Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

BOŻYDAR NOSACZ: Kabaret starszych panów

Bożydar Nosacz nie ma litości dla radnych z Raciborza - Piotra Klimy i Henryka Mainusza. I dobrze, bo takiej żenady w raciborskim samorządzie nie było już dawno.

BOŻYDAR NOSACZ: Kabaret starszych panów
Miejska Konserwator Zabytków Maria Olejarnik i wiceprezydent Dawid Wacławczyk.

Mogę się założyć, że (niestety) dożyjemy czasów, kiedy dziadek, który weźmie wnuczkę na kolana, żeby przeczytać jej bajkę, będzie zagrożony policyjnym dochodzeniem. Do tego doprowadzi nas tropienie molestowania seksualnego w różnych gestach czy słowach sympatii i bliskości, które to szaleństwo coraz bardziej się rozpędza. Ale miejska konserwator Maria Olejarnik nie jest wnuczką radnych Klimy i Mainusza, nie przyszła na komisję słuchać bajek (choć nieraz się tam różne bajki opowiada), a wszyscy spotkali się w ramach pełnienia obowiązków publicznych, a nie prywatnej biesiady.

Nawiązuję do wydarzenia tak absurdalnego, że aż trudno byłoby w nie uwierzyć, gdyby nie relacja dziennikarza i nagrania z posiedzenia komisji gospodarki. W skrócie: najpierw żartobliwie dwaj seniorzy raciborskiej rady zaproponowali pani konserwator, żeby usiadła komuś (im?) na kolanach. Potem przewodniczący komisji Piotr Klima i wiceprezydent Dawid Wacławczyk kłócili się (rywalizowali?) o to, obok kogo ma ona siedzieć podczas swojej wypowiedzi. Na końcu przewodniczący potraktował wiceprezydentów Wacławczyka i Dominika Koniecznego (oburzonych jego postępowaniem), jak przygłupawych chłoptasiów, obiecując im podarki, w zamian za to, żeby przestali stroić fochy (cytuję: „Kupię wam coś. Co mam wam kupić? Kupię i wam przyniosę, będziecie mieli na Mikołaja”). Szczegółową relację z posiedzenia komisji można przeczytać tutaj: Kolana radnego. Niewinny żart czy brak szacunku dla urzędnika?

Zapewne raciborski samorząd ma ważniejsze problemy niż ten powyżej. Ale to jeszcze nie powód, by takie głupie zachowania kwitować wzruszeniem ramion lub obracać w równie prymitywne żarciki. Zwłaszcza, że to szkodzi wszystkim. Nie tylko podsyca zjawisko, o którym pisałem na początku, ale także ośmiesza samorząd, który i bez nich jest za co krytykować.


Od redakcji: Ten felieton ukazał się 23.11 w "Nowinach Raciborskich", jeszcze przed przeprosinami Piotra Klimy wyrażonymi na sesji rady miasta 24.11 (informacja o nich dostępna jest tutaj: https://www.nowiny.pl/184258-piotr-klima-przeprasza-i-prosi-o-zamkniecie-jego-sprawy-przed-swietami.html).

Kolana radnego 17 wiadomości, 289 komentarzy w dyskusji, 30 zdjęć, 2 filmy

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Maria Olejarnik

Miejski Konserwator Zabytków w Raciborzu

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jojorabit (89.151. * .1) 25.11.2021 08:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Żenada to jest wogole to że ten nosacz jest niby dziennikarzem, stronniczy mało inteligentny, często mijający się z prawda, piszący tylko w jedną stronę, z dziennikarstwem cała wasz portal ma tyle wspólnego co diabeł uczciwosci. Tanie chamskie żarciki no Sącza śmieszą chyba tylko jego i ludzi polowego. Bravo nowiny niżej już spaść nie mozecie

~ABRAKADABRA (193.105. * .176) 25.11.2021 07:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Znowu chłopak bije pianę, bez dogłębnej analizy faktów. A może jakiś felietonik o tym jak w drukarni rozstawano się z pracownikami?