Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Marne szanse na rewitalizację linii kolejowej Racibórz - Głubczyce - Racławice Śląskie 

- Odrzucenie blisko półmiliardowej dotacji byłoby historycznym błędem - komentuje poseł Janusz Kowalski postawę samorządów, które nie chcą dołożyć się do rewitalizacji linii kolejowych z Raciborza do Racławic Śląskich przez Głubczyce....

Prymicja w Raciborzu. Ks. Wojciech Hejczyk odprawił pierwszą mszę [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO] 

W miejscu, gdzie był ochrzczony i był ministrantem, a później lektorem stanął za ołtarzem świątyni w nowej roli - neoprezbitera. W niedzielę 5 czerwca w kościele pw. Matki Bożej w Raciborzu swoją pierwszą, prymicyjną mszę świętą...

Koleją z Raciborza do Głubczyc i jeszcze dalej [konferencja prasowa na żywo] 

Briefing prasowy Ministra Środowiska Michała Wosia oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusza Kowalskiego z udziałem Prezesa PKP PLK S.A Ireneusza Merchel i śląskich samorządowców. Sala kolumnowa Urzędu Miasta w Raciborzu. Tematem...

Mam na imię Małgosia. Jestem żoną i matką alkoholików 

Zdzisiek był jej wielką miłością. Po jego śmierci nie była w stanie przekroczyć progu poradni, w której pracował, ani snuć planów na przyszłość, której bez niego nie widziała. Uczucie pozwalało jej przez wiele lat znosić upokorzenia...

Chemik szybko ustawił mecz [ZDJĘCIA] 

W meczu 13. kolejki piłkarskiej IV ligi opolskiej, Chemik Kędzierzyn-Koźle wygrał z Polonią Głubczyce. 

Mecze rozpoczną się z opóźnieniem. To protest 

#SzacunekDlaArbitra - Zarząd Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej wydał komunikat odnośnie ostatnich wydarzeń dotyczących naruszania nietykalności sędziów na boiskach piłkarskich.

Wiatr we włosach i ryk silników, czyli huczne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Raciborzu [ZDJĘCIA] 

Kilkuset motocyklistów przejechało ulicami Raciborza w wielkiej paradzie. Zobaczcie zdjęcia oraz film z tego wyjątkowego wydarzenia.

Sprzedawał w internecie narzędzia, których potem nie wysyłał 

Osiemnastolatek oszukał ludzi na kwotę kilku tysięcy złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Nowe władze Euroregionu Silesia. Racibórz bez miejsca w zarządzie 

Racibórz stracił, zyskały Lyski i powiat rybnicki oraz gmina Krzyżanowice. Tak w największym skrócie można opisać skutki walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Gmin Dorzecza Górnej Odry.

Marne szanse na rewitalizację linii kolejowej Racibórz - Głubczyce - Racławice Śląskie 

- Odrzucenie blisko półmiliardowej dotacji byłoby historycznym błędem - komentuje poseł Janusz Kowalski postawę samorządów, które nie chcą dołożyć się do rewitalizacji linii kolejowych z Raciborza do Racławic Śląskich przez Głubczyce. Takie stanowisko deklarują: Województwo Opolskie, Powiat Głubczycki, Powiat Prudnicki, Powiat...

AKTUALIZACJA

Prymicja w Raciborzu. Ks. Wojciech Hejczyk odprawił pierwszą mszę [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

W miejscu, gdzie był ochrzczony i był ministrantem, a później lektorem stanął za ołtarzem świątyni w nowej roli - neoprezbitera. W niedzielę 5 czerwca w kościele pw. Matki Bożej w Raciborzu swoją pierwszą, prymicyjną mszę świętą odprawił ks. Wojciech Hejczyk.

Łukasz Bawoł odejdzie z Unii Racibórz 

Łukasz Bawoł nie będzie zawodnikiem Unii Racibórz w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022. Napastnik wraca do Polonii Głubczyce.

Jak szybko dojedziemy pociągiem z Raciborza do Głubczyc i dlaczego planując rewitalizację linii kolejowej warto pomyśleć o... Eko-Oknach 

Poznaliśmy szczegóły rewitalizacji połączenia kolejowego Raciborza z Głubczycami i Racławicami Śląskimi. Już teraz wiadomo, że projekt ma pewnie ograniczenia. Na czym one polegają i czego wynikają?

ZSOMS Racibórz wygrał turniej halówki. Podium wywalczyły też drużyny z Rybnika i Głubczyc  

Po raz VII w Arenie Rafako rozegrany został Makroregionalny Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Ponadpodstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn: ZSOMS Racibórz, ZSE Racibórz, CKZiU2 „Meczanik” Racibórz, ZSM Głubczyce, ZST Rybnik.

