Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Chłód nie odpuszcza. Nadal będzie dużo chmur, możliwe też deszcze i burze
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Nie przegap
Lifestyle
Chłód nie odpuszcza. Nadal będzie dużo chmur, możliwe też deszcze i burze 
Łukasz Kohut chce nadal być europosłem. W wyborach wystartuje również Roman Fritz
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Racibórz
Radlin
Region
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Wiadomości
Nie przegap
Polityka
Łukasz Kohut chce nadal być europosłem. W wyborach wystartuje również Roman Fritz 
Do kiedy banery wyborcze powinny zniknąć z naszych oczu?
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Nie przegap
Do kiedy banery wyborcze powinny zniknąć z naszych oczu? 
Chłód nie odpuszcza. Nadal będzie dużo chmur, możliwe też deszcze i burze
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Nie przegap
Lifestyle
Chłód nie odpuszcza. Nadal będzie dużo chmur, możliwe też deszcze i burze 
Najnowsze komentarze
Będą zmiany w kodeksie pracy. Chodzi o seksualność i płodność pracownika 

- W trosce o zdrowie i życie Polek i Polaków wprowadzamy w kodeksie pracy zmiany, które chronią przed działaniem szkodliwych substancji. Miejsce pracy, w którym pracownice i pracownicy realizują się zawodowo, powinno być bezpieczne - zaznacza Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, szefowa resortu rodziny.

Firmy wciąż mają duże problemy z ZUS-em. W 2023 r. blisko 630 tys. płatników zalegało z opłacaniem składek 

Na koniec 2023 roku niemal 628 tys. aktywnych płatników składek miało zadłużenie względem ZUS-u. To delikatny spadek, bo wynoszący 0,4% w stosunku do roku wcześniejszego.

Rolnicy chcieli spotkać się z europosłem Kohutem, ale jego biuro w Rybniku zostało zlikwidowane. Co wskórali u posłów Piechy, Krząkały i Fritza? [RELACJA LIVE]  

Przedstawiciele rolników z naszego regionu złożyli wizytę w biurach europosła i posłów z naszego regionu. Potraktowali równo polityków Lewicy, KO, PiS  i Konfederacji. W Rybniku nie zastali ani jednego parlamentarzysty.

Wolny Wielki Piątek? Rząd prowadzi analizy 

W Europie Wielki Piątek bardzo często jest wolny. Tego dnia do pracy nie idą m.in. Niemcy, Czesi, Słowacy, Hiszpanie czy Brytyjczycy. Na razie Polska nie dołączy do tego grona. Rząd nie planuje w tej kwestii zmian, ale prowadzi analizy czterodniowego tygodnia pracy.

GAZ-SYSTEM rozpoczyna budowę gazociągu przyłączeniowego w Rybniku 

Spółka podpisała umowę na wybudowanie gazociągu przyłączeniowego do nowego bloku gazowo-parowego w Rybniku wraz ze stacją pomiarową. Inwestycja realizowana jest w ramach programu GAZ-SYSTEM Coal to Gas, którego celem jest zapewnienie infrastruktury gazowej niezbędnej do transformacji energetycznej.

Piotr Kuczera wiąże przyszłość Rybnika z wodorem. Zaprosił do współpracy Politechnikę Śląską i biznes 

W Rybniku zainaugurowany został projekt ROW 2.0. - ROW 2.0 to projekt Miasta Rybnika i Politechniki Śląskiej, którego celem jest transformacja Rybnickiego Okręgu Węglowego, w Rybnicki Okręg Wodorowy  - ośrodek nowoczesnych technologii opartych o zrównoważone, efektywne źródła zielonej energii - informuje Urząd Miasta Rybnika.

Polacy w 2023 r. częściej niż rok wcześniej odwieszali jednoosobowe firmy. Za to gorzej było z ich zakładaniem 

W 2023 roku liczba wniosków o założenie jednoosobowej działalności gospodarczej spadła o prawie 3% w porównaniu z 2022 rokiem. Biorąc pod uwagę podział na województwa, na czele zestawienia znajduje się mazowieckie, a na końcu – opolskie.

