Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Noc Naukowców Politechniki Śląskiej w Rybniku  

4-letni Piotruś zbudował pojazd marsjański, a 6-letnia Kasia stworzyła Układ Słoneczny. Właśnie taką moc sprawczą mieli uczestnicy Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, której edycja odbyła się również w filii uczelni w Rybniku. W...

W Rudniku uhonorowano przedsiębiorców, rolników i społeczników. Do kogo trafiły nagrody? [ZDJĘCIA] 

- Nagrodzone osoby, to prawdziwi pasjonaci, którzy z pracy lub wolontariatu uczynili misję życiową - mówił wójt Piotr Rybka na gali wręczenia Fial Przedsiębiorczości. To uhonorowania, które rudnicki samorząd rozdał już po raz trzeci....

Co zmieni się w miejscowościach Raciborszczyzny? Część 1: Gmina Rudnik 

Większość gmin wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu decyduje się na wyodrębnienie środków na fundusz sołecki z budżetu samorządu. O rozdysponowaniu pieniędzy decydują natomiast mieszkańcy na corocznych zebraniach z sołtysem i radą sołecką...

Jeden weekend, pięć pożarów [RAPORT STRAŻAKÓW] 

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji w miejscowościach Jastrzębie, Krzyżanowice, Nędza, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Ruda oraz Szymocice.

Cztery drogi do przebudowy. Powiat raciborski wnioskuje o dofinansowanie 

Powiat raciborski złożył do wojewody cztery wnioski o dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Żelazne gody z sensacyjną historią w tle 

Ich losy splatały się od dzieciństwa, czasem przy okazji dramatów, kiedy indziej w weselszych okolicznościach. Hildegarda i Alfons Grela z Jastrzębia świętują w tym roku żelazne gody, czyli 65 lat małżeństwa.

Pożar domu, poważny wypadek drogowy i skutki wichury [RAPORT STRAŻAKÓW] 

W czwartek 11 sierpnia strażacy wyjeżdżali do akcji aż 17 razy, interweniując w miejscowościach Bieńkowice, Jastrzębie, Kornice, Krowiarki, Kuźnia Raciborska, Racibórz, Rudnik, Rudy, Sławików, Tworków, Zawada Książęca, Żerdziny.

Zjechał z drogi, aby uniknąć zderzenia [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW] 

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji 15 razy, interweniując w Dolędzinie, Jastrzębiu, Krzyżanowicach, Raciborzu oraz Rudyszwałdzie.

Pożary, wypadki, powalone drzewa i zalane drogi [RAPORT STRAŻAKÓW] 

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji aż 20 razy, interweniując w miejscowościach Dolędzin, Jankowice, Jastrzębie, Krzanowice, Ponięcice, Racibórz oraz Rudy.

Dzikie wysypiska śmieci zmorą naszych rolników 

Dziś prawie wszyscy płacimy za śmieci, dlatego bez jakichkolwiek problemów możemy wystawiać je przed nasze budynki mieszkalne, skąd obierane są przez służby komunalne. Czym więc kierują się osoby, które zamiast wyrzucać je do przydomowych...

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej w Rybniku   

4-letni Piotruś zbudował pojazd marsjański, a 6-letnia Kasia stworzyła Układ Słoneczny. Właśnie taką moc sprawczą mieli uczestnicy Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, której edycja odbyła się również w filii uczelni w Rybniku. W sobotę, 8 października, zorganizowano tam ciekawe warsztaty naukowe.

Prawie 400 tys. złotych na działania w sołectwach. Co zmieni się w gminie Rudnik? 

Sołectwa gminy Rudnik zadecydowały, na co przeznaczą fundusz sołecki. W tym roku do podziału na wszystkie wioski było 392 606,58 zł, a więc o nieco ponad 35 tys. zł więcej niż rok wcześniej. Sprawdzamy, w co zainwestować chcą poszczególne miejscowości.

