Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Wójt gminy Rudnik.

Wybrano nowe władze w Subregionie Zachodnim. Piotr Kuczera i Leszek Bizoń będą współprzewodniczyć 

21 maja 2024 r. w Galerii Sztuki Rzeczna w Rybniku odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku. 

Gerard Panek stanął na czele Rady Gminy w Rudniku [ZDJĘCIA]  

Na pierwszej sesji nowej kadencji Rady Gminy Rudnik, najstarszy radny, Stefan Absalon, tymczasowo przewodniczył do czasu wyboru nowego przewodniczącego miejscowej rady. Podczas obrad przeprowadził również ślubowanie, które umożliwiało radnym rozpoczęcie pełnienia swojego mandatu. Sesja odbyła się we wtorek 7 maja.

Wójt Rudnika Piotr Rybka nie ma większości w radzie. Czy współpraca jest możliwa? [WYWIAD] 

Rozmawiamy z wójtem Rudnika, Piotrem Rybką, tuż przed inauguracją kolejnej kadencji, do której mieszkańcy wybrali go w ostatnich wyborach samorządowych. Zdobycie 1148 głosów, co przekłada się na 63,15% poparcia, potwierdza ich zaufanie. Jego przeciwnik, Jan Badurczyk, były kierownik Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych w Rudniku,...

Modlą się o urodzaj. W Łubowicach kontynuują kilkuletnią tradycję [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Szóstą łubowicką procesję otaczała słoneczna, chociaż wietrzna pogoda, o wiele lepsza niż w poprzednich latach, gdy zazwyczaj padał deszcz. W objeździe pół uczestniczyło 60 koni.

Oni powalczą w drugiej turze wyborów o Kornowac, Nędzę i Kuźnię Raciborską 

Druga tura wyborów przyniesie odpowiedź, kto przez najbliższe lata będzie rządził Kornowacem, Nędzą i Kuźnią Raciborską – gminami wiejskimi i miejsko-wiejskimi powiatu raciborskiego, w których nie doszło jeszcze do rozstrzygnięcia. Jaką frekwencję zanotowano tam w pierwszej turze?

Wiemy, kiedy pałac w Sławikowie otworzy się dla zwiedzających 

- Przygotowujemy się do sezonu turystycznego - poinformowała w mediach społecznościowych Fundacja Gniazdo, organizacja skupiająca społeczników dbających o ruiny pałacu w Sławikowie. Kiedy teren ponownie otworzy się dla turystów?

Piotr Rybka wójtem gminy Rudnik na kolejne pięć lat. Przewodniczący Jaśkowski poza radą  

Jan Badurczyk z Łubowic, były szef Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych w Rudniku, nie zdołał pokonać urzędującego od pięciu lat wójta, Piotra Rybkę, który odniósł zwycięstwo z wyraźną przewagą. To dane oficjalne.

AKTUALIZACJA

Czego dla Rudnika chcą Jan Badurczyk i Piotr Rybka, kandydaci na urząd wójta?  

Flagowe projekty są trwałą pamiątką po włodarzach gmin, którzy odważnie się nimi zajęli i doprowadzili do ich realizacji, co stanowi podstawę oceny ich kadencji. Przyglądając się celom kandydatów na najważniejsze stanowiska w gminach ziemi raciborskiej, kontynuujemy cykl publikacji, tym razem prezentując odpowiedzi kandydatów na...

19 osób rywalizuje o 7 stanowisk. Poznaj kandydatów na urząd wójtów i burmistrzów w powiecie raciborskim 

W gminach wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu raciborskiego zgłosiło się łącznie 19 kandydatów na 7 stanowisk wójtów i burmistrzów. Decyzję o tym, kto będzie kierował władzą przez kolejne pięć lat, podejmą wyborcy 7 kwietnia. W przypadku, gdy żaden z kandydatów nie uzyska w pierwszej turze co najmniej 50 proc. głosów, odbędzie...

Wybory samorządowe 7 kwietnia. Kto chce zostać radnym gminy Rudnik? [LISTA] 

W wyborach na radnych gminy Rudnik kandyduje 30 kandydatów z 4 komitetów wyborczych. Dwa z tych komitetów zgłosiły po jednym kandydacie, natomiast pozostałe dwa co najmniej ośmiu, co pozwala im również wystawienie kandydata na wójta. O to stanowisko ubiegać się będą: obecny wójt Piotr Rybka (KWW Razem dla Gminy) oraz były kierownik...

Radni bez wyborów. 11 miejscowości w powiecie raciborskim ma już swoich reprezentantów na kolejną kadencję 

W jedenastu sołectwach powiatu raciborskiego pojawił się tylko jeden kandydat na radnego, co automatycznie zapewniło im miejsca w radach gmin nadchodzącej kadencji. O których miejscowościach mowa i kto został radnym?

Wybory samorządowe w powiecie raciborskim. Kto ma szansę na fotel wójta i burmistrza? 

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Sprawdzamy, które komitety w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu raciborskiego mogą wystawić kandydatów na najważniejsze stanowiska – wójtów i burmistrzów. Warunkiem jest zgłoszenie co najmniej ośmiu kandydatów na radnych.

GMINA RUDNIK – NAJWAŻNIEJSZE INWESTYCJE Z OSTATNIEJ KADENCJI  

W kończącej się kadencji 2018-2024 najważniejsze inwestycje w Gminie Rudnik realizowane zostały w ramach zadań własnych dotyczących głównie infrastruktury, oświaty, ochrony środowiska, a także ochrony przeciwpożarowej czy integracji społecznej. Na wszystkie realizowane przedsięwzięcia gmina skutecznie pozyskała dofinansowania zarówno...

Tekst sponsorowany

Mistrzowie dobroczynności. W Żorach doceniono wolontariuszy i inicjatywy społeczne [ZDJĘCIA]  

Gala Wolontariatu zorganizowana przez Żorskie Centrum Organizacji Porządkowych była niezapomnianym wydarzeniem. Wyróżniono na niej nie tylko niezwykłą pracę wolontariuszy, ale także inicjatywy społeczne, które ożywiły życie Żor w 2023 r.

Droga w centrum Brzeźnicy do remontu? Padły zapowiedzi  

Inicjatywa budzi nadzieję w społeczności, która od dawna domaga się poprawy stanu tej istotnej dla regionu infrastruktury.

Drzewa niezgody na boisku Strzybnika. Radny przekonany o ryzyku utraty zaufania do wójta 

Radny Mirosław Golijasz, przedstawiciel mieszkańców Strzybnika w Radzie Gminy Rudnik, podnosi kwestię nasadzeń na obszarze miejscowego boiska, wyrażając swoje zdziwienie decyzją wójta. Jego zdaniem, niewielkie rozmiary terenu tego obiektu sprawiają, że drzewa stanowią dodatkową przeszkodę dla aktywności społecznej i sportowej. Niemniej...

Jan Badurczyk zapowiada start na wójta gminy Rudnik. "Chcę zmiany na lepsze" – mówi 

Jan Badurczyk, były szef Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych w Rudniku, zdecydował się ubiegać o najważniejszy urząd w gminie. W rozmowie z Nowinami wyjawił swoje motywacje i przedstawił zamierzenia. Ogłaszając swoją kandydaturę, stał się drugim kandydatem, po obecnym wójcie Piotrze Rybce, w nadchodzących wyborach samorządowych....

Zobacz więcej