Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmarła radna Krystyna Wałach z Rybnika-Chwałęcic

Krystyna Wałach zmarła 2 kwietnia 2023 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Miała 60 lat.

Zmarła radna Krystyna Wałach z Rybnika-Chwałęcic
- Była oazą spokoju, zawsze otwarta na rozmowę i szukanie kompromisu - mówi prezydent Piotr Kuczera o zmarłej Krystynie Wałach. Fot. UM Rybnik.

Śp. Krystyna Wałach była Radną Miasta Rybnika od 2014 roku. Pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej, była też członkinią Komisji Ochrony Powietrza, Ekologii i Przemysłu, Gospodarki Komunalnej oraz Oświaty, Kultury i Sportu.

Zostanie zapamiętana jako osoba spokojna, choć wytrwale dążąca do realizacji wyznaczonych celów, otwarta na rozwiązania kompromisowe, a jednocześnie niezwykle zaangażowana w sprawy Rybnika oraz szczególnie jej bliskiej dzielnicy Chwałęcice - informuje rybnicki magistrat.

- Była bardzo oddana sprawom miejskim, wrażliwa na kwestie społeczne, a jej oczkiem w głowie były tematy związane z Komisją Zdrowia i Pomocy Społecznej, której była przewodniczącą. Martwił ją los rybnickiego szpitala, sprawy osób bezdomnych, matek samotnie wychowujących dzieci... Chodzące dobro. Była też dobrą koleżanką, uśmiechnięta, pełna optymizmu. Tak zapamiętam Krysię. Spoczywaj w pokoju. Rodzinie i bliskim składam wyrazy głębokiego żalu i współczucia - mówi Wojciech Kiljańczyk, przewodniczący Rady Miasta Rybnika.

Ludzie

Wojciech Kiljańczyk

Wiceprezydent Rybnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kokoko (46.114. * .156) 03.04.2023 18:28
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu