Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W urzędzie nie pokażą zawiadomienia do prokuratury w sprawie radnego Klimy i konserwator Olejarnik

Informacja o zawiadomieniu prokuratury o podejrzewaniu Piotra Klimy o czyny niedozwolone względem urzędnika samorządowego oburzyła wskazanego tak radnego. - Dowiedziałem się o tym z mediów - podał Nowinom zaskoczony rajca, jeden z najdłużej zasiadających w raciborskim samorządzie. Choć zażądał dostępu do treści zawiadomienia, to urząd nie zamierza go upubliczniać.

W urzędzie nie pokażą zawiadomienia do prokuratury w sprawie radnego Klimy i konserwator Olejarnik
Prezydent Dariusz Polowy zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa komisji gospodarki miejskiej Piotra Klimę

Jego żądanie wpłynęło do urzędu dzień po oświadczeniu przez prezydenta Dariusza Polowego, że zgłosił on na początku stycznia w prokuraturze podejrzenie popełnienia przestępstwa na forum rady miasta. >>TUTAJ O TYM PISZEMY<<

Jako potencjalnego podejrzanego wskazał on szefa komisji gospodarki miejskiej Piotra Klimę lub innych radnych uczestniczących w listopadowym posiedzeniu tegoż gremium.

Zdaniem prezydenta mieli oni niewłaściwie zachować się względem Marii Olejarnik - Miejskiego Konserwatora Zabytków. >>TUTAJ O TYM PISZEMY<<

Dariusz Polowy chce, by śledczy sprawdzili, czy nie doszło do: obrażania, poniżania, a nawet molestowania urzędniczki.

Sprawę szeroko opisywaliśmy od momentu, w którym doszło do kłótni podczas obrad. >>ZOBACZ WĄTEK O TEJ SPRAWIE<<

Zażądał kopii dokumentu

- Proszę o udzielenie informacji kto i kiedy wystąpił z takim wnioskiem do Prokuratury oraz proszę o przesłanie mi kopii tego dokumentu, a także podanie, pod jakim numerem został zarejestrowany w księdze korespondencyjnej - Piotr Klima zażądał odpowiedzi w trybie natychmiastowym.

Nowiny także zwróciły się do urzędu o dostęp do treści prezydenckiego zawiadomienia. Od rzeczniczki magistratu Lucyny Siwek usłyszeliśmy w piątek 14 stycznia, że z uwagi na toczące się postępowanie w sprawie, korespondencja urzędowa w tym temacie nie będzie udostępniana mediom. Poinformowała, że radny Klima otrzyma stosowną odpowiedź na swoje zapytania.

Listopadowe rozmowy

Piotr Klima przekazał nam, że jego zdaniem sprawa została wyjaśniona na poziomie urzędu miasta jeszcze w listopadzie. W rozmowy na linii radny Klima - wiceprezydent Wacławczyk - pani konserwator włączył się przewodniczący rady miasta Marian Czerner.

- Sprawa została zakończona jeszcze w ubiegłym roku w obecności: Marii Olejarnik, radcy prawnego, Mariana Czernera, Henryka Mainusza, Dawida Waclawczyka oraz mojej osoby. Zebrani postanowili więcej do sprawy nie wracać. Pan wiceprezydent Wacławczyk reprezentował prezydenta Polowego, tak więc wszyscy obecni mogli wyjść z przekonaniem, że sprawa jest wyjaśniona - przekazał nam Piotr Klima.

Radny przeprosił zainteresowanych oświadczeniem wygłoszonym na początku sesji w listopadzie. >>TUTAJ O TYM PISZEMY<<

To treść tych przeprosin zaprotokołowana oficjalnie w protokole z listopadowej sesji Rady Miasta Racibórz

Radny Piotr Klima przekazał, że na ostatniej komisji, w poniedziałek, przeprosił za zaistniałą sytuację, jaka miała miejsce na komisji, którą prowadził w czwartek. W trakcie ostatniego posiedzenia Komisji Gospodarki, której jest przewodniczącym, doszło do przepychanek słownych. Zostały później one opisane w lokalnej prasie w sposób nie do końca obiektywny. Kontekstu wszystkich słów i wypowiedzi, jakie padły w trakcie tego posiedzenia, nie można przepisywać jednej osobie, bo dyskusja była wieloosobowa i toczyła się między niektórymi radnymi, a osobą Wiceprezydenta Wacławczyka. Jako Przewodniczący Komisji, być może, powinien tę dyskusję wcześniej uciąć. I jeśli Pani Miejska Konserwator Zabytków Pani Maria Olejarnik widziała z tej wymiany zdań, jakiś dyskomfort, to oczywiście jako szef komisji, przeprasza i deklaruje, że w przyszłości dyscyplina w trakcie obrad komisji będzie bardziej surowa. Postaram się na przyszłość nie dopuścić do podobnych zdarzeń. Poprosił zainteresowanych, aby wspólnie zamknąć tę sprawę jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, aby wyjaśnić niejasności i nie mieć do siebie urazy. Na koniec jeszcze raz przeprosił.

Teraz Klima rozważa zajęcie oficjalnego stanowiska wobec wystąpienia prezydenta Polowego, ale chciał z nim zaczekać do czasu reakcji urzędu miasta na jego żądanie dostępu do treści zawiadomienia.

