Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

(zdj. UM Wodzisławia Śląskiego)

Klamka zapadła, decyzja została podjęta. Gazeta Wodzisławska zostanie zlikwidowana. "Koniec z urzędową propagandą sukcesu"  

O decyzji wodzisławskich radnych zdecydowały m.in. względy proekologiczne, kondycja budżetu miasta, a przede wszystkim chęć odcięcie mieszkańców od "propagandy sukcesu urzędu miasta". W trakcie październikowej sesji przesądzili o losie miejskiego miesięcznika społeczno-kulturalnego pn. Gazeta Wodzisławska, który od 1 stycznia 2022...

Debatowali o rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Do kompromisu jednak nie doszli [ZDJĘCIA, WIDEO]  

28 października w Wodzisławskim Centrum Kultury z inicjatywy prezydenta Wodzisławia Śl. Mieczysława Kiecy odbyła się debata o rozwoju miasta w obszarze budownictwa mieszkaniowego.

Przeżyli razem 18 000 dni i nocy. Wodzisławscy i marklowiccy jubilaci uhonorowani [ZDJĘCIA]  

W czwartek, 21 października w sali konferencyjnej na wodzisławskim dworcu PKP odznaczono medalami za długoletnie pożycie małżeńskie 6 par, w tym jedną z gminy Marklowice.

Radny pyta o lekcje z historii miasta. "Są one istotne dla kształtowania postaw lokalnego patriotyzmu" 

Śląskie tradycje, zwyczaje i obrzędy - m.in. tego uczą się w szkołach uczniowie na terenie naszego województwa podczas zajęć z edukacji regionalnej. Czy w wodzisławskich placówkach podobne lekcje są także prowadzone?

Pomysł budowy mieszkań komunalnych w Wodzisławiu Śl. wstrzymany. Prezydent Kieca ugiął się pod presją mieszkańców, a radni zobowiązali go do przeprowadzenia konsultacji 

Po raz kolejny wracamy do tematu budowy mieszkań komunalnych na terenach miejskich przy ul. Stefana Batorego w Wodzisławiu Śl. - Aby miasto rozwijało się, musi rozwijać się budownictwo mieszkaniowe - przekonywał jeszcze niedawno prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca. Choć radni byli podobnego zdania, to uchwały intencyjnej w tej...

Strategia rozwoju sportu dla Wodzisławia Śl. do poprawy. "Dokument przygotowano w sposób niechlujny" 

Podczas ostatniej sesji wodzisławscy radni nie uchwalili dokument, który miał nakreślać kierunki rozwoju sportu w mieście. Uznali, że jest nieprecyzyjny i zbyt ogólnikowy.

Radlin II wybrał swoją Radę Dzielnicy 

13 września swoich radnych do rady dzielnicy wybrali mieszkańcy dzielnicy Radlina II. Sprawdź na kogo postawiono.

Jak zapobiegać samobójstwom? Co prowadzi do depresji i targnięcia się na swoje życie? [ZDJĘCIA]  

Końcówka sierpnia i początek września tego roku przyniosły w powiecie wodzisławskim przykre wieści o śmierci samobójczej dwóch młodych chłopaków. Pierwszy, 26-latek rzucił się pod pociąg w Osinach, drugi, 17-latek z Turzy Śl. odebrał sobie życie w miejscu zamieszkania. 7 września na dworcu PKP w Wodzisławiu Śląskim odbyła...

Zawada wybrała nową radę dzielnicy. Na zebranie przyszły 64 osoby 

W sali remizy OSP Zawada, gdzie tradycyjnie spotyka się również miejscowa rada dzielnicy, odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Było to drugie z zebrań organizowanych w dzielnicach Wodzisławia Śląskiego.

Wodny plac zabaw w miejsce labiryntu? Radni mieli zbyt wiele wątpliwości 

- Nie mówię, że to jest zły pomysł, ale widzę tutaj nieuzasadniony pośpiech - uważa jeden z wodzisławskich radnych o stworzeniu na terenie wodzisławskiego parku Trzy Wzgórza wodnego placu zabaw. Większość radnych była tego samego zdania. W efekcie nie zabezpieczyli pieniędzy w budżecie miasta na wykonanie dokumentacji projektowej....

Bójki, krzyki i strach. Działalność słynnego baru daje się we znaki mieszkańcom Wodzisławia Śl. 

- Poziom agresji, jaki widzieliśmy, wychodzi poza wszelkie granice - mówi jedna z mieszkanek Wodzisławia Śl. Chodzi o bójki i inne niebezpieczne sytuacje, do których dochodzi w okolicach jednego z lokali przy ul. Chrobrego.

Atrakcje w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" do zmiany. Labirynt wstydu przekształcą w wodny plac zabaw? 

Kończący się okres gwarancji wodzisławskiego Rodzinnego Parku Rozrywki daje wiele możliwości. W końcu będzie można zrezygnować z feralnego labiryntu i w jego miejsce stworzyć lepszą i nowocześniejszą atrakcję. Miasto zaproponowało wodny plac zabaw, mieszkańcy z kolei zwracają uwagę, że to nie pomysł urzędu, a użytkowników...

Wodny plac zabaw zamiast labiryntu. Miasto dało propozycję. Co na to mieszkańcy? [ZDJĘCIA]  

W Rodzinnym Parku Rozrywki jedną z atrakcji dla dzieci jest słynny labirynt. Słynny - bo zdaniem wielu, jeden z największych 'niewypałów' całego parku. Wkrótce miejsce to może ulec całkowitej metamorfozie. Miasto zaproponowało właśnie stworzenie w tym miejscu wodnego placu zabaw.

Razem od 18 000 dni i nocy. Wodzisławskie pary świętowały wyjątkową rocznicę [ZDJĘCIA]  

Złote gody, czyli 50 lat po ślubie świętowało w Wodzisławiu Śląskim 7 par, które z rąk prezydenta miasta, Mieczysława Kiecy odebrały medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz listy gratulacyjne.

Balaton otworzą z końcem czerwca, a mogli dwa tygodnie wcześniej. Kierownictwo urzędu: to konsekwencja działań rady 

Wodzisławscy radni chcieli, żeby kąpielisko Balaton zostało otworzone nie w ostatni weekend czerwca, a dwa tygodnie wcześniej. Kierownictwo urzędu stawia jednak sprawę jasno i mówi stanowczo, że późniejsze otwarcie kąpieliska jest wynikiem ich wcześniejszych cięć budżetowych.

Co dalej z wodzisławskim inkubatorem przedsiębiorczości? 

Czy wodzisławski inkubator przedsiębiorczości powinien nie tylko doradzać i wspierać, ale także generować zyski, a za swoje usługi pobierać wynagrodzenie? Pojawiła się taka propozycja. Ma ona swoich sprzymierzeńców, ale i przeciwników.

Protest mieszkańców przeciw podwyżce czynszów, petycja złożona [ZDJĘCIA]  

W czwartkowe popołudnie przed Urzędem Miasta w Wodzisławiu Śląskim odbył się zapowiadany protest mieszkańców w sprawie planowanych podwyżek czynszów lokali komunalnych i socjalnych.

Zobacz więcej