W Rudniku uhonorowano przedsiębiorców, rolników i społeczników. Do kogo trafiły nagrody? [ZDJĘCIA]  

- Nagrodzone osoby, to prawdziwi pasjonaci, którzy z pracy lub wolontariatu uczynili misję życiową - mówił wójt Piotr Rybka na gali wręczenia Fial Przedsiębiorczości. To uhonorowania, które rudnicki samorząd rozdał już po raz trzeci. Trafiły do przedsiębiorców, rolników i społeczników.

Żniwa zakończone, czas świętować. Tak było w Jastrzębiu [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Niewielkie Jastrzębie położone w północno-zachodniej części gminy Rudnik dożynki świętuje 12 września. Jako że sołectwo należy do parafii św. Piotra i Pawła w Grzędzinie, tam też odbyła się uroczysta msza święta.

Niedziela pod znakiem dożynek. Co będzie działo się w powiecie raciborskim?  

W najbliższą niedzielę (tj. 12 września) w dziewięciu miejscowościach powiatu raciborskiego mieszkańcy będą dziękować za tegoroczne plony. Większość obchodów kończy się na uroczystej mszy świętej, choć nie brakuje miejscowość, gdzie przygotowano dodatkowe atrakcje. W ten weekend odbędą się również dożynki w Łańcach –...

Śmieci z roku na rok przybywa. Ile odpadów wytworzono w gminie Rudnik? 

Z analizy raportu stanu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy Rudnik wynika, że na przestrzeni roku płatnicy systemu wytworzyli o ponad 137 ton więcej odpadów, aniżeli rok wcześniej. Jakie jeszcze informacje zawarto w dokumencie?

Co zmieni się w miejscowościach Raciborszczyzny? Część 1: Gmina Rudnik 

Większość gmin wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu decyduje się na wyodrębnienie środków na fundusz sołecki z budżetu samorządu. O rozdysponowaniu pieniędzy decydują natomiast mieszkańcy na corocznych zebraniach z sołtysem i radą sołecką na czele. Sprawdzamy, na co zostaną przeznaczone środki w 2021 roku w poszczególnych sołectwach...

Z życzeniami i kwiatami. Jubileusze w gminie Rudnik 

W ostatnich tygodniach kilku mieszkańców gminy Rudnik obchodziło jubileusze. Dostojnych jubilatów odwiedzali wójt Piotr Rybka i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć, składając solenizantom najlepsze życzenia oraz wręczając bukiety kwiatów.

Strażacy usunęli skutki wichury [AKTUALIZACJA] 

Silny wiatr powalił drzewa i połamał potężne konary w miejscowościach Babice, Jastrzębie, Nędza, Maków, Pietrowice Wielkie oraz Tworków.

AKTUALIZACJA

Milionowa inwestycja zakończona. Jastrzębie z nową drogą 

W czwartkowe przedpołudnie 28 listopada w rudnickim sołectwie Jastrzębie nastąpiło oficjalne otwarcie przebudowanej drogi powiatowej.

Jeden weekend, pięć pożarów [RAPORT STRAŻAKÓW] 

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji w miejscowościach Jastrzębie, Krzyżanowice, Nędza, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Ruda oraz Szymocice.

Konkurs fotograficzny w Rudniku. Pokaż trud pracy rolnika 

"Trud pracy na roli, w sadzie i w ogrodzie – w obiektywie" - to tytuł konkursu fotograficznego organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rudniku.

Oddział pediatryczny w Jastrzębiu wznawia działalność  

Od 1 czerwca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu Zdroju ponownie będzie działał oddział pediatryczny. Uwaga, w innym niż dotychczas miejscu. 

Cztery drogi do przebudowy. Powiat raciborski wnioskuje o dofinansowanie 

Powiat raciborski złożył do wojewody cztery wnioski o dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

W gminie Rudnik wszystkie sołectwa mają swoich szefów  

W środę 27 marca w sali narad Urzędu Gminy w Rudniku odbyło się pierwsze spotkanie wójtaPiotra Rybki z nowo wybranymi sołtysami.

Zobacz więcej