Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Liczby aktywnej turystyki w regionie robią wrażenie - wywiad z Adamem Wawocznym 

Z prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej Adamem Wawocznym rozmawiamy o rozwoju Krainy Górnej Odry, zbliżającym się festiwalu, a także możliwościach, jakie stoją przed nowymi atrakcjami w regionie. 

Kajakowe wyzwanie. Z Jastrzębia (znowu) nad morze  

Dawid Wita i Grzegorz Sypniewski są znani z tego, że w ubiegłym roku dopłynęli kajakami z Jastrzębia nad Bałtyk. Swoją przygodę rozpoczęli na rzece Szotkówce. Także w tym roku jastrzębianie chcą dopłynąć nad morze. Jednak trasa ich...

O Laponii w Żółtym Młynku  

Rybnicka kawiarnia Żółty Młynek zaprosiła na kolejne spotkanie podróżnicze, które odbywają się w każdy wtorek. Tym razem pasjonaci podróży bliższych i dalszych poświęcili swój czas Laponii. Dzięki opowieści Katarzyny Kasperek ten...

Wyczekiwane trasy w końcu dostępne! Cykliści mogą korzystać z dróg zbiornika Racibórz Dolny 

To doskonała wiadomość przed weekendem - można już wybrać się na rowerową wycieczkę kluczowym odcinkiem dróg technicznych zbiornika Racibórz Dolny. Trasa pieszo-rowerowa jest przygotowana tak, by rekreacyjne korzystanie z niej było bezpieczne...

23 września Koleje Czeskie zapraszają do wspólnego świętowania w Bohumínie 

W dniu 23 września br. w Bohumínie zorganizowany zostanie Dzień Kolei Czeskich. Z tego tytułu czeski przewoźnik przygotował szereg atrakcji, na które zaprasza wszystkich pasażerów- także z Polski. Koleje Śląskie przypominają, że od 11 czerwca 2023r. powróciły zawieszone na czas pandemii połączenia kolejowe do Bohumína. Warto skorzystać...

Materiał partnera

Spływ kajakowy sposobem na upały [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Ostatnio padają rekordy temperatur, które nieco zaskakują we wrześniu. Dobrym sposobem na ochłodę jest spływ kajakowy rzeką Szotkówką.  Przy okazji można poznać mniej znane okolice miasta Jastrzębie-Zdrój. Uczniowie „Korfantego” właśnie na kajakach spędzili upalny wtorek.

Dopiero jesienią otworzą basen w Żorach-Roju 

- Szkoda, że w te wakacje nie udało się otworzyć basenu. Liczyliśmy, że jeszcze popływamy tam - mówili nam ze smutkiem mieszkańcy Żor. Wiemy, kiedy ma zakończyć się budowa za ponad 40 mln zł basenu w Żorach-Roju.

Kolej na Beskidy - wybierz się na wycieczkę z Kolejami Śląskimi 

W tym roku po raz kolejny Koleje Śląskie organizują akcję wycieczkową pt. „Kolej na Beskidy”. Od 27 maja w ramach akcji, pasażerowie Kolei Śląskich, posiadający ważne bilety na przejazd Kolejami Śląskimi w dniu organizowanej wycieczki do stacji rozpoczynającej wydarzenie, po uprzednim zarejestrowaniu się poprzez formularz rejestracyjny...

Materiał partnera

Koleje Śląskie wprowadzają jednodniowy bilet wakacyjny 

Lubisz komfortowo i ekonomicznie podróżować? Chcesz odwiedzić jak najwięcej miejsc w regionie? To mamy dla Ciebie świetną propozycję!

Dwóch jastrzębian płynie Wisłą nad Bałtyk  

W ubiegłym roku Grzegorz Sypniewski i Dawid Wita dopłynęli nad Bałtyk, zaczynając na Szotkówce, następnie skierowali się na Olzę i Odrę.  Teraz realizują kolejne wyzwanie - płyną Wisłą nad morze.  Jak na razie wszystko przebiega zgodnie z planem.  Pogoda, jak to pogoda, zmienną jest.

