Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Incydent z kolanami. Urzędniczka i wiceprezydent zbulwersowani postawą Piotra Klimy

Incydent z kolanami. Urzędniczka i wiceprezydent zbulwersowani postawą Piotra Klimy

Co wolno radnemu w stosunku do urzędników?

Na listopadowym posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej jej przewodniczący miał urazić Miejską Konserwator Zabytków. Zdania w tej sprawie są podzielone. Do przewodniczącego rady Mariana Czernera wpłynęły skargi na zachowanie Piotra Klimy.

Zagłosowali choć nie słuchali. Kusy przegrała z opozycją w sporze z Szukalskim 

Słynna sprawa z kolanami radnego wciąż nie może się skończyć. W nawiązaniu do niej, w marcu Magdalena Kusy poróżniła się z Michałem Szukalskim. Poszło o lekturę protokołu z lutowej sesji rady miasta. Zdaniem radnej treść powinna być identyczna z tym, co słychać w materiale wideo z obrad. Wiceprzewodniczący rady i opozycyjni...

Kusy i Klima zaczęli sesję oświadczeniami. Oboje zażądali przeprosin 

Oba oświadczenia na lutowej sesji Rady Miasta Racibórz dotyczyły tzw. afery kolanowej. Sprawa zaczęła się w listopadzie 2021 roku w komisji gospodarki. Radna Magdalena Kusy zareagowała na rozpoczynające sesję z 23 lutego wystąpienie Piotra Klimy. Ten powiedział, że jest niewinny wobec podejrzeń prezydenta Polowego, co niejako stwierdziła...

Piotr Klima o piekle, męskiej rozmowie i opuszczonej rękawicy 

Przewodniczący komisji gospodarki miejskiej zaapelował 17 lutego o serię spotkań samorządowców. - Żeby w sposób twórczy i spokojny porozmawiać o problemach w gronie władzy uchwałodawczej i wykonawczej. Czy możemy i czy chcemy im zaradzić? - mówił. Powiedział, że w obecnych relacjach na linii prezydent - opozycja strony doszły do apogeum.

Zdaniem prawników urzędu pismo Kongresu Kobiet powinno trafić do radnych 

Wbrew temu co podał w poniedziałkowym oświadczeniu przewodniczący Marian Czerner (czytaj TUTAJ), radcy prawni magistratu wydając opinię, nie nazwali wprost anonimem pisma Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego (KKWŚ) i stwierdzili, że radni Raciborza powinni zapoznać się z treścią pisma.

Piotr Klima nagrał filmik o aferze kolanowej. Zarzuca w nim kłamstwo radnej Kusy 

Przewodniczący komisji gospodarki miejskiej chce mieć ostatnie słowo w sprawie incydentu z Miejską Konserwator Zabytków. Zapowiedział, że wyda oświadczenie, a na razie rozesłał mediom krótki materiał wideo. - Wciąż czekam na udostępnienie mi treści zawiadomienia do prokuratury - przekazał nam Piotr Klima, który zwrócił się o...

Polowy: postanowienie prokuratury ws. radnego Klimy kończy tę sprawę 

Prezydent Polowy powiedział nam, że ucieszyła go informacja z prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie incydentu z udziałem radnego Piotra Klimy. Śledczy nie dopatrzyli się znamion przestępstwa w sytuacji, o jakiej zawiadomił prokuraturę włodarz Raciborza.

Polowy wzywa Czernera by ustąpił z funkcji szefa rady miasta [BRIEFING WIDEO]   

Prezydent Raciborza zwołał 10 lutego briefing prasowy, którego tematyki wcześniej nie podał. Wygłosił na nim zdalnie oświadczenie, apelując do Mariana Czernera przewodniczącego Rady Miasta Racibórz, aby ten podał się do dymisji. Zarzucił mu zatajenie pisma Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego w sprawie radnego Klimy, a także ocenił...

