Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wojciech Kiljańczyk

Przewodniczący Rady Miasta Rybnika (klub PO).

Wojciech Kiljańczyk (ur. 1986 r.) jest działaczem samorządowym z Rybnika. 

Piotr Paleczny Honorowym Obywatelem Miasta Rybnika  

Piotr Paleczny, urodzony w Rybniku wybitny pianista i pedagog, otrzymał tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Rybnika". Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 19 czerwca w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków.

Zmarła radna Krystyna Wałach z Rybnika-Chwałęcic 

Krystyna Wałach zmarła 2 kwietnia 2023 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Miała 60 lat.

"Potraktował nas jak frajerów!" Opozycja oburzona zachowaniem prezydenta Piotra Kuczery 

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera opuścił salę obrad tuż przed dyskusją w sprawie zakupu działki pod nową zajezdnię autobusową. Razem z prezydentem wyszedł jego zastępca oraz prezes Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. Tym samym na sali obrad nie został nikt, kto mógłby odpowiedzieć na pytania radnych.

Nauczyciele, których się nie zapomina. Wspominają ich znani mieszkańcy Rybnika [DZIEŃ NAUCZYCIELA] 

Piszemy o nauczycielach, którzy ukształtowali przyszłych posłów, prezydentów, radnych czy przedstawicieli duchowieństwa z Rybnika. Wśród nich są m.in.: katecheta, który próbował zrozumieć młodzież, matematyk, który ufał prymusowi z pierwszej ławki i polonistka, która zamiast zganić za przeklinanie zaproponowała zaskakujący zamiennik.

Coraz mniej autobusów na ropę w Rybniku. "Przechodzimy rewolucję" 

W przyszłym roku autobusy na olej napędowy będą w mniejszości na ulicach Rybnika. Ich miejsce zajmują hybrydy, a także pojazdy zasilane gazem CNG, energią elektryczną i (wkrótce) wodorem.

W Rybniku powstanie kolejny parking wielopoziomowy. Trwają prace nad koncepcją  

Parking wielopoziomowy przy ul. Hallera okazał się trafioną inwestycją, która generuje zysk i porządkuje przestrzeń oraz ruch w mieście - przekonują radni z rybnickiej Platformy Obywatelskiej i zarzucają opozycji, że krytyka tej inwestycji była zupełnie nietrafiona. Przy okazji uchylają rąbka tajemnicy odnośnie kolejnego parkingu...

"Chcemy być najlepszą porodówką w regionie". Rybnik przekazał ponad 7 milionów złotych na oddział położniczy w rybnickim szpitalu 

17 lutego w WSS nr 3 odbyło się uroczyste przekazanie czeku przez prezydenta Piotra Kuczerę dla Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Rybniku. Ewa Fica, dyrektorka lecznicy przyjęła symobliczny czek, zapowiadając, że rybnicki szpital będzie najlepszą porodówką w regionie.

Za nami 20-lecie Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika  

25 listopada odbyły się uroczyste obchody 20-lecia Młodzieżowej Rady Miasta. Z tej okazji zorganizowano konferencje oraz trzyetapowy konkurs z zakresu aktywności obywatelskiej oraz wiedzy na temat miasta. W spotkaniu brał udział Piotr Kuczeraz ora Przewodniczący Rady Miasta, Wojciech Kiljańczyk. Wykład dla młodzieży poprowadził Grzegorz Głupczyk.

Kopalnia na Paruszowcu nie powstanie? Piotr Kuczera chwali się zwycięstwem 

Sprawa powstania kopalni na Paruszowcu to jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów, jakie obiegły w ostatnim czasie Rybnik. Prezydent, Piotr Kuczera nie krył się ze swoim niezadowoleniem od samego początku. Wyraził głośny sprzeciw i oburzenie w związku z planami powstania kopalni. Teraz chwali się sukcesem.

Rybniccy radni podsumowują 2017 rok 

Łukasz Dwornik, Wojciech Kiljańczyk i Andrzej Wojaczek podsumowują 2017 rok. 

Inicjatywa lokalna zastąpi budżet obywatelski w Rybniku? 

Rybnicy radni PO złożyli interpelacje do prezydenta Piotra Kuczery w sprawie realizacji w Rybniku projektów w ramach inicjatyw lokalnych.

Samorządy zagrożone. Rybnickich radnych PO przeraża nowa ordynacja wyborcza  

Łukasz Kłosek, Wojciech Kiljańczyk i Benedykt Kołodziejczyk twierdzą, że PiS chce zdobyć samorządy. 

Radni PO z Rybnika sprzeciwiają się zmianom w edukacji narzuconym przez PiS 

Radni Platformy Obywatelskiej w Rybniku wspólnie z rodzicami, nauczycielami i ekspertami edukacyjnymi dokonali wstępnej analizy skutków likwidacji gimnazjów planowanych przez rząd PiS. 

Henryk Cebula: Prezydent nie traktuje nas poważnie, a radni kupczą stanowiskami  

Na nadzwyczajnej sesji rybnickiej rady miasta, nie brakowało ostrych słów. 

Adam Fudali złożył rezygnację 

16 lat temu zakochałem się w swoim mieście, pomimo choroby, trudno się odkochać – powiedział Adam Fudali.

Sprawdziliśmy ile zarabiają nauczyciele 

Nauczyciele rybnickich szkół zarobili w 2014 roku więcej, niż wynoszą minimalne stawki zapisane w Karcie Nauczyciela. Mniej mieli tylko nauczyciele stażyści, dla których miasto wypłaciło wyrównania.

Radny Drabiniok najaktywniejszy na sesjach. A kto ciągle milczy? Sprawdziliśmy! 

"Tygodnik Rybnicki" sprawdził, który radny zgłaszał się na sesjach w 2012 roku najczęściej. W radzie mamy też kilku milczków. Rekordzista ma tylko jedną interpelację!