Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podróż na jednym bilecie. Burmistrz Macha wynegocjował zmiany

Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha wystosował komunikat. To pokłosie zmian, jakie Powiat Raciborski, jako organizator transportu publicznego wprowadził wraz z początkiem grudnia. Chodzi o cięcia kursów na trasie Racibórz -Kuźnia Raciborska i Nędza.

Podróż na jednym bilecie. Burmistrz Macha wynegocjował zmiany

– W związku ze zmianami w rozkładzie jazdy autobusów na trasie Racibórz – Kuźnia Raciborska, informujemy, że z dniem 2 grudnia 2019 r., bilety miesięczne zakupione w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. (PKS Sp. z o.o.) na odcinku do Placu Konstytucji oraz do przystanku Gamowska w Raciborzu, będą ważne w autobusach raciborskiej komunikacji miejskiej – Przedsiębiorstwie Komunalnym Sp. z o.o. w Raciborzu (PK Sp. z o.o.) na odcinku Racibórz Dworzec Autobusowy – Racibórz Plac Konstytucji 3 Maja oraz Racibórz Gamowska – napisał w komunikacie burmistrz Macha. To więc wynik spotkania, jakie odbył w poniedziałek 2 grudnia z prezesami PKS i PK: Damianem Knurą i Bogdanem Gawliczkiem.

Paweł Macha ponadto zapewnia, że „przedsiębiorstwa: PKS Sp. z o.o. oraz PK Sp. z o.o. dołożą wszelkich starań, aby powstałe utrudnienia były jak najmniej odczuwalne dla pasażerów i aby uczniowie zdążyli na czas do szkół, a osoby starsze do przychodni. W razie konieczności zostanie dokonana korekta rozkładów jazdy”.

– Kwestia likwidacji pozostałych kursów ujętych w piątkowym skorygowanym rozkładzie jazdy jest elementem dalszych dyskusji – napisał burmistrz Macha.

Czytaj równieżKorekta rozkładu jazdy PKS-u. Do Nędzy i Kuźni pojedzie mniej autobusów.  

Ludzie

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

Paweł Macha

Były burmistrz Kuźni Raciborskiej.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
JanNiezbędny 04.12.2019 19:24

Robaczku kochany a ty bynajmniej wiesz kot to je gorol? No zdarzają się tacy co na wieś przychodzą a w lato dzwonią na 112 bo kombajn jeździ:-) no cóż taka to już rasa.... pozdrawiam

~robaczek (83.26. * .149) 04.12.2019 11:45

W Zawadzie Ks. , Ciechowicach , Turzu ,Łęgu nie ma cugów mądralo , a też żyją ślązaki

JanNiezbędny 04.12.2019 11:16

Yno gorole z króliczoka na Bahnhof majom pierunsko daleko a sum fest zgnili bezto marudzum

~zmierzły (165.225. * .146) 04.12.2019 10:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

10 cugów z Kuźni do Raciborza i nazod i roz tela z Nyndzy, od rana do wieczora, a tu marudzyni o autobusy.

JanNiezbędny 04.12.2019 06:41

Paweł to jest najlepszy burmistrz jak się mógł tej gminie trafić, nie boji się powiedzieć co myśli i ludzie go doceniają bo walczy o nasze drogi . Cześć i chwała Pawłowi

~tłoczek (188.137. * .64) 04.12.2019 00:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kiedy do nas przyjdzie normalność z Czech czy Niemiec gdzie w całych okręgach są wspólne bilety. Dzięki nim obojętnie czy ktoś chce jechać na miesięcznym z Nędzy do Raciborza pociągiem czy autobusem płaci tyle samo. Przewoźnicy się między sobą rozliczają. Dzięki takiemu systemowi jest mniejsze marnotrawstwo, pasażerowie mają większy wybór połączeń, chętniej jeżdżą komunikacją niż autami. A u nas samorządowcy jacyś albo niekapliwi albo udają, że nie wiedzą. A przecież wszyscy bywają w delegacjach za granicą i nie potrafią jakiegoś modelu wypracować lepszego dla pasażerów? Wstyd.

~KKKK (78.31. * .34) 03.12.2019 17:12

Z tą Gamowską może być problem, bo o ile wszystkie pozostałe korekty w rozkładzie PK, jakie wchodzą od poniedziałku są bardzo dobre (jest już ogłoszenie na ich stronie), tak przywrócenie starego rozkładu linii 2 zauważalnie zmniejszy liczbę autobusów z dworca do szpitala (póki co prawie wszystkie dwójki jaką na Gamowską, od poniedziałku tylko 4 w każdą stronę, jak kiedyś).

~robaczek (83.26. * .149) 03.12.2019 16:11

W kampanii wyborczej troska o ludzi starszych , a rzeczywistość to likwidacja punktów wypłaty gotówki w PKO , recepty elektroniczne to wszystko w celu ułatwienia "życia " ludziom starszym .Głos oddany borykajcie się emeryci . Zakłamanie i służalczość , a mieliśmy podnieść się z kolan

~robaczek (83.26. * .149) 03.12.2019 15:37

Zdążyli do Szkoły , Przychodni , ale do domów już nie wrócili bo ostatni autobus odjeżdża w stronę Kuźni o 17 to skandal i rżnięcie głupa Panie Burmistrzu . W kampanii wyborczej słyszeliśmy wszystko dla ludzi a teraz takie same rządy jak za PO a może jeszcze gorsze