Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kiedy autobusy będą woziły w Raciborzu za darmo?

Uchwalenie nowego budżetu Raciborza było dla radnego Pawła Rycki z Płoni okazją do zapytania prezydenta Polowego o obiecywaną w jego kampanii wyborczej darmową komunikację autobusową.

Kiedy autobusy będą woziły w Raciborzu za darmo?
Paweł Rycka radny Razem dla Raciborza

Ankieta

Czy komunikacja miejska w Raciborzu powinna być darmowa
Zobacz więcej

Paweł Rycka spytał wprost: panie prezydencie co z darmową komunikacją? Radny wyjaśnił, że przy budżecie na 2019 rok o to nie pytał, bo Dariusz Polowy podkreślał, że poprzedni plan wydatków „odziedziczył w spadku” po swoim poprzedniku, a Mirosław Lenk nie przewidywał powszechnie darmowych przejazdów „zielonymi” autobusami. - Czy w tej kadencji doprowadzi pan do wdrożenia darmowej komunikacji w mieście? - ciekawiło Ryckę. Dopytał jeszcze o „taksówki zamiast autobusów zapowiadane w kampanii wyborczej”, bo z ust Polowego dało się słyszeć o pomyśle z zastępowaniem kursów autobusowych z dzielnic wynajmowaniem taksówek, opłacanych z budżetu miejskiego.

- Przez cały czas wspólnie z panem prezesem PK Bogdanem Gawliczkiem pochylamy się nad rzeczywistą kalkulacją ile nas, raciborzan kosztuje komunikacja miejska. Jak zobaczymy prawdziwe liczby, jak nie będzie tak, że dokładamy do komunikacji okrężną drogą, że liczymy nie tylko rekompensatę, ale i inne wydatki na rzecz PK to będzie można podejmować decyzje - stwierdził D. Polowy na sesji budżetowej.

Prezydent podkreślił, że nie wycofuje się z zapowiedzi złożonej w kampanii wyborczej.

- To nie jest jednak rzecz do wprowadzenia jako najważniejszy priorytet. Trzeba wpierw urealnić, co prowadzimy w zakresie komunikacji miejskiej - zaznaczył włodarz Raciborza.

Temat skomentował jeszcze wiceprezydent Dominik Konieczny odpowiedzialny za gospodarkę komunalną (m.in. nadzór nad Przedsiębiorstwem Komunalnym) twierdzą, że komunikacja w Raciborzu już jest dla wielu mieszkańców darmowa (seniorzy). - Pan jest beneficjentem tych ulg - zaznaczył Konieczny. Paweł Rycka odparł z uśmiechem, że "wiceprezydent potrafi być tak fajnie uszczypliwy".


Czytaj także:

Co raciborzanie sądzą o komunikacji miejskiej?

Ludzie

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Radny,  były wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz, były prezydent.

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rack (188.146. * .210) 05.02.2020 23:46

Dokończę wcześniejsze zdanie..... chleb będzie droższy, bo kasjer nie ma w kasie na tyle gotówki, by wydac resztę.... ŚMIESZNE?.. NIE,!!.. Ale TO właśnie nam szykują, PODWYŻKĘ CEN w autobusie PK. .. W żadnym kiosku ruchu biletów nie ma, a specjalnie na drugi koniec miasta mam iść do punktu ich sprzedaży? Bo ktoś u kierowcy kupuje 10 biletów, to jest podstawą do wzrostu ceny w autobusie??!

~Rack (188.146. * .210) 05.02.2020 23:33

Czemu nikt nie mówi o szykowanej podwyżce cen biletów kupowanych u kierowcy autobusu?!?,... nawet nie marzę o darmowych przejazdach, ale niech nie podwyższają ceny biletu tylko dlatego, że kierowcom to stwarza problem - sami muszą dbać o odpowiednią ilość biletów w czasie swojej pracy. Muszą iść do punktu sprzedaży biletów PK.
Jak to brzmi??... Fajnie??... Wyobraźmy sobie taką sytuację w sklepie ; kupujemy np. chleb i płacimy banknotem dwustuzłotowym. Kasjer mówi - nie mam czym wydać reszty, dlatego cena chleba będzie wyższa, bo na tyle mam w kasie gotówki.... Śmieszne?... Nie!... Ale właśnie TO szykują nam rządzący PK i reszta towarzystwa Wzajemnej Adoracji.

kałuża 05.02.2020 18:46

prawica obiecuje, po wyborach kuku na muniu.... Dobra zmiana zmierza ku przepaści, wszędzie podwyżki, powoli 500+ już nie starcza .... Prezydent ten budżet sam układał, też jest zrównoważony jak państwa!!!! Bajki dla narodu .... Ludzie kochają bajki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!