Kolana radnego w Wyborczej. Gazeta pisze o skandalu i przemocy symbolicznej 

Tekst „o siadaniu na kolanach” ukazał się 8 lutego wieczorem na stronach katowickich serwisu wyborcza.pl. Mowa w nim m.in. o schowaniu przez przewodniczącego rady miasta Mariana Czernera oficjalnego pisma Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Czerner uznał pismo Kongresu Kobiet za anonim. Dotyczyło sprawy radnego Klimy 

Dotarliśmy do treści pisma - sygnowało je 11 pełnomocniczek stowarzyszenia. Wśród nich jest kandydatka do Rady Muzeum w Raciborzu, która przegrała głosowanie o miejsce w radzie z Piotrem Klimą. - Śmiałem domniemywać, że ma ono formę anonimu - oznajmił na ostatniej sesji Marian Czerner.

Klima spytał Polowego czy chce wycofać zawiadomienie do prokuratury 

Kolejny raz radny Piotr Klima wrócił do sprawy ze zgłoszeniem go do prokuratory w sprawie incydentu z udziałem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Na styczniowej sesji rady miasta próbował przekonać prezydenta Dariusza Polowego do swych racji, powołując się na polubowne załatwienie sprawy z Marią Olejarnik. Włodarz wyjaśnił, że z ostrożności...

Radni Klima i Mainusz w gabinecie prezydenta Polowego żądali wydania dokumentu [WIDEO]   

Przewodniczący komisji gospodarki Piotr Klima domagał się dostępu do treści dotyczącego go zawiadomienia do prokuratury. Prezydent Raciborza Dariusz Polowy podejrzewa, że ten mógł popełnić przestępstwo wobec Miejskiego Konserwatora Zabytków. Zgłosił to w organach ścigania. Klima i Mainusz twierdzą, że sprawę w której interweniował...

W urzędzie nie pokażą zawiadomienia do prokuratury w sprawie radnego Klimy i konserwator Olejarnik 

Informacja o zawiadomieniu prokuratury o podejrzewaniu Piotra Klimy o czyny niedozwolone względem urzędnika samorządowego oburzyła wskazanego tak radnego. - Dowiedziałem się o tym z mediów - podał Nowinom zaskoczony rajca, jeden z najdłużej zasiadających w raciborskim samorządzie. Choć zażądał dostępu do treści zawiadomienia, to...

Polowy zawiadomił prokuraturę w sprawie „afery kolanowej” z udziałem radnych i Miejskiego Konserwatora Zabytków 

Do budzącej kontrowersje sytuacji na posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej doszło w listopadzie 2021 roku Włodarz Raciborza zdecydował się powiadomić organy ścigania dopiero na początku stycznia 2022 roku, "by uszanować okołoświąteczny czas". Uważa, że zgłoszenie do prokuratury to przestroga, aby takich incydentów unikać w przyszłości.

Oficjalna wersja zdarzeń z kolanami radnego: chodziło o urzędnika, a nie urzędniczkę 

W protokole z posiedzenia komisji Piotra Klimy, które zrodziło już wiele kontrowersji, zapisano, że przewodniczący spytał, czy to on ma komuś siadać na kolana, a inny radny rzucił propozycję, by Piotr Klima skorzystał z kolan… kierownika biura rady.

BOŻYDAR NOSACZ: Kabaret starszych panów 

Bożydar Nosacz nie ma litości dla radnych z Raciborza - Piotra Klimy i Henryka Mainusza. I dobrze, bo takiej żenady w raciborskim samorządzie nie było już dawno.

Piotr Klima przeprasza i prosi o zamknięcie „jego sprawy” przed świętami 

Na początku listopadowego posiedzenia Rady Miasta Racibórz (w trybie zdalnym) szef komisji gospodarki miejskiej wygłosił krótkie oświadczenie. Dotyczyło jego zachowania podczas obrad komisji, której przewodniczy.

Kolana radnego. Niewinny żart czy brak szacunku dla urzędnika? 

Zachowanie przewodniczącego komisji gospodarki Piotra Klimy nie spodobało się wiceprezydentowi Raciborza Dawidowi Wacławczykowi. Do scysji między byłymi kolegami z klubu radnych NaM doszło na listopadowym posiedzeniu komisji. Poszło o to, gdzie powinna siedzieć Miejska Konserwator Zabytków Maria Olejarnik.