Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Najnowsze komentarze
Rafako i Tauron zawarły porozumienie, ale mediacje wciąż trwają 

Skonfliktowane spółki przedłużyły terminy wykonalności wzajemnych żądań i wezwań do czasu uzgodnienia warunków ugody. To powinna zostać zawarta do 8 marca 2023 roku. Jeśli nie uda się tego dokonać, wówczas strony wrócą na ścieżkę formułowania roszczeń.

Rafako daje Tauronowi więcej czasu na zagwarantowanie zapłaty za Jaworzno 

Żądanie gwarancji zapłaty 109 mln zł zostało przedłużone do 9 lutego. Rafako stoi na stanowisku, że jeśli Tauron Wytwarzanie nie wykona żądania, wówczas spółka z Raciborza "będzie uprawniona do odstąpienia od umowy z winy Tauron Wytwarzanie".

Zobaczcie, jak powstaje nowa fabryka Eko-Okien w Wodzisławiu. „To wszystko staje się rzeczywistością” 

- To tutaj na 26 hektarach dzieje się to wszystko. Zatrudnienie w naszej nowej fabryce znajdzie około 3000 nowych pracowników - mówią Karolina i Krzysztof, specjaliści ds. rekrutacji w Eko-Okna S.A.

W Sejmie RP o RAFAKO i TAURONIE. "Miejsca pracy w Raciborzu i Jaworznie są zagrożone" 

Resort aktywów państwowych stoi na stanowisku, że sprawa nie jest polityczna i spółki muszą się dogadać. Politycy opozycji kontrują, że wicepremier "twittem" ustala cenę gazu, a w tak ważnej sprawie jak inwestycja za 6 mld zł umywa ręce. Kto ma rację?

Przez spór Tauronu z Rafako budowa bloku energetycznego w Radlinie zagrożona? 

- Upadek Rafako Tauronowi nic nie daje, rodzi mu tylko wiele problemów. Podchodząc racjonalnie, należy oczekiwać, że strony znajdą porozumienie. Trzymamy kciuki, żeby rozmowy mediacyjne zakończyły się powodzeniem. W przeciwnym razie czekają nas bardzo poważne kłopoty - mówi Jerzy Hausner z JSW Koks.

Rozmowy TAURONU i RAFAKO trwały "podejrzanie długo". Czy coś ustalono? 

Spółki nie ujawniają szczegółów spotkania, do którego doszło w Prokuratorii Generalnej RP 24 stycznia. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że zdecydowano się na przedłużenie mediacji.

Polowy: po stronie Tauronu jest duża wola polubownego rozwiązania sporu z Rafako 

Prezydent Raciborza udał się do Katowic, by spotkać z prezesem zarządu Tauron Polska Energia SA. W rozmowie z Pawłem Szczeszkiem podkreślał, jak duże znaczenie ma dla niego rozwiązanie kryzysu w Rafako.

„Nikt nie niszczy RAFAKO”. Wicepremier Jacek Sasin ma radę dla prezesa Domagalskiego-Łabędzkiego 

- Prezes RAFAKO (Jarosław Domagalski-Łabędzki - red.) prowadzi ten spór głównie w mediach. Nie próbuje się dogadać - skupił się na medialnych atakach. Jeśli z tej drogi zejdzie, to myślę, że będzie łatwiej porozumienie osiągnąć - powiedział wicepremier Jacek Sasin na antenie radiowej „Trójki”.

Poseł Bolesław Piecha z PiS obwinia Donalda Tuska za kłopoty RAFAKO  

- Dwanaście lat temu pan były premier Donald Tusk nawarzył piwa i dzisiaj każe je wypić tym, którzy aktualnie rządzą. Przypomnę, że 12-letnie piwo jest zwietrzałe i pewnie niestrawne - mówi Bolesław Piecha o wizycie Donalda Tuska w RAFAKO. Firma z Raciborza jest skonfliktowana z państwowym TAURONEM, co doprowadziło ją na skraj upadłości.

Gabriela Kowalczyk zamyka swój ostatni salon w Raciborzu 

W świecie, w którym króluje zdalna nauka i praca, zakupy przez internet i budowanie relacji międzyludzkich poprzez media społecznościowe, przez wiele lat istniało miejsce, w którym bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem i rozmowa były wartością nadrzędną. Jego właścicielka nigdy nie rezygnowała z własnych zasad, a jedną z nich...

Donald Tusk rozmawiał z załogą RAFAKO. Firma z Raciborza stoi na krawędzi upadłości z powodu konfliktu z TAURONEM [RELACJA NA ŻYWO]  

Rankiem 20 stycznia były premier Donald Tusk przyjechał do firmy RAFAKO w Raciborzu. Zaprosili go związkowcy, zaniepokojeni losem przedsiębiorstwa. RAFAKO to wciąż największy pracodawca w Raciborzu.

AKTUALIZACJA

Prezydent Polowy spotkał się z prezesem RAFAKO i zapewnił o swoim wsparciu 

Wczoraj w Urzędzie Miasta Racibórz, prezydent Dariusz Polowy odbył spotkania z Prezesem Zarządu RAFAKO Radosławem Domagalskim-Łabędzkim, oraz przedstawicielami związków zawodowych działających w RAFAKO. Podczas spotkań rozmawiano o bieżącej sytuacji spółki, możliwych scenariuszach dla niej oraz o zakresie zaangażowania i wsparcia...

RAFAKO przed wizytą Donalda Tuska. "Przyjedzie były i przyszły premier" 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej ma spotkać się z załogą rankiem 20 stycznia. Do Raciborza zaprosili go związkowcy z RAFAKO.

Posłowie Krzysztof Gadowski i Wojciech Saługa radzą pracownikom RAFAKO, by walczyli o swoje w Warszawie [ZDJĘCIA]  

Posłowie opozycji spotkali się z pracownikami RAFAKO. Parlamentarzyści chcą, by sejmowa komisja zajęła się konfliktem na linii TAURON - RAFAKO. Związkowcy obawiają się, że do czasu zwołania komisji RAFAKO może znajdować się już w stanie upadłości.

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu organizuje „Dzień otwarty” dla Pracodawców 

Celem wydarzenia jest przekazanie wszystkim zainteresowanym wiedzy o instrumentach i usługach rynku pracy kierowanych do pracodawców.

Rafakowcy nie pozwolą, żeby ich firma zniknęła, "bo ktoś tak sobie wymyślił". Napisali ostry list do premiera, prezesa, ministra i posłów 

- Rachunek jest prosty. Równie prosty będzie ten, który Wam Ślązacy z Ziemi Raciborskiej wystawią przy urnach - przestrzegają rządzących pracownicy RAFAKO.

PGG chwali się rekordem e-sklepu. Miliony użytkowników i setki milionów odsłon 

E-sklep PGG przez cały 2022 rok odwiedziło prawie 9 milionów nowych użytkowników, a witryna sklepu miała ponad 350 milionów odsłon - podaje Polska Grupa Górnicza S.A.

Zobacz więcej