Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Roman Kaczor nowym przewodniczącym Rady Gminy Krzyżanowice [ZDJĘCIA]

Roman Kaczor został wybrany na przewodniczącego Rady Gminy Krzyżanowice, natomiast Mariola Pszenica objęła funkcję zastępcy. Decyzje te zapadły podczas sesji zwołanej na 7 maja.

Roman Kaczor nowym przewodniczącym Rady Gminy Krzyżanowice [ZDJĘCIA]Qbik
Roman Kaczor z Chałupek został wybrany na przewodniczącego rady w Krzyżanowicach, przejmując tym samym rolę po przewodniczącym poprzedniej kadencji, Brunonie Chrzibku z Tworkowa, który nie ubiegał się o reelekcję.

Podczas pierwszej sesji Rady Gminy Krzyżanowice, na której radni złożyli ślubowanie, dokonano wyboru przewodniczącego i zastępcy. Na obie te funkcje zaproponowano jedną kandydaturę - Romana Kaczora na przewodniczącego i Mariolę Pszenicę na zastępcę. Obydwaj zostali wybrani głosami 14 radnych (1 osoba nieobecna), stając tym samym na czele lokalnej rady.

Przewodniczący Kaczor podziękował radnym za wybór, wyrażając wdzięczność za ich zaufanie. - Postaram się jak najlepiej pracować na rzecz rady, służyć mieszkańcom oraz reprezentować gminę w każdej sytuacji - powiedział. Zwracając się do kierownictwa urzędu, podkreślił, że kluczowym elementem dla rozwoju gminy jest harmonijna współpraca pomiędzy radą a urzędem. - Jako przewodniczący rady będę dążył do tego, aby ta współpraca była jak najbardziej efektywna - oświadczył.

Później, wójt Grzegorz Utracki złożył ślubowanie, rozpoczynając tym samym swoją czwartą kadencję. Sekretarz Małgorzata Krzemien wręczyła mu zaświadczenie o wyborze. - Obejmując urząd wójta gminy Krzyżanowice, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg - ślubował włodarz.

Wójt Grzegorz Utracki podkreślił, że jest to dla niego szczególny moment, gdyż rozpoczyna kolejną kadencję służby na rzecz mieszkańców i rozwoju gminy Krzyżanowice. Wyraził wdzięczność wobec wyborców za udzielenie mu poparcia, które - jak dodał - stanowi dla niego bodziec do pełnego zaangażowania i wykorzystania zdobytego doświadczenia jako samorządowca. - Postaram się nie zawieść tego zaufania, wsparcia i poparcia mieszkańców - zadeklarował.

Utracki pogratulował radnym wyboru, wyrażając nadzieję na owocną współpracę. W kontekście samorządu podkreślił, że jest to służba. - Przed nami wiele wyzwań, zadań i inwestycji. Kontynuujemy te, które już rozpoczęliśmy. Mam nadzieję, że uda się także zainicjować i zrealizować nowe - dodał, zauważając, że wiele będzie zależało nie tylko od działań samorządu, ale także od czynników zewnętrznych, takich jak dostępność zewnętrznych funduszy.

W trakcie sesji ukonstytuowały się również komisje stałe. Kto je tworzy?

Komisja Rewizyjna:

 • Piotr Minkina (przewodniczący)
 • Marzena Hiltawska
 • Mariola Pszenica
 • Izabela Topa
 • Hubert Fichna

Komisja Finansów i Rozwoju Gminy:

 • Roman Cwik (przewodniczący)
 • Marzena Hiltawska
 • Grzegorza Kalisz
 • Beata Płaczek
 • Andrzej Bulenda

Komisja ds. Gospodarczych:

 • Grzegorza Kalisz (przewodniczący)
 • Magdalena Stuchly
 • Walter Witeczek
 • Izabela Biela
 • Hubert Fichna

Komisja ds. Społecznych:

 • Teresa Kasza (przewodnicząca)
 • Magdalena Stuchly
 • Piotr Minkina
 • Roman Kaczor
 • Beata Płaczek

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji:

 • Walter Witeczek (przewodniczący)
 • Mariola Pszenica
 • Roman Kaczor
 • Andrzej Bulenda
 • Roman Cwik

Na zakończenie, zgodnie z przepisami, radni podejmowali decyzję dotyczącą wynagrodzenia wójta. Nie uległo to zmianie w porównaniu do uchwały z 2021 roku. Wójt będzie otrzymywał 19 470 zł brutto, co zawiera w sobie: wynagrodzenie zasadnicze - 10 250,00 zł, dodatek funkcyjny - 3 150,00 zł, dodatek specjalny - 4 020,00 zł oraz dodatek za wieloletnią pracę - 2 050 zł. To maksymalne stawki, jakie może otrzymywać włodarz w miejscowościach do 15 tys. mieszkańców.

Ludzie

Grzegorz Utracki

Wójt Gminy Krzyżanowice

Małgorzata Krzemien

Sekretarz Gminy Krzyżanowice, radna Krzanowic

Roman Kaczor

Przewodniczący rady gminy Krzyżanowice

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].