Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sprzedajesz na Allegro, OLX lub Vinted? Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy

1 lipca weszły w życie przepisy, które nakładają na operatorów platform e-commerce obowiązek raportowania Krajowej Administracji Skarbowej informacji o sprzedawcach dokonujących transakcji za ich pośrednictwem. Kogo dotyczą nowe przepisy?

Sprzedajesz na Allegro, OLX lub Vinted? Od 1 lipca obowiązują nowe przepisyFreepik
Zdjęcie ilustracyjne

Platformy pośredniczące w handlu internetowym (np. wspomniane w tytule Allegro, OLX czy Vinted, ale również inne) mają obowiązek przekazywania do Krajowej Administracji Skarbowej:

  • danych identyfikujących operatora platformy,
  • danych identyfikujących sprzedawcę podlegającego raportowaniu,
  • informacji dotyczące transakcji (np. dane nieruchomości, rachunek finansowy, liczbę transakcji).

Platformy nie muszą składać raportów w przypadku sprzedających, którzy w ciągu roku dokonują mniej niż 30 transakcji, a ich łączne wynagrodzenie z tego tytułu nie przekracza kwoty 2 tys. euro.

Nowe przepisy to efekt wdrożenia unijnej dyrektywy DAC7, której celem jest uszczelnienie systemu podatkowego oraz ograniczenie szarej strefy w handlu internetowym.

"Ustawa o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw" została przyjęta przez Sejm RP 23 maja 2024 r. Za głosowało 236 posłów z koalicji rządzącej, 192 było przeciw (PiS i Konfederacja), 31 nie głosowało.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ZmotoryzowanyPatrol (46.112. * .186) 06.07.2024 20:10

To się oberwie (i dobrze) wszelkim "madkom" kombinatorkom (do pracy nie pójdzie, a 800+ przeznacza na fajki, browar i tipsy) - gdzie wyżebrzą (wykłócą jeszcze darmowy transport) od jednego za darmo (dej bo mam horom curke) a potem sprzedają innemu.