Maria Olejarnik Miejska Konserwator Zabytków - na podstawie jej zgłoszenia do pracodawcy prezydent Dariusz Polowy podjął decyzję o zawiadomieniu prokuratury
Kolana radnego 17 wiadomości, 289 komentarzy w dyskusji, 30 zdjęć, 2 filmy

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Maria Olejarnik

Miejski Konserwator Zabytków w Raciborzu

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

15 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Żenada (78.31. * .154) 15.01.2022 15:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Żenada panie polowy.

~ad_vocem (178.43. * .170) 15.01.2022 14:22
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka?

~Ferdynad (5.173. * .163) 15.01.2022 13:21
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Panie Piotrze niech się Pan trzyma.

~gablota (46.246. * .59) 15.01.2022 13:13
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

"On, razem z Labusem, to udręka tego miasta. " ble ble ble..widać kogo się boicie.. a tak wam przeszkadza lekarz z aptekarzem? jakoś pacjenci są innego zdania.( walą drzwiami i oknami) i nie zmieni tego paru przekupionych trolli.
to doniesienie do prokuratury to kuriozom..szef doniósł na siebie, ze w urzędzie się niedobrze dzieje? a jak ma się dziać,kiedy sekretarza zamknięto w pokoiku na szczotki?

ble 15.01.2022 11:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"Jeden z najwartościowszych radnych Piotr Klima", że co? On, razem z Labusem, to udręka tego miasta.

~Skazany (84.241. * .163) 15.01.2022 11:53
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To radny, który bardziej broni interesów kilku lokalnych przedsiębiorców niż dobra miasta. Regularnie kpi sobie z wszystkich. Arogancki, zarozumiały, zachowujący się jak by był bezkarny. Jeden z czołowych hamulcowych i torpedowych opozycji. Wielu osobom zaszedł za skórę. Ostatnio próbował sił w województwie. Nie można wykluczyć decyzji politycznej. Może ponieść konsekwencje. Czas najwyższy ukrócić tę jego butę

~Skazany (84.241. * .163) 15.01.2022 11:46
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

To radny, który zablokował ludziom lodowisko, park przy JP2, czy sztuczne boisko. Chciał zablokowania żłobka oraz zablokowania windy dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. To radny który regularnie pisał donosy oraz skargi, które to za każdym razem były odrzucane. To radny, który urządza sobie pyskówki na sesjach rady miasta i robi z tego miejsca oborę. To radny, który w obleśny sposób odniósł się do młodej kobiety. To radny, który chce niegospodarności w związku z działką przy ogrodowej. Wymieniać dalej?

~Straszne (5.173. * .64) 15.01.2022 10:26
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Jeden z najwartościowszych radnych Piotr Klima jest bezpardonowo atakowany. Czy to jest zemsta za to, że mówił na sesjach i komisjach często w oczy prezydentom jak widzi różne sprawy jednemu i drugiemu?

~Skazany (5.188. * .94) 15.01.2022 09:36
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Według opozycji tak. Ale tylko wtedy, gdy to o nich chodzi. Donosiliście, pisaliście pisma i listy w różne miejsca śmiejąc się w twarz, to teraz nie płaczcie i po męsku weźcie na klatę konsekwencje tego wszystkiego

~PrzepraszamŻeZabiłem (46.134. * .37) 15.01.2022 09:01
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Czy kiedy złamię prędkość na drodze albo ukradnę jabłko na targu - to przeprosiny sprawiają, że Kodeks Karny przestaje działać?

~Skonczwascwstyduoszczedz (94.254. * .142) 15.01.2022 08:59
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Polowy to jeden wielki dramat dla tego miasta!

~amilk (178.175. * .102) 14.01.2022 23:09
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Klimie chyba się gotuje.

~OderwanyOdRzeczywistosci (5.184. * .173) 14.01.2022 22:37

A skąd miał się dowiedzieć? Skoro zawiadomienie trafia do Prokuratora to on się zajmuje sprawą, przecież zawiadamiający nie dostarcza kopii temu, czyją sprawę ma wyjaśniać prokuratura

~gwidon (188.126. * .45) 14.01.2022 22:31
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

wyjątkowe kreatury, udają ze sprawa załatwiona, potem donos do prokuratury.
ten kto doniósł nie uczestniczył w zdarzeniu, wiec doniósł na podstawie relacji już podobno pogodzonej pani i Waca ,co nakonfabulował długo i niekoniecznie prawdziwie.
pani z chłopakami się chyba trochę zapomnieli a proces o naruszenie dóbr nie będzie tak fajny jak spektakl o spuszczaniu flagi...a kierownik urzędu chyba nad nim nie panuje..skoro się takie głupoty wyprawiają.pani zachowuje się wyjątkowo perfidnie albo daje bezwolnie sobą manipulować i wykorzystywać w politycznej gierce..

~Skazany (84.241. * .213) 14.01.2022 20:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Dajcie p.Olejarnik spokój. Raczej średnią ma ochotę na pisanie o niej w takich tematykach. Kobieta nic nie zawiniła. Co do pana, panie Klima. Za pychę może pan w końcu zapłaci. Od dawna się zbierało. W końcu ktoś pana prostactwo ukróci. Widać i czuć strach. Mieć nadzieję, że i konsekwencje jakieś wpadną, bo należą się panu od dawna. Wstyd dla tego miasta, że ma takich radnych. Oby ostatnia kadencja