Praca.nowiny.pl
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Informacje
Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu 
Podróżujesz za granicę? Pamiętaj o karcie EKUZ
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Zdrowie
Podróżujesz za granicę? Pamiętaj o karcie EKUZ 
Tomasz Oślizło wygrał Runmageddon Silesia Hałdy Sośnica
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Gorzyce
Lifestyle
Tomasz Oślizło wygrał Runmageddon Silesia Hałdy Sośnica  
Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Informacje
Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu 
Najnowsze komentarze
Obywatele Ukrainy szukają u nas pracy. W zdecydowanej większości to kobiety 

Uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy wchodzą na rynek pracy powiatu wodzisławskiego. Ile z nich już się zarejestrowało w Powiatowym Urzędzie Pracy? Pierwsze umowy z przedsiębiorcami już zostały podpisane.

Baszta szuka opiekuna. Nadajesz się? 

Trwają poszukiwania opiekuna Baszty Rycerskiej na historycznym wodzisławskim Grodzisku. Mowa o sezonowej obsłudze obiektu, od kwietnia do września. Zainteresowani mogą aplikować w wodzisławskim magistracie. 

Oferty pracy dla Ukraińców. PUP w Wodzisławiu Śl. tworzy bazę miejsc 

Ważne zadanie stoi przed Powiatowym Urzędem Pracy w Wodzisławiu Śl. Z jednej strony to wsparcie dla ukraińskich obywateli, którzy już dzisiaj pracują w zakładach na terenie powiatu. Z drugiej, pomoc w znalezieniu miejsc pracy napływającym na teren powiatu wodzisławskiego wojennym uchodźcom.

Ruszyła budowa fabryki Eko-Okien w Wodzisławiu. Hala zajmie 17 hektarów 

Niedawno informowaliśmy o zapowiedzi wejścia do Wodzisławia nowego inwestora w strefie Olszyny, a tymczasem ruszyła budowa fabryki Eko-Okien. Rozpoczęły się prace ziemne. 

Nowy inwestor w Wodzisławiu? Planuje zainwestować 70 mln zł 

Choć na razie musimy opierać się tylko na liście intencyjnym, jaki otrzymali miejscy urzędnicy, istnieje wielkie prawdopodobieństwo pojawienia się w Wodzisławiu Śląskim dużego inwestora. To firma projektująca i produkująca maszyny do obróbki drewna. To kolejna, po starcie budowy zakładu Eko-Okien, dobra informacja dla wodzisławskiego rynku pracy. 

Eko-Okna zainwestują 400 milionów złotych w Kędzierzynie-Koźlu 

Największy pracodawca z naszego regionu kupił nieruchomość o powierzchni 33 hektarów. Powstanie tam 500 nowych miejsc pracy.

STOP żmudnemu przeszukiwaniu dziesiątek serwisów z ogłoszeniami o pracę 

Każdy, kto kiedykolwiek szukał pracy wie, że jest to jak szukanie igły w stogu siana. Można godzinami przeszukiwać wiele różnych stron, poświęconych innym typom pracy, często bez wygodnych filtrów i nadal nie znaleźć odpowiedniej dla siebie oferty. Z drugiej strony pracodawcy też nie mają łatwiej - coraz trudniej jest dotrzeć do...

Ostatnią astrę wyprodukowano w gliwickim Oplu 30 listopada. Kto i jakie samochody będzie tam produkował i jak dostać pracę w nowych zakładach? 

Coś się kończy, coś się zaczyna - tak w wielkim skrócie można określić to, co dzieje się właśnie w Gliwicach. Fabryka Opla kończy działalność, jednak wkrótce ruszy nowa fabryka samochodów. Co stanie się z pracownikami fabryki Opla i kto znajdzie zatrudnienie w nowych zakładach? Na te pytania odpowiada Agnieszka Brania z koncernu Stellantis.

Oferty pracy w strukturach BMW 

BMW to globalny koncern, który jest także rozpoznawalnym powszechnie pracodawcą, zatrudniającym ponad sto dwadzieścia tysięcy pracowników. Historia jego funkcjonowania liczy już przeszło sto lat.

Materiał zewnętrzny

Zwolnienia grupowe w KES Poland. Powiadomiono o nich PUP 

Branża motoryzacyjna znajduje się w kryzysie. Powodem jest aktualnie brak półprzewodników, a nie malejący popyt. Na niektóre nowe auta z salonu trzeba czekać wiele miesięcy. Co gorsza, brak półprzewodników oznacza, że firmy produkujące podzespoły nie mają z czego produkować, mimo że jest popyt na ich produkty. W takiej sytuacji...

Powstała petycja pracowników transgranicznych w sprawie przywrócenia ruchu bez kwarantanny 

Juz prawie 4 tys. osób podpisało petycję, stworzoną przez grupę pracowników transgranicznych, którzy chcą przywrócenia możliwości przekraczania granicy bez konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny. Petycja będzie skierowana do premiera Mateusza Morawieckiego. 

Od piątku kwarantanna także dla osób pracujących w Czechach 

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, w ślad za nowymi obostrzeniami w walce z koronawirusem idą zmiany dla osób przekraczających granice. Od piątku 27 marca także osoby mieszkające w Polsce, a pracujące w Czechach będzie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna po wjeździe na teren Polski. 

AKTUALIZACJA

Spowolnienie gospodarcze i koronawirus a rynek pracy 

Koronawirus niezwykle mocno wpływa na sytuację gospodarczą w Polsce, znacząco pogłębiając obserwowane już od kilku miesięcy spowolnienie gospodarcze w kraju. Jak obecna sytuacja wpłynie na rynek pracy? Jakie wnioski pracodawcy mogą z niej wyciągnąć? O tym opowie Katarzyna Dąderewicz, dyrektor regionalna w agencji zatrudnienia LeasingTeam.

Czy można przejechać przez granicę do pracy w Czechach? INFORMACJE, WZÓR ZAŚWIADCZENIA 

Mimo zamknięcia granic, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewnia, że Polacy wyjeżdżający do pracy w Czechach nie będą objęci kwarantanną. 

Firmy przechodzą na pracę zdalną w obawie przed kornonawirusem 

W dużych aglomeracjach kolejne firmy zamykają swoje siedzimy i decydują się na pracę zdalną ze względu na zagrożenie spowodowane koronawirusem. Spotkania przenoszą się więc całkowicie do świata technologii, co dotychczas było trendem, a dziś stanowi już konieczność. Jednak nie we wszystkich branżach takie rozwiązanie ma prawo...

Tak! Chcę tam pracować. Krok pierwszy – odpowiednie CV 

Odpowiednie CV… czyli jakie? Jak powinno wyglądać dobre CV, które przyciągnie uwagę potencjalnego pracodawcy? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Zobacz więcej