Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

17. Gala Przedsiębiorczości w Pietrowicach Wielkich. Nagrodzono 7 przedsiębiorców w 4 kategoriach [ZDJĘCIA]

27 stycznia w Pietrowicach Wielkich odbyła się Gala Przedsiębiorczości. To coroczne spotkanie (czasowo wstrzymane przez pandemię koronawirusa) nagradzające lokalnych przedsiębiorców i ich wkład w rozwój gminy. Była to już 17. edycja tego wydarzenia.

17. Gala Przedsiębiorczości w Pietrowicach Wielkich. Nagrodzono 7 przedsiębiorców w 4 kategoriach [ZDJĘCIA]mad
Przed zabawą z zespołem Fiesta i występem kabaretu Chyba odbyło się wyróżnienie firm w czterech różnych kategoriach

Docenić i uhonorować

Gala Przedsiębiorczości w Pietrowicach Wielkich to nie tylko okazja do uhonorowania tych, którzy odnoszą sukcesy w biznesie, ale także do podkreślenia znaczenia przedsiębiorczości dla rozwoju społeczności lokalnej.

- To wyjątkowa okazja, by docenić i uhonorować przedsiębiorców, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i determinacją przyczyniają się do rozwoju naszej gminy - mówił wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek.

Włodarz obecne czasy określił jako niepewne i trudne, z uwagi na pandemię, inflację i wojnę na Ukrainie, oraz zmieniające się realia rynkowe. Jednak przedsiębiorcy z terenu gminy Pietrowice Wielkie, to zdaniem Andrzeja Wawrzynka, ludzie niezłomni, którzy nie tylko potrafią przezwyciężyć trudności, ale także kształtują rynek, dbając zarówno o swoje marzenia, jak i o dobro pracowników, klientów i partnerów. Ich determinacja i zaangażowanie, jak zaznaczył włodarz, przyczyniają się do rozwoju gminy oraz poprawy warunków życia jej mieszkańców.

Wójt wyraził pragnienie, aby nagrody stanowiły wyraz uznania i bodziec do dalszego rozwoju, a także będą inspiracją dla innych, którzy chcieliby podążać śladami laureatów. Podkreślił, że gmina Pietrowice Wielkie jest otwartym miejscem dla biznesu, zachęcającym do inwestycji i rozwoju. Dodając, że inicjatywy takie jak ta gala są podejmowane przez wiele samorządów i organizacji, z dumą zaznaczył, że Pietrowice Wielkie były jednymi z pierwszych, które podjęły się organizacji takiego wydarzenia.

4 kategorie, 7 laureatów

Na uroczystości gościli m.in.: posłowie Gabriela Lenartowicz i Michał Woś, senator Henryk Siedlaczek, starosta Grzegorz Swoboda, oraz przewodniczący rady powiatu Adam Wajda. Na scenie, naprzemiennie z wójtem Andrzejem Wawrzynkiem oraz Piotrem Bajakiem, przewodniczącym rady w Pietrowicach Wielkich, wręczali oni nagrody tegorocznym laureatom. Piotr Bajak tradycyjnie pełnił również rolę konferansjera wspólnie z Sylwią Mróz z pietrowickiego urzędu.

W kategorii "Nowy inwestor/inwestycja" nagrodę odebrali: Patryk Stanienda za produkcję wrzosów w Żerdzinach oraz Karolina Zymla, właścicielka sklepu w tej samej miejscowości.

W kategorii "Prężne gospodarstwo" szczególną uwagę jury zwrócono na osiągnięcia Sylwii i Roberta Mellerów, którzy zarządzają 100-hektarowym gospodarstwem w Pietrowicach Wielkich. Ich uprawy obejmują: zboża, rzepak, kukurydzę oraz ziemniaki.

W kategorii "Solidny produkt/usługa" wyróżnienie otrzymali Paweł Niżborski, za firmę Fotovolt z Cyprzanowa, specjalizującą się w branży fotowoltaicznej oraz Damian Rajczyk, właściciel MebRaj z Samborowic, cieszący się uznaniem w dziedzinie meblarstwa.

Natomiast w kategorii "Młoda firma" jury postanowiło wyróżnić Matthausa Klimaszkę, fotografa z Cyprzanowa oraz Iwonę Jureczkę, właścicielkę restauracji Gospoda u Kowala w Pietrowicach Wielkich.

Chyba za Wójcika

Podczas wydarzenia nie zabrakło tradycyjnej oprawy muzycznej i wokalnej. Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowice pod batutą Krzysztofa Fulneczka z solistami Magdaleną i Kamilem Klimkami. Publiczność rozbawił kabaret Chyba, który zastąpił kabareciarza Marcina Wójcika, aktualnie przebywającego w szpitalu, o czym poinformował Piotr Bajak. Wieczór zakończył zespół Fiesta.

Ludzie

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm RP

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, radny sejmiku śląskiego, senator XI kadencji

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

Piotr Bajak

Przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].