Turystyka
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Wyczekiwane trasy w końcu dostępne! Cykliści mogą korzystać z dróg zbiornika Racibórz Dolny 

To doskonała wiadomość przed weekendem - można już wybrać się na rowerową wycieczkę kluczowym odcinkiem dróg technicznych zbiornika Racibórz Dolny. Trasa pieszo-rowerowa jest przygotowana tak, by rekreacyjne korzystanie z niej było bezpieczne...

Słoneczny patrol Nowin: Jezioro Srebrne wypoczynek połączony z atrakcjami [ZDJĘCIA]  

Jezioro Srebrne to kąpielisko w Januszkowicach (woj. opolskie). Każdego lata odwiedza je tysiące wczasowiczów szukających wypoczynku oraz wrażeń i wodnych atrakcji.

TOP 15 atrakcji turystycznych powiatu wodzisławskiego. Co warto zobaczyć? [ZDJĘCIA] 

Szukasz ciekawych miejsc na wycieczkę, ale nie bierzesz pod uwagę najbliższej okolicy? Podpowiadamy, jakie obiekty odwiedzić można w powiecie wodzisławskim. Wybraliśmy 15 takich miejsc! 

Pomysł na wycieczkę - Żory połączeniem kolejowym z Rybnika i Gliwic 

Czas na city break w wersji najbardziej nieoczywistej, czyli wycieczka do Żor, gdzie znajdziecie atrakcje przyrodnicze, historyczne, rozrywkowe oraz… żywiołowe w swej najbardziej naturalnej formie. Do Żor z Rybnika i Gliwic można dojechać liniami S72 oraz S76 Kolei Śląskich. 

Jedliście kiedyś Stramberskie Uszy? [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Kontynuujemy nasz wakacyjny cykl - pomysł na spędzenie czasu wolnego. Tym razem zawędrowałam za granicę, do Czech, a konkretnie do urokliwego i niezwykle malowniczego miasta Stramberk.

Pałac Dietrichsteinów: Zobacz z nami wnętrza pałacu przed wielkim otwarciem [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W piątkowe przedpołudnie w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim odbył się brifing prasowy dla mediów oraz zaproszonych gości wraz z prezentacją pałacowych wnętrz w przeddzień wielkiego otwarcia. Wszyscy mieszkańcy, którzy chcieliby zobaczyć odrestaurowany zabytek oraz nowe wystawy, mogą to zrobić od soboty 30 lipca, kiedy...

Pomysł na wycieczkę. Dolina Białej Opavy w Czechach [ZDJĘCIA]  

Szukasz pomysłu na wycieczkę? Lubisz chodzić po górskich szlakach? No to mamy coś dla ciebie. Dzisiejsza propozycja to górska wyprawa Doliną Białej Opavy w Czechach. 

Pociągiem nad Jezioro Żywieckie - pomysł na wycieczkę 

Wśród ciekawych miejsc w naszym województwie nie może zabraknąć Jeziora Żywieckiego, które przyciąga w ciepłe dni pasjonatów wody, aktywnego spędzania czasu oraz tych, którzy po prostu chcą wypocząć. 

W góry, nad morze czy do miasta? Tanie podróże z Rybnika przyciągają urlopowiczów 

Przez Dworzec Główny w Rybniku dziennie przejeżdża około stu pociągów pasażerskich. Oferta przewoźników obejmuje zarówno przewozy regionalne, jak i trasy dalekobieżne.

Zmiany, zmiany, zmiany... Kolejny etap zmian i działalności w wodzisławskim PTTK 

Wywiad z Andrzejem Wala – członkiem Zarządu i rzecznikiem prasowym Koła Miejskiego PTTK w Wodzisławiu Śląskim.

Pytamy mieszkańców - gdzie w Wodzisławiu na lody? Oto TOP lodziarnie 

Upalne, letnie dni znów pojawiły się w prognozach. Nic dziwnego, że w lodziarniach kolejki liczy się w metrach. Zapytaliśmy mieszkańców, gdzie warto... pójść po odrobinę ochłody. 

Zapraszam was na spacer po Parku Zdrojowym [ZDJĘCIA]  

Kontynuujemy nasz cykl miejsc, gdzie można spędzić letnie popołudnie. Tym razem przespacerujemy się po niezwykle urokliwym Parku Zdrojowym w Jastrzębiu.

Pomysł na wycieczkę - koleją do Krakowa 

Aby zobaczyć zabytki Krakowa wcale nie trzeba stać w korkach na wjeździe do miasta i płacić przejazdu za autostradę. Można wybrać pociąg i w komfortowych warunkach zapewnić sobie ciekawy wyjazd!

Wyczekiwane trasy w końcu dostępne! Cykliści mogą korzystać z dróg zbiornika Racibórz Dolny 

To doskonała wiadomość przed weekendem - można już wybrać się na rowerową wycieczkę kluczowym odcinkiem dróg technicznych zbiornika Racibórz Dolny. Trasa pieszo-rowerowa jest przygotowana tak, by rekreacyjne korzystanie z niej było bezpieczne - zapewnia zarządca terenu, Wody Polskie w Gliwicach.

Spędziłam popołudnie na OWN w Jastrzębiu-Zdroju. Jak wrażenia? [ZDJĘCIA, WIDEO]  

OWN czyli Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego to miejsce w Jastrzębiu-Zdroju, otoczone lasem, z tężnią oraz wodnym placem zabaw dla dzieci. Spędziłam tam niedzielne popołudnie. Jak wrażenia?

Przystanek na trasie rowerowej. Ruiny zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Letnia aura sprzyja wycieczkom rowerowym, dlatego warto na trasie zaliczyć kilka malowniczych miejsc. Jednym z nich są ruiny zamku w Tworkowie.

Jak przygotować się do spływu kajakowego? [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Kontynuując nasz letni cykl z pomysłami na wakacje, przedstawiamy dziś wersję na wodzie, bo... kajakową. Jak przygotować się do spływu kajakowego? Co ze sobą zabrać? Jak się ubrać? 

Pomysł na wycieczkę. Zobacz, jak jest w gliwickim Funzeum [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Trwają wakacje, a pomysłów na wycieczkę z dzieckiem brak? Dziś pokażemy wam, jak wygląda gliwickie Funzeum w CH Europa Centralna.

Zobacz więcej