Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Pożar budynku w Turzy Śląskiej. Akcja przy Bogumińskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Pszów
Radlin
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Gorzyce
Gorzyczki
Turza Śląska
Wiadomości
Nie przegap
Patrol
Pożar budynku w Turzy Śląskiej. Akcja przy Bogumińskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]  
Atak zimy w regionie. Fatalne warunki na drogach. Opóźnienia pociągów
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Racibórz
Radlin
Region
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Powiat głubczycki
Powiat raciborski
Powiat rybnicki
Powiat wodzisławski
Wiadomości
Nie przegap
Patrol
Atak zimy w regionie. Fatalne warunki na drogach. Opóźnienia pociągów  
Od 1 stycznia nie zatankujesz klasycznej benzyny PB 95 (E5). Sprawdź, czy twój pojazd jest przystosowany do nowego paliwa
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Nie przegap
Konsument
Od 1 stycznia nie zatankujesz klasycznej benzyny PB 95 (E5). Sprawdź, czy twój pojazd jest przystosowany do nowego paliwa 
Siostry zakonne związane z Gorzycami. Książka księdza Henryka Olszara [ZDJĘCIA]
Wodzisław Śląski
Gorzyce
Powiat wodzisławski
Wiadomości
Nie przegap
Wiara
Siostry zakonne związane z Gorzycami. Książka księdza Henryka Olszara [ZDJĘCIA]  
Zima nie daje za wygraną. Weekend będzie niezwykle śnieżny [PROGNOZA POGODY]
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Nie przegap
Lifestyle
Zima nie daje za wygraną. Weekend będzie niezwykle śnieżny [PROGNOZA POGODY] 
Dużej sieci handlowej grozi upadłość. Ma sklepy w Jastrzębiu, Raciborzu, Rybniku, Rydułtowach Wodzisławiu i Żorach 

Mowa o sieci elektromarektów Neonet, która została założona we Wrocławiu 20 lat. Firma rozwijała się w szybkim tempie. Obecnie na terenie całej Polski wciąż funkcjonuje około 300 placówek tej sieci.

Jako tymu richtig było? Transformacja tak, ale nie kosztem ludzi! Uratowaliśmy w Unii śląskie kopalnie. 

O co chodzi z tym metanem? W grudniu 2021 roku Komisja Europejska przedstawiła projekt rozporządzenia metanowego, które w pierwszej wersji było śmiertelnym zagrożeniem dla śląskiego przemysłu wydobywczego.

Materiał zewnętrzny

Ten obowiązek obejmie wszystkich przedsiębiorców. Już można się przeszkolić 

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozpoczyna ogólnopolski cykl spotkań on-line "Środy z KSeF". To okazja dla mikroprzedsiębiorców, by dowiedzieć się więcej na temat założeń Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

Wydobycie coraz niższe, a średnia pensja to ponad 10 tys. zł brutto. Zarobki w PGG w ogniu krytyki 

Zarobki pracowników Polskiej Grupy Górniczej w 2022 r. wzrosły rok do roku o ponad 33%. To wszystko przy spadającym wydobyciu i sprzedaży węgla z PGG. Górnictwo węgla energetycznego na zarobki swoich pracowników nie będzie w stanie zarobić. Zarazem nie jest to wina samych górników.

Jedyny w Polsce producent żelazostopów, Re Alloys, dąży do osiągnięcia zero-emisyjności i niezależności energetycznej  

Re Alloys jest jedynym producentem żelazostopów w Polsce i jednym z największych w Europie. Tradycje hutnicze Re Alloys sięgają lat dwudziestych ubiegłego wieku. Ponad sto lat ciągłego rozwoju, nowych inwestycji i determinacji pracowników przyczyniło się do tego, że dzisiaj Re Alloys jest trzecim największym producentem żelazostopów w Europie.

Tekst sponsorowany

Kosztowało go to wiele energii, ale dziś sam ją produkuje. I to z rzeki, czystą... Gdzie? W Rudach 

Tomasz Twardoch, mieszkaniec Zabrza, to człowiek patrzący na świat przez techniczne okulary. Na przełomie wieków postanowił zbudować elektrownię wodną w Rudach na rzece Ruda. Dziś to inwestycja, która może służyć za wzór ekologicznego rozwiązania, choć wiele lat temu pomysł ten wywoływał wiele emocji, również negatywnych. -...

