Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pożar urzędu na okładce Nowin Raciborskich

Tygodnik pisze o przyczynach i skutkach zdarzenia w raciborskim magistracie. Biegły docieka teraz, kto zawinił przy budzącym przerażenie pożarze z 6 czerwca. Niewiele brakowało by ogień dostał się do tej części urzędu, której nie chroni beton.

Pożar urzędu na okładce Nowin Raciborskich
 • Michał Woś objął tekę ministra w rządzie Morawieckiego. Nowinom odpowiedział na kilka pytań o swoją teraźniejszość i przyszłość.
 • Marek Kuder z Wydawnictwa Nowiny wyjaśnia dlaczego nie można przeoczyć sobotniego Festiwalu Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim.
 • Bożydar Nosacz zastanawia się czy i dlaczego prezydent Polowy chwali eks-prezydenta Lenka.
 • Strażak, który został księdzem - Mateusz Zajdel z Pietrowic Wielkich.
 • Czy Racibórz potrzebuje łąki kwietnej? Nowiny pytają w ulicznej sondzie.
 • Wyjątkowej urody relacja z festiwalu Drengów. Z tym tekstem - Adalberta zwanego Żetem można podróżować w czasie.
 • Jak Kościół pomaga uchodźcom pisze ksiądz Szywalski.
 • Rudy wciąż ciągnie do Rybnika. Gorący temat dla Kuźni Raciborskiej wrócił na forum tamtejszego samorządu.
 • Radio Vanessa świętuje 25-lecie. Z Piotrem Scholzem autorem najstarszej audycji tego radia - Śląskiej Biesiady - Nowiny rozmawiają o jego wspomnieniach i oczekiwaniach oraz kondycji muzyki biesiadnej.
 • Radykalny ruch kadrowy prezydenta Polowego. Odwołał przed końcem roku dyrektorkę SP4 Ewę Miecznikowską. Takie decyzje w placówkach oświatowych należą do rzadkości.
 • Historia raciborskiej drukarni. Kolejnych bohaterów słowa drukowanego przedstawia Katarzyna Gruchot w swoim cyklu historycznym.
 • Stałe rubryki Nowin: gazeta sprzed 100 lat i Kapsuła Czasu (świętowanie pierwszomajowe z czasów PRL).
 • Tryumf OSP Sławików w zawodach sportowo - pożarniczych w Rudniku. Zdominowali swoją gminę. Czy teraz podbiją powiat?
 • Prezes PK Bogdan Gawliczek odpiera zarzuty z anonimowego pisma, które krążyło wśród raciborskich radnych.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety

Ludzie

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].