Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Burmistrz, ksiądz, leśniczy, strażacy, byli i obecni radni z naszego regionu odebrali odznaczenia nadane przez Prezydenta Andrzeja Dudę  

Szesnatu mieszkańców naszego regionu zostało odznaczonych krzyżami za zasługi, jedna osoba otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Sprawa Szkoły Podstawowej w Samborowicach trafi przed sąd w Warszawie 

Urząd Gminy w Pietrowicach Wielkich nadal chce likwidacji Szkoły Podstawowej w Samborowicach. Samorząd złoży skargę do sądu w Warszawie - dowiedział się portal Nowiny.pl.

Wiceminister edukacji nieugięty. Szkoła w Samborowicach nie została zlikwidowana 

Wiceminister edukacji i nauki podtrzymał swoją decyzję, a tym samym decyzję śląskiej kurator w sprawie Szkoły Podstawowej w Samborowicach. Zdaniem Dariusza Piontkowskiego likwidacja placówki przyczyni się do pogorszenia warunków nauki, wychowania i opieki uczniów. Szkoła tym samym rozpoczęła nowy rok szkolny.

Dożynki w Pietrowicach Wielkich pod wodzą nowej sołtys [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Tydzień po tygodniu w Pietrowicach Wielkich odbywają się dożynki. Z tą różnicą, że w zeszłą niedzielę było to świętowanie gminne, którego organizatorami obok gminy były sołectwa: Cyprzanów i Lekartów. Niedziela 10 września to święto sołeckie, na czele którego stoi rada sołecka z Pietrowic, ale wieś bawi się wspólnie z...

Policjanci bliżej mieszkańców. Do Pietrowic Wielkich po 12 latach powrócił posterunek policji [RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA]  

Policjanci jeszcze skuteczniej mają troszczyć się o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Pietrowice Wielkie, zwłaszcza że w gminie swoją siedzibę ma największy pracodawca Raciborszczyzny. Posterunek policji oficjalnie został otwarty w piątek 8 września.

Korowód dożynkowy przejechał z Cyprzanowa do Pietrowic Wielkich. Tak gmina świętuje dożynki [ZDJĘCIA, WIDEO]  

2,6 km – taki dystans miał do pokonania korowód dożynkowy w gminie Pietrowice Wielkie. Wyruszył spod kościoła i kierował się w miejsce zabawy – centrum społeczno-kulturalne. To najdłuższa trasa w historii gminy, którą mieli do pokonania uczestnicy zabawy. W tym roku gospodarzem świętowania są sołectwa: Cyprzanów i Lekartów....

Cały powiat raciborski bawi się na dożynkach w Krzyżanowicach [ZDJĘCIA, RELACJE NA ŻYWO]  

Ulicami: Główną, Tworkowską i Dworcową przejechał korowód dożynkowy w Krzyżanowicach. To największe, bo powiatowe święto plonów na Raciborszczyźnie. Zjechały się delegacje ze wszystkich gmin, nie zabrakło VIP-ów.

Wiceminister infrastruktury podpisał w Raciborzu umowę na dofinansowanie obwodnicy. Marszałka nie zaproszono, choć to województwo jest liderem projektu 

Na podpisanej w Raciborzu przez wiceministra Rafała Webera umowie zabrakło podpisów pozostałych stron. Było za to pod dostatkiem polityków PiS.

W Pietrowicach Wielkich eksplodowały kolory. Do zabawy dołączył wójt i przewodniczący rady [ZDJĘCIA]   

Stacja Kultura w Pietrowicach Wielkich rozkręca się z wydarzeniami organizowanymi na terenie gminy. Ostatnia przyciągnęła tłumy na tzw. plac GS.

Koronacja obrazu Matki Bożej w Kietrzu [ZDJĘCIA]  

W niedzielę, 23 lipca w parafii św. Tomasz Apostoła odbyły się uroczystości związane z koronacją obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z kaplicy na Kościelniaku.

Dlaczego przystosowanie pomieszczeń pod posterunek policji w Pietrowicach Wielkich tak długo trwa? 

Temat utworzenia Posterunku Policji w Pietrowicach Wielkich powrócił na obrady miejscowej rady przy zmianach budżetowych. Bo choć wcześniej mówiło się, że placówka będzie funkcjonowała już w czerwcu, to ciągle trwają prace remontowe. Miejscowi decydenci przyznają, że choć roboty spowolniły, to zapewniają, że posterunek na pewno powstanie.  

Kuchnia w pietrowickiej podstawówce zostanie powiększona o... gabinet dyrektora 

Zmiany w pietrowickiej oświacie znów budzą niepokój. Tym razem chodzi o kuchnię w Szkole Podstawowej w Pietrowicach Wielkich, na potrzeby której zabrano gabinet dyrektora. W ten sposób przestrzeń do gotowania w tej placówce ma zostać powiększona, zaś kuchnia, która funkcjonuje w szkole w Krowiarkach, zostanie zlikwidowana. Radni zachęcali...

Wiceminister Paweł Jabłoński w Pietrowicach Wielkich: wszystko, co robimy dla Ukrainy, robimy dla siebie  

Wiceminister spraw zagranicznych w Pietrowicach Wielkich mógł poczuć się jak w domu, wszak przed laty tam mieszkał. Wspomniał o tym zresztą wójt Andrzej Wawrzynek, mówiąc, że tym wydarzeniem, rozpoczęty został cykl spotkań z ludźmi, którzy się stamtąd wywodzą. Na spotkanie z Pawłem Jabłońskim (PiS), które zorganizowano w czwartek...

Wicemarszałek województwa opolskiego: Kto tak naprawdę stoi za projektem linii kolejowej Racibórz-Racławice Śląskie 

W głubczyckim magistracie samorządowcy zainteresowani przywróceniem ruchu kolejowego między Raciborzem a Głubczycami podpisali umowy o pokryciu części kosztów prac projektowych. Wydarzenie miało miejsce 12 lipca. Zabrakło tam oficjalnego akcesu raciborskich władz. Co o tym zdecydowało?

Pietrowice Wielkie włączają się do rewitalizacji linii kolejowej Racibórz – Racławice Śląskie. Przyjęto uchwałę, ile wyniesie wsparcie? 

Pietrowice Wielkie dołożą się do wykonania dokumentacji planistyczno-prognostycznej dla inwestycji ,,Rewitalizacja linii kolejowych nr 177 i nr 294 Racibórz – Racławice Śląskie” w ramach programu Kolej +. Wsparcie będzie przekazywane do 2026 roku.

Pietrowice Wielkie chcą powołać nową placówkę kultury. Podano nazwę 

Pietrowice Wielkie rozpoczęły długą, a dla niektórych gmin żmudną drogę, bo nie udaje się to wszędzie, połączenia instytucji kultury – bibliotek i niedawno powstałej Stacji Kultury, czyli swego rodzaju domu kultury w jedną organizację. Tamtejsi decydenci chcą, aby placówka działała pod nazwą Stacja Kultura Gminny Ośrodek Kultury...

Nowa era dla drogi powiatowej Krzanowice-Samborowice. Remont kosztował prawie 11 mln złotych [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

To wyczekiwany remont, o którym mówiło się od lat. Powiedział o tym zresztą starosta Grzegorz Swoboda w środę 21 czerwca, bo wówczas oficjalnie otwarto wyremontowany trakt. - Myślę, że to zadanie pozwoli bezpiecznie wszystkim z tej drogi korzystać - stwierdził z kolei burmistrz Andrzej Strzedulla. Drogę oddano do ruchu w towarzystwie...

Zobacz więcej