Nie tylko kopalnie i elektrownia, czyli na czym opiera się rybnicki rynek pracy 

O tym jak zmienia się rynek pracy, jaką rolę odgrywają na nim przedsiębiorstwa z branży IT, a także o szkoleniach, które są korzystne dla pracowników i pracodawców rozmawiamy z Anną Michalczyk - dyrektorką Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku.

Duży spadek produkcji AGD, ale Polska nadal europejskim liderem w ich produkcji 

- 2023 rok nie obszedł się z branżą AGD łaskawie. Musieliśmy borykać się z inflacją, opóźnionym efektem covidowym, wzmożoną ostrożnością zakupową detalistów, nowymi łańcuchami dostaw i lokalnym skutkiem wojny w Ukrainie - mów prezes zarządu Związku producentów AGD, APPLiA Polska.

Zmowa cenowa przy sprzedaży węgla. Firma z Pilchowic ma zapłacić 2,5 mln zł kary 

UOKiK nałożył blisko 2,5 mln zł kary na Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Atex z Pilchowic. Przedsiębiorca narzucał swoim partnerom handlowym ceny sprzedaży węgla. W efekcie nie mogli oni sprzedawać opału taniej. Dystrybutorzy pozornie byli związani z Atex umowami agencji, w rzeczywistości byli niezależnymi podmiotami, które powinny...

Eko-Okna otrzymały 90 mln euro pożyczki. Na co przeznaczą pieniądze? 

Ogromne pieniądze z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju mają zostać zainwestowane w nowe hale oraz realizację celów klimatycznych.

Zmiany w e-sklepie PGG. Żeby odebrać węgiel, wystarczy kod odbioru 

Odebranie zamówionego węgla w sklepie internetowym PGG S.A. od 1 marca będzie prostsze niż do tej pory. Kupujący nie będą musieli już podawać kurierowi czy obsłudze składu KDW żadnych danych osobowych, wystarczy kod odbioru. 

Mariusz Pokrzywa: Gdzie inwestują deweloperzy? Schemat jest prosty 

W Rybniku z sukcesami tworzył i rozwijał swoje pierwsze biznesy. Po wyjeździe do Krakowa rozpoczął nowy rozdział w życiu. Dziś Mariusz Pokrzywa, ekspert z 26-letnim doświadczeniem w branży deweloperskiej, ma na koncie 40 inwestycji zrealizowanych na terenie Małopolski i Katowic. Spotykamy się, by porozmawiać m.in. o możliwościach mieszkaniowych...

Na Śląsku pracuje blisko 100 tys. cudzoziemców z całego świata 

Ponad 1,12 mln cudzoziemców podjęło legalne zatrudnienie w naszym kraju. W statystykach ZUS w województwie śląskim pracujących obcokrajowców jest ponad 99 tys. Nie tylko podejmują zatrudnienie jako pracownicy, ale sami tworzą miejsca pracy zakładając firmy. W województwie śląskim pod koniec 2023 r. ponad 3,2 tys. cudzoziemców prowadziło...

Pochodzi z Raciborza, od 5 lutego zasiada w Radzie Nadzorczej CPK. Kim jest Adam Sanocki?  

W Raciborzu dał się poznać jako świetny... gitarzysta. Jednak później wypłynął na szerokie wody, robiąc karierę w międzynarodowych organizacjach pozarządowych i biznesie.

Zastosowanie druku cyfrowego w marketingu - jak wpływa na kreację materiałów reklamowych? 

W dzisiejszym świecie konkurencja w branży odzieżowej staje się coraz bardziej zacięta, a firmy muszą stosować coraz bardziej innowacyjne strategie, aby wyróżnić się na jej tle. Jednym z takich innowacyjnych narzędzi jest druk cyfrowy na odzieży, który otwiera zupełnie nowe możliwości w kreacji materiałów reklamowych i budowaniu świadomości marki.

Materiał partnera

Amazon szuka chętnych do pracy w Gorzyczkach. Ile będzie można zarobić? 

Tysiąc pracowników - tyle ma wynieść zatrudnienie w centrum logistycznym Amazona w Gorzyczkach (w pierwszym roku).

Zobacz więcej