Pomysł na wycieczkę. Biznes i modlitwa [wideo] 

Czy można jednocześnie modlić się i myśleć o sprawach duchowych oraz prowadzić dobrze prosperujący biznes i liczyć pieniądze? Oczywiście, że tak, gdyż cystersi byli znani z tego, że mieli talent do pomnażania bogactw. Chociaż zarzekali się, że wino piją tylko w Wielkim Tygodniu, to nie przeszkadzało im tym handlować. Jeden z...

Honorowanie biletów Kolei Śląskich w związku z uruchomieniem pociągu Sprinter Ornak 

Informacja dla osób podróżujących pociągiem Sprinter Ornak. Bilety Kolei Śląskich z wybranych stacji będą honorowane przez POLREGIO.

Daj się złapać z biletem - wspólna akcja Kolei Śląskich i Radia ESKA 

„Daj się złapać z biletem” - razem z ekipą Miasto Na Czasie Eska Śląsk 99.1 - wystartowaliśmy z super akcją! - informują w Kolejach Śląskich. Na czym polega akcja?

Do Bohumina znów z Kolejami Śląskimi. Już można wybrać się do Czech 

Koleje Śląskie przywróciły od 11 czerwca 2023 r. zawieszone w marcu 2021 r. połączenie kolejowe do Bohumina, dające dostęp do głównych połączeń czeskiej sieci kolejowej.

Kolej na Beskidy 2023 

Koleje Śląskie po raz kolejny organizują akcję wycieczkową pt.: „Kolej na Beskidy”. Wycieczki przeznaczone są dla uczestników posiadających ważne bilety na przejazd pociągami Kolei Śląskich w dniu organizowanej wycieczki do stacji rozpoczynającej wydarzenie.

Liczby aktywnej turystyki w regionie robią wrażenie - wywiad z Adamem Wawocznym 

Z prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej Adamem Wawocznym rozmawiamy o rozwoju Krainy Górnej Odry, zbliżającym się festiwalu, a także możliwościach, jakie stoją przed nowymi atrakcjami w regionie. 

Koleje Śląskie wracają do Bohumina. Pierwsze przejazdy już 11 czerwca 

Zgodnie z oczekiwaniami podróżnych w korekcie rozkładu jazdy Kolei Śląskich, która zacznie obowiązywać od 11 czerwca 2023 roku, przywrócone zostaną połączenia do Bohumina. 

PTTK „Krokus” w Beskidzie Sądeckim [Zdjęcia]  

PTTK koło „Krokus” Jastrzębie-Zdrój zorganizowało, w drugi majowy weekend, tradycyjny rajd „Krokusa”. Pasjonaci górskich wędrówek udali się w malownicze rejony Beskidu Sądeckiego. Zwiedzili popularne uzdrowisko Krynica-Zdrój i ruszyli na turystyczny szlak.

Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie nową instytucją w akcji Kolej na Zniżki 

Kolejną instytucją, która dołączyła do organizowanej przez Koleje Śląskie akcji Kolej na Zniżki jest Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. W ramach akcji z biletem na pociąg można otrzymać zniżkę na wstęp do instytucji.

Na kajaki prosto z bloku, czyli spływy w Jastrzębiu i regionie  

Urodził się w Jastrzębiu-Zdroju, ale spływy kajakowe ma we krwi. Pierwszy raz płynął, mając 8 lat i to jedną z piękniejszych polskich rzek, bo Nidą. Przyjeżdżając do dziadków na wakacje,  tęsknił do meandrującej rzeki, jej szumu i piękna przyrody. Robert Pietrzyk nadal wraca na Ponidzie, ale zapoczątkował jastrzębskie spływy Szotkówką i...

Semana Santa - fotoreportaż Łukasza Brzezińskiego z obchodów Wielkiego Tygodnia w Hiszpanii [ZDJĘCIA]  

Semana Santa to w Hiszpanii tradycyjne obchody Wielkiego Tygodnia. Są to widowiskowe procesje pokutne zakapturzonych postaci - nazarenos, które przemieszczają się ulicami andaluzyjskich miast w towarzystwie muzyki bębnów i instrumentów dętych. 

Zobacz więcej