JSW, PGG i Eko-Okna to najwięksi płatnicy podatku CIT w regionie 

Rok temu informowaliśmy, że giganci z branży górniczej nie zapłacili w 2021 r. ani złotówki podatku CIT. Związany z wojną na Ukrainie kryzys energetyczny w 2022 r. przełożył się na radykalny wzrost cen węgla energetycznego i koksowego, co przełożyło się na rekordowe zyski przedsiębiorstw górniczych oraz wypływy z podatków.

Polski węgiel w głębokiej defensywie. Coraz wyraźniej przegrywa z importowanym 

Od stycznia do czerwca 2023 polskie kopalnie węgla kamiennego wydobyły aż o 4,7 miliona ton mniej surowca niż w analogicznym okresie 2022 r. To spadek o niemal 20%. Czy węgla na nadchodzącą zimę wystarczy?

Nabór na stanowisko kierownicze w Urzędzie Gminy Kornowac 

Wójt Gminy Kornowac ogłasza nabór na stanowisko Kierownika Referatu Rozwoju, Infrastruktury i Zasobów Naturalnych

Ogłoszenie płatne

Z nami jest słodko! Praktyki zawodowe i staże czekają właśnie na Ciebie! 

Od wielu lat Mieszko daje szanse młodym osobom na rozwijanie swoich umiejętności zawodowych. Zachęcamy uczniów do dołączenia do naszego Mieszkowego zespołu w roli praktykantów lub stażystów.

Tekst sponsorowany

Nowy Salon Toyoty i Lexusa w Rybniku: Najwyższy wymiar obsługi klienta  

Miasto Rybnik może poszczycić się czymś zupełnie nowym. Dynamicznie rozwijająca się Grupa Dobrygowski stworzyła tu nowoczesne centrum motoryzacyjne, które przyciąga uwagę wszystkich miłośników samochodów. To miejsce, w którym pasja do motoryzacji jest w pełni widoczna, a każdy klient może poczuć się wyjątkowo.

Tekst sponsorowany

Jedni stali w kolejce do lokalu wyborczego, drudzy po paliwo 

Wieczorem 15 października na stacjach koncernu Orlen ustawiały się kolejki kierowców przeczuwających, że to ostatni dzwonek aby zatankować benzynę w cenie 5,99 zł za litr.

Premier Morawiecki na hali Eko-Okien w Wodzisławiu. Na zewnątrz pikieta "Rozliczymy was" [ZDJĘCIA]  

Kolumna czarnych limuzyn, autobus oznaczony 800+ i sporo policjantów - tak wyglądała wizyta premiera Mateusza Morawieckiego na terenie budowanej obecnie hali firmy Eko-Okna.

Adam Kurpas w obronie regionu i Polski przed zgubną polityką uległości! 

Już 15 października odbędą się wybory do Sejmu RP. Po raz drugi w historii startuje w nich Konfederacja. Jednym z kandydatów Konfederacji w okręgu rybnickim jest Adam Kurpas. Startuje z 3 miejsca na liście, ale mając na uwadze fakt, że o wejściu do Sejmu decyduje liczba uzyskanych głosów na liście a nie miejsce na liście, warto na...

Ogłoszenie wyborcze

POL-EKO: 30 lat doświadczenia w produkcji urządzeń do badań  

Jeśli w trzech słowach trzeba by zawrzeć działalność wodzisławskiej firmy POL-EKO, byłyby to słowa: innowacje, ekologia i ludzie. To właśnie te trzy elementy powodują, że POL-EKO od ponad 30 lat obecne jest na rynku, a w tym czasie zdobyło ogromne doświadczenie i stało się liderem produkcji specjalistycznych urządzeń, m.in. urządzeń...

Izabela Kloc: Zielony Ład stał się zielonym chaosem  

W Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach odbyła się jubileuszowa, 10. Konferencja Śląski Ład, której pomysłodawczynią jest Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego ze Śląska. Debacie towarzyszyło pytanie: „Ład czy chaos - dokąd zmierza świat, Europa, Polska i Śląsk?” W Konferencji wzięli udział, m.in. Jacek Sasin...

Tekst sponsorowany

Ład czy chaos? 

Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego, zaprasza na jubileuszową, dziesiątą konferencję z cyklu Śląski Ład, pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Tym razem pytaniem przewodnim debaty będzie: „Ład czy chaos - dokąd zmierza świat, Europa, Polska i Śląsk?

Tekst sponsorowany

Zobacz więcej