Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gerard Panek stanął na czele Rady Gminy w Rudniku [ZDJĘCIA]

Na pierwszej sesji nowej kadencji Rady Gminy Rudnik, najstarszy radny, Stefan Absalon, tymczasowo przewodniczył do czasu wyboru nowego przewodniczącego miejscowej rady. Podczas obrad przeprowadził również ślubowanie, które umożliwiało radnym rozpoczęcie pełnienia swojego mandatu. Sesja odbyła się we wtorek 7 maja.

Gerard Panek stanął na czele Rady Gminy w Rudniku [ZDJĘCIA](q)
Gerard Panek odbiera gratulacje od wójta Piotra Rybki, w środku radny-senior – Stefan Absalon

Na stanowisko przewodniczącego rady zgłoszono jednego kandydata – Gerarda Panka. Za jego kandydaturą głosowało 14 radnych, jedna osoba była przeciwna. W rezultacie to on będzie przewodził miejscowej radzie przez najbliższe pięć lat. - Powodzenia w pełnieniu tej funkcji – dla dobra wspólnego, dla dobra naszych mieszkańców - powiedział nowemu przewodniczącemu radny Absalon. Gratulacje złożył również wójt Piotr Rybka, dodając: Liczę na owocną współpracę. Skarbnik Danuta Biczysko i sekretarz Joanna Kosel również wyrazili gratulacje.

Panek podziękował radnym za udzielone głosy. Obiecał, że będzie pełnił funkcję przewodniczącego z pełnym poczuciem odpowiedzialności wobec dobra gminy i lokalnej społeczności.

Eugeniusz Kosel i Bogusław Stec zostali zgłoszeni na stanowisko wiceprzewodniczącego. Kosel otrzymał 9 głosów, a Stec 6, co skutkowało ponownym wyborem Kosela na to stanowisko. - Dziękuję za głosy. Wierzę, że nasza współpraca będzie układała się jak najlepiej, co obiecuję ze swojej strony - skomentował krótko.

Później wójt Piotr Rybka złożył ślubowanie, oficjalnie rozpoczynając kolejną kadencję. Rybka pogratulował radnym ich oficjalnego objęcia mandatów w nowej kadencji. Wyraził nadzieję, że ta kadencja będzie sprawnie przebiegać, oparta na poszukiwaniu konsensusu. Zobowiązał się do szybkiego rozwiązywania pojawiających się problemów, aby jak najlepiej realizować zadania dla dobra mieszkańców.

Ludzie

Danuta Biczysko

Skarbnik gminy Rudnik

Eugeniusz Kosel

Wiceprzewodniczący rady gminy Rudnik.

Gerard Panek

Przewodniczący radny gminy Rudnik.

Joanna Kosel

Sekretarz Gminy Rudnik

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Stefan Absalon

Radny gminy Rudnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].