Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piotr Klima przeprasza i prosi o zamknięcie „jego sprawy” przed świętami

Na początku listopadowego posiedzenia Rady Miasta Racibórz (w trybie zdalnym) szef komisji gospodarki miejskiej wygłosił krótkie oświadczenie. Dotyczyło jego zachowania podczas obrad komisji, której przewodniczy.

Piotr Klima przeprasza i prosi o zamknięcie „jego sprawy” przed świętami
Piotr Klima wygłosił oświadczenie - przeprosiny za sytuację, jaka zaistniała na posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej w listopadzie

Klima powiedział, że na posiedzeniu w ubiegłym tygodniu doszło do przepychanek słownych, które zostały w nieobiektywny sposób opisane w lokalnych mediach.

- Kontekstu tej sytuacji nie można przypisać jednej osobie, bo dyskusja była wieloosobowa. Jeśli pani Miejska Konserwator Zabytków miała jakiś dyskomfort wskutek tych przepychanek słownych, to przepraszam. Deklaruję poprawę. Będę pilnował, aby dyscyplina na następnych posiedzeniach była surowa. Nie dopuszczę do podobnych zdarzeń. Proszę, abyśmy tę sprawę zamknęli przed okresem świątecznym. Nie miejmy do siebie urazy - oświadczył Piotr Klima.

Do Biura Rady Miasta wpłynęły dwie skargi na postępowanie radnego Klimy. Złożyli je Maria Olejarnik i Dawid Wacławczyk. Wystąpiliśmy do służb prasowych magistratu o udostępnienie treści tych skarg.

Tu opisaliśmy sprawę z udziałem Piotra Klimy na posiedzeniu jego komisji w listopadzie:

https://www.nowiny.pl/184125-kolana-radnego-niewinny-zart-czy-brak-szacunku-dla-urzednika.html

Kolana radnego 17 wiadomości, 289 komentarzy w dyskusji, 30 zdjęć, 2 filmy

Ludzie

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ewald40 (5.173. * .96) 25.11.2021 08:31
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dlatego Dariusz Polowy powinien zostać czym prędzej odwołany ze stanowiska, za całokształt i sprawę z lodowiskami, bo nie powinny być budowane ani na Rynku ani tym bardziej to na Osirze .

~ABRAKADABRA (193.105. * .176) 25.11.2021 07:15
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

"Do Biura Rady Miasta wpłynęły dwie skargi na postępowanie radnego Klimy. Złożyli je Maria Olejarnik i Dawid Wacławczyk. Wystąpiliśmy do służb prasowych magistratu o udostępnienie treści tych skarg."
nie ma w polskich przepisach podstawy prawnej do składania skarg na przewodniczącego komisji rady miasta.widać w redakcji wolą podsycać emocje niż napisać,że wicek i urzędniczka działają bez umocowania prawnego czyli przekraczają swoje uprawnienia , dodatkowo urzędniczka raczej w tym wypadku nie zachowuje drogi służbowej.skąd w redaktorach taka wola publikacji skarg złożonych na bakier z przepisami?
po przeczytaniu skargi wicka publikowanej u konkurencji, kolejny raz można się utwierdzić w przekonaniu, że wicek powinien do obsługi turystów powrócić, bo fotel w ratuszu znacznie go przerasta.