Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Kuźnia Raciborska i Wody Polskie przed sądem. Poszło o truchła dzików, wygrała gmina 

Dwóch sądów i czterech lat potrzebowano na rozwiązanie tarć na linii: Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej a Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Wydaje się, że poszło o błahą sprawę, którą można było rozwiązać szybciej, a przede wszystkim taniej dla podatników.

Kuźnia przekaże Ukraińcom autobus. Będzie woził dzieci, które wcześniej swój pojazd oddały na wojnę 

To kolejna pomoc, która popłynie z Kuźni Raciborskiej na Ukrainę po tym jak Putin rozpętał wojnę u naszych wschodnich sąsiadów.

Burmistrz Kuźni Raciborskiej po pożarze w Budziskach: dzięki 22-godzinnej akcji uniknięto dodatkowych strat  

Kuźniański burmistrz wystosował list do osób zaangażowanych w akcję gaśniczą w Budziskach, gdzie doszło do pożaru jednej z wiat u rolnika - Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i dobrej komunikacji wszystkich służb, akcja została przeprowadzona w sposób bezpieczny, pozwalając uniknąć dodatkowych strat i nieszczęśliwych zdarzeń - pisze Paweł Macha.

Ogromny pożar w Budziskach. Rolnik szacuje, że stracił około 1,6 mln złotych [ZDJĘCIA]  

- Nadal nie mogę uwierzyć w to, co wydarzyło się w nocy - mówi Nowinom Roman Wiencierz, rolnik z Budzisk (gm. Kuźnia Raciborska), w którego gospodarstwie doszło do pożaru. Spłonęła jedna z wiat oraz wszystko to, co znajdowało się w środku. Na szczęście nie ma strat w zwierzętach.

Nowiny Raciborskie piszą o rozbudowie więzienia. Pomieści 1000 skazanych 

20 mln zł będzie kosztowało utworzenie nowego oddziału półotwartego w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Trafi tam 200 więźniów z krótkimi wyrokami, którzy będą podejmować zatrudnienie w firmach współpracujących z zakładem karnym. Przybędzie funkcjonariuszy - nowy oddział da pracę 30. osobom. Raciborski zakład dołączy do wąskiego...

Rudy z nową drogą za 733 tys. złotych 

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej pochwalił się nową drogą wybudowaną w Rudach. - Łączy się ona z historyczną Aleją Lipową oraz z istniejącą nawierzchnią asfaltową - boczną odnogą ul. Kolonia Renerowska - podkreślono.

Kuźnia Raciborska z nowym sekretarzem. Roksana Pytlik zastąpi Dominika Klimanka 

Dominik Klimanek odchodzi z kuźniańskiego urzędu z końcem roku. Nowa sekretarz była jedną z czterech kandydatów na to stanowisko.

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie burmistrza Kuźni Raciborskiej Pawła Machy 

Śledczy z Raciborza nie dopatrzyli się znamion czynu zabronionego w przekazaniu Poczcie Polskiej danych osobowych tysięcy mieszkańców Gminy Kuźnia Raciborska. Tymczasem w Polsce zapadły już wyroki w identycznej sprawie.

Urzędnicy z Kuźni Raciborskiej powrócili do budynku przy ul. Słowackiego. Ale jeszcze nie wszyscy 

Od dziś (tj. 2 listopada), oficjalnie, Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej, jest otwarty dla mieszkańców przy ulicy Słowackiego 4.

Z okazji Dnia Nauczyciela w Kuźni Raciborskiej nagrodzono 5 osób  

Były gratulacje, podziękowania, a przede wszystkim nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Do kogo trafiły w Kuźni Raciborskiej?

Kuźniański las z innej perspektywy. Zobaczcie, na jaki pomysł wpadła raciborzanka [ZDJĘCIA]  

Kuźniański konkurs "Lokalne piękno" rozstrzygnięty. Była to już czwarta edycja, na którą wpłynęła rekordowa liczba prac.

25 tys. zł na remont Magdalenki 

Kuźnia Raciborska dołożyła się do remontu kaplicy pw. św. Marii Magdaleny w Goszycach (gm. Bierawa).

Kanalizacja w Budziskach zostanie wybudowana za prawie 11,5 mln złotych 

Drugi przetarg okazał się tym szczęśliwym dla Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej, a właściwe dla mieszkańców Budzisk, bo tam zostanie wybudowana kanalizacja. Ma być gotowa za dwa lata.

Pieniędzy z Polskiego Ładu nie wystarcza na zaplanowane zadania. Gminy muszą dokładać krocie 

Coraz częściej gminom nie wystarcza pieniędzy na zaplanowane zadania w ramach środków pozyskanych z Polskiego Ładu. Bo choć kwoty otrzymanego wsparcia są pokaźne, to odbiegają od obecnych realów. Firmy za wykonanie zadań żądają więcej, aniżeli w urzędach sądzono.

Bank Gospodarstwa Krajowego na tak. W Kuźni Raciborskiej powstanie osiedle modułowe?  

Przedstawiciele Knurowa, Radlina i Kuźni Raciborskiej uczestniczyli w wizycie roboczej w fabryce modułowych domów wielorodzinnych. To kolejny krok w budowie bloków w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Drogi jak patchwork doczekają się remontu? Burmistrz Macha: zjadamy własny ogon 

2 034 887 zł – tyle Kuźnia Raciborska otrzymała w ramach rozdania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na odtworzenie dróg po budowie kanalizacji.

Ktoś strzela z wiatrówki do zwierząt. To nie pierwszy taki przypadek w Kuźni Raciborskiej 

Ktoś ma znęcać się nad wolno żyjącymi zwierzętami w Kuźni Raciborskiej. Jeden z postrzelonych kotów nie przeżył w wyniku odniesionych obrażeń pomimo niezwłocznej wizyty u lekarza weterynarii.

Zobacz więcej