Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Zobaczcie, jak powstaje nowa fabryka Eko-Okien w Wodzisławiu. „To wszystko staje się rzeczywistością” 

- To tutaj na 26 hektarach dzieje się to wszystko. Zatrudnienie w naszej nowej fabryce znajdzie około 3000 nowych pracowników - mówią Karolina i Krzysztof, specjaliści ds. rekrutacji w Eko-Okna S.A.

Przez spór Tauronu z Rafako budowa bloku energetycznego w Radlinie zagrożona? 

- Upadek Rafako Tauronowi nic nie daje, rodzi mu tylko wiele problemów. Podchodząc racjonalnie, należy oczekiwać, że strony znajdą porozumienie. Trzymamy kciuki, żeby rozmowy mediacyjne zakończyły się powodzeniem. W przeciwnym razie czekają nas bardzo poważne kłopoty - mówi Jerzy Hausner z JSW Koks.

Donald Tusk rozmawiał z załogą RAFAKO. Firma z Raciborza stoi na krawędzi upadłości z powodu konfliktu z TAURONEM [RELACJA NA ŻYWO]  

Rankiem 20 stycznia były premier Donald Tusk przyjechał do firmy RAFAKO w Raciborzu. Zaprosili go związkowcy, zaniepokojeni losem przedsiębiorstwa. RAFAKO to wciąż największy pracodawca w Raciborzu.

AKTUALIZACJA

RAFAKO przed wizytą Donalda Tuska. "Przyjedzie były i przyszły premier" 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej ma spotkać się z załogą rankiem 20 stycznia. Do Raciborza zaprosili go związkowcy z RAFAKO.

PREVAC świętował 25-lecie. Gratulacje i życzenia podczas uroczystej gali  

W ciągu 25 lat dzięki zaangażowaniu dziesiątek, a później setek osób firma PREVAC osiągnęła sukces na skalę światową. Obecnie zatrudnia prawie 250 osób i zrealizowała 600 projektów do kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Miniony rok przebiegł pod znakiem jubileuszu 25-lecia firmy, a zwieńczeniem obchodów była uroczysta gala.

Tekst sponsorowany

Związkowcy z JSW zapowiadają protesty. Senator Wojciech Piecha z Rybnika ma mediować w sprawie podwyżek 

Dobiegły końca rokowania z udziałem przedstawicieli reprezentatywnych organizacji związkowych zrzeszających pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. i zarządu spółki w sprawie tegorocznych podwyżek płac. Strony nie doszły do porozumienia.

PGG chwali się rekordem e-sklepu. Miliony użytkowników i setki milionów odsłon 

E-sklep PGG przez cały 2022 rok odwiedziło prawie 9 milionów nowych użytkowników, a witryna sklepu miała ponad 350 milionów odsłon - podaje Polska Grupa Górnicza S.A.

Lodowisko w Pszowie jest czynne dłużej 

Od 13 stycznia do 29 stycznia lodowisko w Pszowie jest czynne codziennie od 8.00 do 22.30 (czyli tak jak w weekendy). Ma to związek z feriami zimowymi, które w województwie śląskim rozpoczęły się 16 stycznia.

Rekrutacja i selekcja pracowników – 5 praktycznych porad dla rekruterów 

Rekrutacja i selekcja pracowników to proces, w którym przedsiębiorstwo poszukuje i wybiera odpowiednich kandydatów do pracy. Jest to bardzo ważny etap w rozwoju firmy, ponieważ odpowiednio dobrani pracownicy są kluczem do jej sukcesu. Poniżej znajduje się 5 porad, które mogą pomóc w procesie rekrutacji i selekcji pracowników.

Materiał partnera

Eko-Okna przygotowują teren pod budowę fabryki w Kędzierzynie-Koźlu 

Firma Mateusza Kłoska zamierza zainwestować w Kędzierzynie-Koźlu około 400 mln zł w budowę nowej fabryki. Dzięki inwestycji powstanie około 500 miejsc pracy.

Rekordowa podwyżka płacy minimalnej w 2023 roku 

To największa z dotychczasowych podwyżek płacy minimalnej. Rozporządzenie Rady Ministrów zacznie obowiązywać 1 stycznia 2023 r.

To już pewne: Wojciech Kałuża został wiceprezesem JSW S.A. 

21 listopada PiS straciło władzę na Śląsku. Ze stanowiskiem wicemarszałka pożegnał się Wojciech Kałuża. Długo nie był bez pracy. 14 grudnia Rada Nadzorcza JSW S.A. powołała go na stanowisko wiceprezesa spółki.

AKTUALIZACJA

Jak wyposażyć firmę w skuteczne narzędzia rozwoju? Spotkanie dla przedsiębiorców 

W Katowicach odbędzie się spotkanie dla przedsiębiorców z sektora MŚP, podczas którego dowiedzą się, jak mogą rozwinąć swoje biznesy. Booster MŚP organizowany jest przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.

W Koksowni Radlin trwa rozruch nowoczesnej instalacji KRAiC 

W Koksowni Radlin należącej do JSW KOKS S.A. zakończone zostały prace montażowe w ramach projektu inwestycyjnego pod nazwą "Instalacja KRAiC – budowa II ciągu wraz kolumną odkwaszająco-odpędową" i od 21 listopada br. trwa rozruch instalacji realizowanej w ramach umowy podpisanej w sierpniu 2020 r.

Oszuści wyłudzają dane osobowe na PGG. Tak można stracić pieniądze, a o węglu zapomnieć  

Do PGG S.A. docierają fałszywe faktury od oszukanych klientów. Polska Grupa Górnicza S.A. ostrzega Klientów sklepu internetowego przed oszustwami w sieci.

Rozpoczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Co przygotował wodzisławski Cech Rzemieślników? 

Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim przygotował szereg wydarzeń na obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, rozpoczynającego się dziś (18.11.), a kończącego w przyszły piątek (25.11.). 

PGE z większym zadłużeniem przez ceny węgla. Opublikowano wyniki finansowe 

Grupa Kapitałowa PGE opublikowała szacunkowe wyniki finansowe i operacyjne za III kwartał 2022 roku. Wynik EBITDA w III kwartale 2022 r wyniósł ok. 1,9 mld złotych, czyli o 9 proc. mniej niż w III kwartale 2021 roku. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej osiągnął ok. 0,65  mld złotych, a nakłady inwestycyjne...

Zobacz więcej