi obostrzeniami w walce z koronawirusem idą zmiany dla osób przekraczających granice. Od piątku 27 marca także osoby mieszkające w Polsce, a pracujące w Czechach będzie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna po wjeździe na teren Polski. 

AKTUALIZACJA

Spowolnienie gospodarcze i koronawirus a rynek pracy 

Koronawirus niezwykle mocno wpływa na sytuację gospodarczą w Polsce, znacząco pogłębiając obserwowane już od kilku miesięcy spowolnienie gospodarcze w kraju. Jak obecna sytuacja wpłynie na rynek pracy? Jakie wnioski pracodawcy mogą z niej wyciągnąć? O tym opowie Katarzyna Dąderewicz, dyrektor regionalna w agencji zatrudnienia LeasingTeam.

Czy można przejechać przez granicę do pracy w Czechach? INFORMACJE, WZÓR ZAŚWIADCZENIA 

Mimo zamknięcia granic, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewnia, że Polacy wyjeżdżający do pracy w Czechach nie będą objęci kwarantanną. 

Firmy przechodzą na pracę zdalną w obawie przed kornonawirusem 

W dużych aglomeracjach kolejne firmy zamykają swoje siedzimy i decydują się na pracę zdalną ze względu na zagrożenie spowodowane koronawirusem. Spotkania przenoszą się więc całkowicie do świata technologii, co dotychczas było trendem, a dziś stanowi już konieczność. Jednak nie we wszystkich branżach takie rozwiązanie ma prawo...

Zobacz więcej