Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Wójt gminy Rudnik.

Nauka nie musi być nudna. Uczniowie z Rudnika uczyli się o sztucznej inteligencji. Na zajęcia przyszedł wójt [ZDJĘCIA, WIDEO]  

- Jesteśmy pierwszą szkołą w powiecie raciborskim, do której przyjechało Mobilne Laboratorium Przyszłości - cieszy się Weronika Żymełka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku. W ramach spotkania uczniowie mieli szansę na rozwijanie kreatywności, pasji, zainteresowań i talentów. 

Na co wójt Rudnika rozdał 148 tys. zł? 

Wójt gminy Rudnik Piotr Rybka podpisał zarządzenie w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań gminy o charakterze pożytku publicznego w 2023 roku. Na co przeznaczone zostaną gminne środki?

W Rudniku dopłacą do ekologicznego źródła ogrzewania 

Mieszkańcy gminy Rudnik mogą sięgnąć po dotację do wymiany źródła ciepła. Wnioski w urzędzie można składać od 15 lutego do 15 marca.

Ośrodki zdrowia w gminie Rudnik zostaną sprywatyzowane? 

W gminie zapewniają, że ośrodki zdrowia nie zostaną sprzedane podmiotom prywatnym, opieka medyczna – lekarzy pierwszego kontaktu i lekarzy specjalistów, dotychczas zapewniana mieszkańcom – nadal będzie bezpłatna. Jednak w urzędzie zastanawiają się nad wejściem we współpracę z kimś, kto prowadzi podobne świadczenia jako podmiot...

Hala dla Gamowa, świetlica dla Ponięcic. Gmina Rudnik zapowiada inwestycje, o których mówi się od lat. Kiedy powstaną? 

O tych inwestycjach w gminie Rudnik mówi się od lat. Dotąd kończyło się na planach, teraz padają słowa, że inwestycje doczekają się realizacji, a pierwsze przetargi mają być ogłoszone niebawem.

Wójt Piotr Rybka do budowy wiatraków w gminie Rudnik podchodzi z dozą niepewności [WYWIAD] 

- My jako gmina mamy związane ręce, bo decyzje zostały już wydane dużo wcześniej - mówi wójt Piotr Rybka o inwestycji, którą na terenie gminy Rudnik zrealizuje Tauron. Spółka zapowiada 15 turbin.

To oni są filarami pożarnictwa. W Strzybniku spotkali się strażacy weterani [ZDJĘCIA, WIDEO]  

- Znów możemy się spotkać, porozmawiać i wymienić doświadczeniami - cieszył się Bogusław Stec, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rudniku. Do gminy po pandemicznej przerwie powróciło spotkanie strażackich weteranów. W tym roku odbyło się w świetlicy w Strzybniku w sobotę 10 grudnia, gdzie przybyło około 50 osób....

Rudnicka Fiala Przedsiębiorczości 2022. Ta nagroda napędza do działania   

- Takie uroczystości ilustrują, czym jest wspólnota lokalna - mówiła na gali wręczenia nagród samorządu w Rudniku posłanka Gabriela Lenartowicz. Statuetki odebrało pięcioro laureatów. Wręczali je m.in. senator Ewa Gawęda, starosta Grzegorz Swoboda i Marianna Otlik z Cechu Rzemiosł Różnych. Walory artystyczne zapewnił występ...

Złote Gody w Rudniku. Jubileusz świętowało pięć par [ZDJĘCIA] 

Za nami kolejne złote gody. Na czwartek 29 września swoją uroczystość zaplanowała gmina Rudnik.

Wójt Rybka o problemach z zakupem węgla: dzieci nie będą marzły w przedszkolach 

Problemy z zakupem węgla nie ustępują. A te dotyczą także samorządów. Jak jest w przypadku gminy Rudnik?

Pałac w Sławikowie zyska drugie życie? Tematem zainteresowano ministra Glińskiego 

Zespół pałacowo-parkowy w Sławikowie należący do gminy Rudnik to jedno z najciekawszych i tajemniczych miejsc zabytkowych naszego regionu. Ze względu na skomplikowane dzieje, niestety również jedno z najbardziej zniszczonych. Pojawiła się jednak szansa na to, by sytuację zmienić, tak by pałac przestał niszczeć i zyskał drugie życie.

Powraca największa dożynkowa impreza w powiecie raciborskim. Co w programie? 

Trzecie podejście okazało się tym szczęśliwym. Dożynki gminno-powiatowe odbędą się przy ruinach pałacu rodziny von Eichendorff (gm. Rudnik) 27 i 28 sierpnia. To największa tego typu impreza na Raciborszczyźnie.

Strażacy na te zawody czekali dwa lata. Kto okazał się najlepszy w gminie Rudnik [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE]  

Po pandemicznej przerwie z wielkim rozmachem zorganizowano gminne zawody sportowo-pożarnicze. Wydarzenie towarzyszyło jubileuszowi 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku. Kto okazał się najlepszy?

OSP Rudnik świętuje jubileusz 100-lecia [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

29 maja strażacy z Rudnika hucznie uczcili jubileusz swej jednostki. Najpierw w kościele pw. świętej Katarzyny Aleksandryjskiej Rudnik odbyła się uroczysta msza święta, później na placu przed remizą zorganizowano oficjalne uroczystości. - Życzę, aby Wasza służba dawała wiele radości - mówiła senator Ewa Gawęda. Wójt Piotr Rybka...

IV Procesja Konna na św. Urbana w Łubowicach. Tym razem pogoda się udała [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE]  

Blisko 60 koni pojechało w dorocznej procesji ku czci św. Urbana w Łubowicach. To już czwarta odsłona tej procesji na terenie gminy Rudnik. Odbyła się w sobotnie przedpołudnie 28 maja. - Dziękuję za przybycie i wszystkim życzę wygranych pucharów - powitał zgromadzonych wójt Piotr Rybka, prywatnie hodowca koni. - Cieszę się, że znów...

Dzień Strażaka na Zamku Piastowskim w Raciborzu... bez posłów [ZDJĘCIA]  

Posłowie, którzy zazwyczaj chętnie biorą udział w strażackich uroczystościach, tym razem nie dojechali. Powód? Poranne głosowania w Sejmie RP.

Procesja ku czci św. Urbana po raz kolejny przejdzie przez Łubowice. Odbędą się też zawody konne [ZAPOWIEDŹ] 

Po raz czwarty w Łubowicach (gm. Rudnik) odbędzie się Procesja Konna ku czci św. Urbana. Wydarzenie zaplanowano na sobotę 28 maja.

Zobacz więcej