Zawada wybrała nową radę dzielnicy. Na zebranie przyszły 64 osoby

W sali remizy OSP Zawada, gdzie tradycyjnie spotyka się również miejscowa rada dzielnicy, odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Było to drugie z zebrań organizowanych w dzielnicach Wodzisławia Śląskiego.

Zawada wybrała nową radę dzielnicy. Na zebranie przyszły 64 osoby
Nowa rada dzielnicy Zawada na wspólnym zdjęciu z przewodniczącym rady miasta Dezyderiuszem Szwagrzakiem.

Zawada wybrała nową radę dzielnicy. Na zebranie przyszły 64 osoby

Zebranie przyciągnęło do budynku remizy 64 mieszkańców dzielnicy, którzy wzięli udział w głosowaniu. Mieszkańców powitała wiceprezydent Wodzisławia Śląskiego Izabela Kalinowska, podkreślając, że zebranie ma charakter wyborczy, a okazją do zadania pytań urzędnikom będzie spotkanie z mieszkańcami w innym terminie. Zastępczyni prezydenta Kiecy zachęciła również mieszkańców do udziału w konsultacjach projektów strategii miasta, które będą mieć wpływ na działania podejmowane przez samorządowców w kolejnych latach. Izabela Kalinowska wraz z drugim zastępcą prezydenta Wojciechem Krzyżkiem szybko powitali mieszkańców i pożegnali się, opuszczając spotkanie. Pod koniec zebrania, kiedy pojawiły się pytania mieszkańców, niektórzy poczuli się urażeni szybkim wyjściem zastępców prezydenta, bo chcieli zapytać o sprawy istotne dla dzielnicy. Wśród tematów pojawiły się takie sprawy jak budowa kanalizacji, kwestia czyszczenia rowów czy braku koszenia trawy przy parkingu naprzeciw kościoła (ul. Oraczy), co mocno bulwersowało mieszkańców.

Gospodarzem zebrania był przewodniczący rady miasta Dezyderiusz Szwagrzak, który przedstawił proponowany porządek zebrania i po wyłonieniu komisji skrutacyjnej zaprosił mieszkańców do zgłaszania kandydatur do rady dzielnicy. Przewodniczący opowiedział także o podejmowanych przez radę miasta działaniach. 

- Dzisiaj tworzy się strategia miasta, która jest dokumentem, jakiego radni i prezydent powinni się trzymać w kolejnych latach i realizować zawarte w niej zadania inwestycyjne. Jeśli coś jest wpisane w tym dokumencie, rada i prezydent muszą dążyć do tego, aby te rzeczy wykonać - wyjaśniał Dezyderiusz Szwagrzak, zachęcając do przekazywania radnym miejskim z dzielnicy (Jakub Elsner, Jan Czyżak) sugestii, co do ewentualnych zapisów w strategii miasta.

Podczas zebrania przewodniczący rady dzielnicy w ostatniej kadencji Jan Zemło przedstawił sprawozdanie z działalności rady w czasie minionych latach. Poruszono również kwestię trwającego remontu ul. Oraczy oraz latarni, powstałych z budżetu obywatelskiego miasta. Podziękowano również osobom, które pracowały społecznie w radzie w minionej kadencji. 

15 nowych radnych dzielnicy

Ostatecznie do glosowania zgłoszonych zostało 16 kandydatów, a do rady wybrać można było 15 osób. Zdecydowano o ogłoszeniu tajnego głosowania i szybko wydrukowano 64 karty wyborcze, a w głosowaniu udział wzięło ostatecznie 63 mieszkańców, natomiast ważnych głosów oddano 62. Mieszkańcy oddali swoje głosy, wrzucając do urny karty wyborcze. Tym samym wybrano 15 kandydatów, którzy zdobyli największą liczbę głosów.

Do nowej rady dzielnicy weszli:

 • Aneta Żok-Tomala
 • Anna Wiśniewska-Nachtigal
 • Celina Swaczyna
 • Dawid Klich
 • Jan Zemło
 • Zofia Pomiotło
 • Joanna Dryja
 • Dominika Porwoł
 • Edward Kabut
 • Ewa Hejna
 • Karolina Wowra
 • Izabela Sankala-Ciuberek
 • Katarzyna Romanowska
 • Lucyna Czajka
 • Jakub Elsner

Wybrali zarząd i przewodniczącego

Po zebraniu mieszkańców nowa rada ukonstytuowała się, wybierając osoby funkcyjne. Przewodniczącym został Jan Zemło, zastępcą przewodniczącego rady została Celina Swaczyna. Wybrano także zarząd dzielnicy. Przewodniczącą zarządu została Izabela Sankala-Ciuberek, a zastępczynią przewodniczącej zarządu wybrano Dominikę Porwoł.

Ludzie

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
aus 04.09.2021 19:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"Jan z Zawady" odcinek 10635.

~doRetorycznie (188.137. * .10) 04.09.2021 19:07

Zacznij działać, zrób coś dla mieszkańców to też cię wybiorą, siedząc przed komputerem i wypisując bzdury, nie licz, że ktoś cię wybierze.

tuka1 04.09.2021 15:03

Przyszły tylko 64 osoby bo reszta nie wiedziała że są wybory, a nuż by przyszli i wybrali kogoś innego

~nareszcie (89.200. * .30) 03.09.2021 20:26
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Brawo Zawada od Kiecy nikt nie został wybrany. Kalinowska uciekła jak tchórz , Na Jedłowniku wygrał Antek Mężyk zagorzały wróg Kiecy. Czas panowania Kiecy dobiega końca.

~Retorycznie (87.101. * .96) 03.09.2021 11:39
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Czy w Zawadzie nie ma nikogo oprócz Zemły? Przecież to żałosne.