Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koalicja Obywatelska w Rybniku gotowa na wybory. Piotr Kuczera przedstawił priorytety na kolejną kadencję

Stworzenie Rybnickiego Okręgu Wodorowego, nowa przestrzeń w mieście a także dokończenie drogi regionalnej Pszczyna - Racibórz, to główne cele jakie stawia przed sobą Piotr Kuczera, kandydat na prezydenta miasta w nadchodzących wyborach samorządowych.

Koalicja Obywatelska w Rybniku gotowa na wybory. Piotr Kuczera przedstawił priorytety na kolejną kadencjęDominik Gajda
Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Rybniku

Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta Rybnika?
Zobacz więcej

Priorytety Piotra Kuczery i KO na nową kadencję

W czwartek, 7 marca w Domu Kultury Chwałowice Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydata na prezydenta miasta oraz kandydatów na radnych. Obyło się bez niespodzianek, obecny prezydent miasta Piotr Kuczera będzie ubiegał się o reelekcję z poparciem KO. W tym miejscu warto dodać, że P. Kuczera choć jest członkiem PO i ma poparcie KO, to w wyborach na prezydenta startuje z własnego komitetu - Wspólnie dla Rybnika z Piotrem Kuczerą.

- Aby budować wspólny Rybnik musimy szukać dzielnic. Na każdej sesji rady miasta, w czasie kampani wyborczej, właściwie przez cały czas musimy szukać pomysłów, w jaki sposób czasem te sprzeczne interesy godzić, żeby kompromis i radość bycia rybniczaninem była w nas cały czas silna - mówił Piotr Kuczera. 

Głównym wyzwaniem jakie przed miastem stawia kandydat to dokończenie drogi regionalnej Pszczyna - Racibórz, zagospodarowanie placu Armii Krajowej a także w długoletniej perspektywie przejście z Rybnickiego Okręgu Węglowego na Rybnicki Okręg Wodorowy.

Kandydaci KO na radnych

Następnie zaprezentowano kandydatów na radnych z ramienia Koalicji Obywatelskiej:

Kandydaci WDR, Polski 2050 Szymona Hołowni i Nowej Lewicy na radnych

Sojusznikiem Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Rybnika jest lokalne ugurpowanie Wspólnie dla Rybnika z Piotrem Kuczerą. Tym razem na listach WDR znalazło się miejsce dla dotychczasowych i nowych działaczy tego lokalnego ugrupowania, a także dla kandydatów kojarzonych z Polską 2050 Szymona Hołowni oraz Nową Lewicą:

  • Okręg 1: Małgorzata PiaskowyJacek MularczykGrażyna Graś, Justyna Kotula, Andrzej Gorzawski, Krzysztof Szweda, Piotr Tokarz, Bogdan Kloch, Grażyna Kuczera
  • Okręg 2: Mariusz Wiśniewski, Robert Leśniak, Jacek Drąszczyk, Marek Zniszczoł, Sabina Ficek, Wiesława Hulim, Paweł Wawrzyn, Agnieszka Szymura
  • Okręg 3: Mateusz Kubis, Kamil Pierchała, Marzena Skupień, Ilona Czaja-Holona, Marek Kula, Mirosław Owczorz, Grażyna Szarpak-Jondro, Elżbieta Wolny-Luks
  • Okręg 4: Marek FlorczykDariusz Grzesista, Krzysztof Jaroch, Bożena Fros, Barbara Jakubiak, Weronika Parzych, Grzegorz Bugdol, Bogusław Łabędzki

Ludzie

Franciszek Kurpanik

Radny Miasta Rybnik.

Krzysztof Szafraniec

Przewodniczący Rady Miasta Rybnika

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Radosław Knesz

Radny Miasta Rybnika.

Tadeusz Białous

Radny z Rybnika.

Wojciech Kiljańczyk

Wiceprezydent Rybnika

Łukasz Kłosek

Radny Miasta Rybnika.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~RudySzwab (83.4. * .142) 08.03.2024 11:59
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czy już lokalna platforma przygotowała kostki brukowe i zomowskie pałki?

~twojfan (91.146. * .208) 07.03.2024 21:22

glosujcie na nich lubi ich cyrk za darmo:)