Rewitalizacja połączenia kolejowego Racibórz - Racławice Śląskie. Wkrótce konsultacje społeczne 

Spotkanie konsultacyjne jest adresowane do mieszkańców gmin powiatów głubczyckiego, prudnickiego, raciborskiego, gminy Racibórz, Głogówek, Głubczyce, Baborów, Pietrowice Wielkie.

Gwałt na Ostrogu. Nieprzytomną dziewczynę znaleziono przywiązaną do łóżka [HISTORIA] 

Dwóch mężczyzn weszło do pokoju Wiktorii z Ostroga. Zatkali jej usta fartuchem. Przerażona dziewczyna ostatkiem sił wyrwała się napastnikom, ale ci nie odpuścili...

Coraz większe szanse na rewitalizację linii kolejowej Racibórz - Głubczyce - Racławice Śląskie. Ogłoszono ważny przetarg 

Samorząd województwa opolskiego ogłosił przetarg na wykonanie studium planistycznego rewitalizacji linii kolejowych. W oparciu o tę dokumentację Ministerstwo Infrastruktury przygotuje listę projektów zakwalifikowanych do kolejnego etapu Programu Kolej+.

Wiceminister Woś odznaczył bohaterską postawę funkcjonariuszki z raciborskiego więzienia: państwo może być dumne [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE]  

- To właściwa postawa obywatelska jako człowieka. Jest dumą dla państwa polskiego, że właśnie funkcjonariusze taką postawą się wykazują - mówił wiceminister Michał Woś.

Psycholog z raciborskiego więzienia uratowała 32-latka przed samobójstwem. Chciał wyskoczyć z 4 piętra 

- Służba to nie tylko wypełnianie obowiązków, ale przede wszystkim zdolność pomagania potrzebującym - podkreśla mjr Tomasz Brzozowski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Raciborzu.

Bandyci napadli na młode małżeństwo. Męża potraktowali nożem, żonę uprowadzili [HISTORIA] 

Brutalny napad nieopodal Rybnika, poszukiwania uprowadzonej kobiety oraz sprawców, utarczki burmistrza Raciborza z radnymi o podatki, a także proboszcz, którego nie mogą nachwalić się parafianie - to tylko część tematów artykułów, które ukazały się w „Nowinach Raciborskich” w maju 1911 roku. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.

Śmiertelny wypadek nieopodal Głubczyc. 28-letni motocyklista zderzył się z sarną 

4 kwietnia około godz. 19.00 na drodze krajowej nr 38 w powiecie głubczyckim doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.

Gwałt i rabunek na drodze z Raciborza do Gamowa 

Dziewczyna ofiarą gwałciciela, pogróżki pod adresem proboszcza raciborskiej fary, kiepskie warunki pracy na kopalni „Anna”, śmierć trzylatka z Głubczyc w płomieniach i pogoń za oszustami w centrum Wodzisławia – m.in. o tym pisano w Nowinach wiosną 1911 roku.

Przytulisko dla zwierząt w Głubczycach zagrożone. Wolontariusze proszą o pomoc 

Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt prosi o wsparcie zbiórki pieniędzy na wymianę dachu w budynku, w którym działa przytulisko dla bezpańskich zwierząt.

Pro Junior System. Jak radzą sobie drużyny z naszego regionu? 

PJS to system nagradzania klubów za stawianie na młodzież oraz na wychowanków. Czas spędzony na boisku jest przeliczany na punkty, a punkty na pieniądze dla klubu. Sprawdziliśmy jak od ekstraklasy do IV ligi w PJS radzą sobie kluby z naszego regionu.

Szczepienie przeciw COVID-19. Na liście węzłowych szpitali lecznice z naszego regionu  

Ministerstwo Zdrowia podało listę tzw. szpitali węzłowych, w których zostanie przeprowadzana akcja szczepienia personelu medycznego i niemedycznego przeciw koronawirusowi.

AKTUALIZACJA

Racibórz, Wodzisław i Jastrzębie w drugim etapie Programu Kolej+ 

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły ocenę formalną wniosków złożonych do programu Kolej+, którego celem jest uzupełnienie sieci kolejowej w Polsce. PKP PLK przyjęły w sumie 96 zgłoszeń projektów. Do drugiego etapu programu zakwalifikowano 79 przedsięwzięć* - wśród nich projekty istotne dla mieszkańców naszego regionu.

Zobacz więcej