Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej w końcu ma porządny parking

Inwestycja, o której mówiło się latami, doczekała się realizacji. Przy kuźniańskim urzędzie można już swobodnie zaparkować.

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej w końcu ma porządny parkingUM Kuźnia Raciborska
Taki parking powstał przy urzędzie

Dziki parking zmienił się w porządny, z wyznaczonymi miejscami do pozostawiania swojego samochodu oraz zieloną przestrzenią. Powstał w miejscu, gdzie jeszcze nie tak dawno znajdował jeden z budynków Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, z charakterystycznym kominem, nazywanym przez burmistrza Pawła Machę "kominem krematorium".

O zakończeniu prac poinformował Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej w krótkim komunikacie: Informujemy, że od piątku 12 kwietnia br. parking przy urzędzie miejskim jest już czynny.

Realizację projektu powierzono firmie K+D Budownictwo z Kędzierzyna-Koźla. Wartość prac wniosła nieco ponad 573 tys. zł brutto. Zgodnie z założeniami projektu, parking posiada 29 miejsc postojowych oraz kompleksowe oświetlenie całego terenu.

Ludzie

Paweł Macha

Były burmistrz Kuźni Raciborskiej.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wyborcaa (46.204. * .219) 16.04.2024 17:33

Żaden z kandydatów nie ma większości w radzie. Wiem, że Macha z nikim się nie dogada i gmina stanie. Mimo, że w pierwszej turze głosowałem za nim teraz chyba zmienię zdanie, bo potrzebny jest kompromis, aby gmina dobrze funkcjonowała. Macha na pewno tego nie zapewnia i parking uruchamiamy na siłę przed wyborami tego nie zmieni.

~Rudzianin (91.203. * .147) 16.04.2024 15:57

W Rudach też czekają na inwestycję o której mówi się latami to nowe PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK ale to w Rudach to nie trzeba trzymamy kciuki za PANA GDESZA