Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Rybniku wykryli, że firma z branży IT nie wpłaca zaliczek na podatek CIT. Jak to się skończyło?

Firma nie dokonywała wpłat zaliczek CIT. W następstwie działań pracowników urzędu, do budżetu państwa trafiło ponad 100 tys. zł.

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Rybniku wykryli, że firma z branży IT nie wpłaca zaliczek na podatek CIT. Jak to się skończyło?Freepik
Pracownicy Urzędu Skarbowego w Rybniku przeprowadzili czynności analityczne wobec podatnika z branży IT. Zdjęcie ilustracyjne

Okazało się, że spółka działająca w Rybniku w branży IT zadeklarowała w podatku od towarów i usług (VAT) obrót w znacznej wysokości, ale nie wpłaciła zaliczki CIT.

W wyniku przeprowadzonych czynności sprawdzających urzędnicy poinformowali firmę o konieczności wpłaty ponad 100 tys. zł podatku dochodowego od osób prawnych. Spółka dokonała wpłaty.

Prowadzone czynności sprawdzające, poprzedzone czynnościami analitycznymi, są działaniami szybkimi i bardzo efektywnymi. Ponadto pozwalają na równie szybkie działanie podatnika poprzez skorygowanie błędnych lub brakujących deklaracji podatkowych, a co za tym idzie szybkie zapłacenie należności podatkowych.

KAS przypomina przedsiębiorcom: Zaliczki miesięczne w CIT wpłacasz do 20 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, a zaliczkę za ostatni miesiąc roku podatkowego – do 20 dnia pierwszego miesiąca następnego roku podatkowego. Jeżeli przed upływem terminu wpłaty zaliczki za ostatni miesiąc, złożysz zeznanie i zapłacisz podatek – nie wpłacasz tej zaliczki.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach, oprac. ż

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Sidney (91.142. * .187) 26.06.2024 03:05

Образование купить недорого купить
диплом о высшем образовании 2023 года

~Janekkk (79.186. * .113) 26.06.2024 00:14

Heh ale sukces. Spółka nie płaciła zaliczek, us ją wezwał do wpłaty zaliczek i spółka wpłaciła

~Dżon (31.0. * .229) 25.06.2024 23:17

Kasa nie doszła do tego gościa z urzędu skarbowego co się zajmował tą firmą