Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Festyn Rodzinny dla Szymonka i Marcelka - Zawada bawi się w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy wodzisławskiej dzielnicy Zawada w niedzielę 5 czerwca wybrali się na Festyn Rodzinny "Mama, Tata i Ja" przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. Dzięki temu mogli wesprzeć charytatywny cel zabawy. ZOBACZ ZDJĘCIA! 

Festyn Rodzinny dla Szymonka i Marcelka - Zawada bawi się w szczytnym celu [ZDJĘCIA]
Podczas festynu można było zobaczyć występy uczniów SP16.

Festyn Rodzinny dla Szymonka i Marcelka - Zawada bawi się na festynie w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

Festyn to wspólna inicjatywa Rady Dzienicy Zawada oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Do zabawy zaprosiła dyrektor ZSP1 Bożena Pluta oraz członkowie Rady Dzielnicy Zawada. Oficjalnego otwarcia festynu dokonała wiceprezydent Wodzisławia Śląskiego Izabela Kalinowska

Zabawę rozpoczął Tomek Coral, który pełnił także rolę konferansjera. Występy zaprezentowały dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, a także uczniowie SP16. Nie zabrakło akcentów ukraińskich, bo do szkoły i przedszkola uczęszcza obecnie sporo dzieci z Ukrainy. 

Na boisku szkolnym przygotowano wyjątkowy tor przeszkód, który zorganizowali strażacy z OSP Zawada, piłkarze z LKS Naprzód 46 Zawada, adepci sztuk walki z Klubu Sztuk Walki Sanda oraz członkowie Rady Dzielnicy Zawada. 

Dla uczestników festynu przygotowano dmuchańce, ogromne maskotki, zaplatanie warkoczyków, kawiarenki szkolne, pokazy sprzętu OSP Zawada, a także fanty, które wsparły szczytny cel festynu - pomoc finansową dla Marcelka Bugli i Szymona Kusaja. 

Zwieńczeniem festynu był koncert Duetu Sempre oraz losowanie nagrody głównej.

Ludzie

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].