Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Małgorzata Krzemien

Sekretarz Gminy Krzyżanowice, radna Krzanowic

Radni z Krzyżanowic pracują już w pełnym składzie  

Radny może sprawować swój mandat dopiero po złożeniu ślubowania. Jeśli nie uczyni tego na pierwszej sesji, musi je złożyć na kolejnej. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku radnej z gminy Krzyżanowice, która objęła mandat po ostatnich wyborach samorządowych.

Roman Kaczor nowym przewodniczącym Rady Gminy Krzyżanowice [ZDJĘCIA]  

Roman Kaczor został wybrany na przewodniczącego Rady Gminy Krzyżanowice, natomiast Mariola Pszenica objęła funkcję zastępcy. Decyzje te zapadły podczas sesji zwołanej na 7 maja.

Wicedyrektor raciborskiego Ekonomika szefem Rady Miejskiej w Krzanowicach [ZDJĘCIA]  

Ostatnie wybory samorządowe w Krzanowicach wyraźnie różniły się od tych z 2018 roku. Tym razem aż 60 kandydatów z pięciu różnych komitetów stawiało czoła w rywalizacji o mandaty radnych, co wpłynęło na zróżnicowany skład rady. Burmistrz Andrzej Strzedulla ma większość w radzie, bo wprowadził 9 radnych. Jednakże ta kadencja...

AKTUALIZACJA

Andrzej Strzedulla zaprezentował kandydatów na radnych Krzanowic. Kto znajdzie się na listach? 

- W ostatnich latach dobra i odpowiedzialna współpraca z radą miejską była kołem zamachowym zrównoważonego rozwoju wszystkich naszych miejscowości - twierdzi obecny burmistrz, Andrzej Strzedulla, przedstawiając kandydatów na radnych, którzy wspólnie z nim ubiegają się o władzę w nadchodzących wyborach samorządowych. Kto dokładnie...

Świąteczna radość z Mikołajem w Tworkowie [ZDJĘCIA]   

Święty Mikołaj spotkał się w sali zrewitalizowanej tworkowskiej roszarni z osobami z niepełnosprawnościami z terenu gminy Krzyżanowice. Obdarował zebranych słodkimi prezentami przygotowanymi przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach a ufundowanymi przez gminę Krzyżanowice.

Młodzieżowa Rada Gminy Krzyżanowice rozpoczęła nową kadencję. Kto stanął na jej czele? 

Celem rady jest m.in. kształtowanie poczucia odpowiedzialności obywatelskiej poprzez wdrożenie się do działań samorządowych i postulowanie do władz gminy w sprawach dotyczących młodzieży.

Flagi Śląska zawisną na większości urzędów, odmawia tylko Kuźnia Raciborska 

Złoto-modre fany zawisną na urzędach poszczególnych samorządów ziemi raciborskiej? Tego chce Ruch Autonomii Śląska, ale czy zdecydują się na to poszczególni włodarze? W większości tak, choć nie wszyscy, bo w przypadku Kuźni Raciborskiej słyszymy, że gminna flaga nawiązuje jednoznacznie do barw śląskich i przez cały rok wywieszona...

Kiedy basen w Tworkowie otworzy się na pływających? [ZDJĘCIA]   

Tworkowski basen przechodzi wielką modernizację kosztującą ponad 19 mln złotych. Pytamy urzędników, czy obiekt otworzy się przed zbliżającym się sezonem kąpielowym.

Krzyżanowice po raz drugi powitały najmłodszych mieszkańców [ZDJĘCIA]  

4 lutego w Urzędzie Gminy Krzyżanowice przywitano najmłodszych mieszkańców gminy urodzonych w drugim półroczu 2022. Było to drugie takie spotkanie, jak przypomina urząd, które zakończyło witanie nowych obywateli z rocznika 2022.

Podtrzymują tradycję od lat. W Tworkowie kisili kapustę [ZDJĘCIA]  

Tradycyjne kiszenie kapusty było kiedyś ważnym, a wręcz rytualnym wydarzeniem w życiu społeczności wiejskiej. Ta tradycja w gminie Krzyżanowice utrzymuje się po dziś dzień. W środku tygodnia, przy kamiennym buncloku, zebrały się panie z sołeckich KGW, aby wspólnie przygotować kapustę do kiszenia.

15 małżeństw z gminy Krzyżanowice odebrało wyjątkowe medale [ZDJĘCIA]  

Słowa dotrzymali i za to zostali nagrodzeni medalem prezydenta RP. 50 lat temu 15 par złożyło przysięgę małżeńską, w której wytrwali do dzisiaj.

Co wójt Utracki odpisał posłowi Braunowi? Radny Huptaś wrócił do interwencji poselskiej 

Radny Oliwer Huptaś powrócił do głośnej wizyty posła Grzegorza Brauna w Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach, który przeprowadził tam poselską interwencję. W formie interpelacji zwrócił się o udostępnienie pisma, które wójt Grzegorz Utracki skierował do posła.

Poseł Grzegorz Braun w Krzyżanowicach. W jakiej sprawie interweniował w urzędzie? [WIDEO, ZDJĘCIA]  

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun w Urzędzie Gminy Krzyżanowice. Wcześniej lokalne media poinformowano, że interwencja będzie dotyczyła wyłączenia sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabełkowie z użytkowania na rzecz adaptacji w celu przyjęcia gości z Ukrainy. Dlatego też posłowi towarzyszyła m.in. dyrektor placówki...

Po dwóch latach do Tworkowa powrócił kiermasz wielkanocny. Co przygotowały gospodynie? [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

W sprawdzonej formie w Tworkowie, w tamtejszym centrum kultury, w niedzielę 3 kwietnia, zorganizowano kiermasz wielkanocny. Wydarzenie przyciągnęło sporo mieszkańców oraz osób z sąsiednich miejscowości. Wśród gości pojawiła się m.in. senator Ewa Gawęda. Z okazji nadchodzących świąt oficjele składali przybyłym życzenia.

Sprawdzamy, o ile wzrosły wypłaty urzędników z gmin powiatu raciborskiego (jeśli w ogóle wzrosły) 

- Jedni otrzymali, a drudzy nie - denerwowali się w rozmowie z Nowinami pracownicy jednego z urzędów. - Dostaliśmy wyższe wynagrodzenia, ale są to niewielkie zmiany - przekazywali kolejni. Sprawdziliśmy więc, czy w ogóle, a jeśli tak, to o ile wzrosły uposażenia w poszczególnych urzędach gmin wiejskich i miejsko-wiejskich na terenie...

Trzy nagrody wójta Krzyżanowic. Kogo w tym roku uhonorował Grzegorz Utracki? [ZDJĘCIA]  

Utworem z filmu James Bond w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice rozpoczęła się doroczna inauguracja roku kulturalnego. W trakcie wydarzenia tradycyjnie wójt Grzegorz Utracki wręczył nagrody. 

Przeżyli razem 18 262 dni, czyli Złote Gody w Gminie Krzyżanowice  

31 par z gminy Krzyżanowice świętowało jubileusz 50-lecie małżeństwa. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości, którą zorganizowano w Centrum Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie.

Zobacz więcej