Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

(zdj. UM Wodzisławia Śląskiego)

Ponad 18 tysięcy dni i nocy razem. Jubileusze małżeńskie w Wodzisławiu Śl. [ZDJĘCIA]  

Mieszkańcy Wodzisławia Śl., którzy w 1973 r. zawarli związek małżeński i wyruszyli we wspólną drogę, zostali uhonorowani wyjątkowym odznaczeniem.

Wiceprezydent Kalinowska kontra działacze SWD Wodzisław Śląski. Słowne utarczki w mediach społecznościowych 

Polemikę między wiceprezydent Wodzisławia Śl. Izabelą Kalinowską a działaczami SWD Wodzisław Śl. można było zauważyć w mediach społecznościowych.

Klub SWD zarzuca urzędnikom nieprawdę. Dalszy ciąg sprawy przetargu na promocję 

Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego doszło do żywej dyskusji na temat sławetnego przetargu na promocję miasta przez kluby sportowe. Prezesi klubu SWD Wodzisław Śląski zarzucili urzędnikom nieprawdę oraz działania w celu zniechęcenia podwykonawców. Do szczegółów przetargu odniosła się m.in. naczelnik wydziału...

Pełna sala i dużo emocji na spotkaniu prezydenta Kiecy z mieszkańcami Starego Miasta 

Jedno z najdłuższych spotkań prezydenta Wodzisławia Śl. z mieszkańcami. W dzielnicy Stare Miasto trwało ono prawie 3,5 godziny. Sami mieszkańcy mieli sporo do powiedzenia o swoich problemach.

Dużo wolnych krzeseł na spotkaniu prezydenta Kiecy z mieszkańcami Trzech Wzgórz [ZDJĘCIA]  

Mieszkańcy wodzisławskiej dzielnicy Trzy Wzgórza pytali prezydenta Mieczysława Kiecę o wycinkę drzew w pobliżu ronda przy ul. Jastrzębskiej, inwestycji w rodzinnym parku rozrywki i kwestię dylatacji mostu w ciągu ul. Matuszczyka.

Kokoszyce: Pełna sala mieszkańców i sporo pytań do prezydenta Kiecy. Pytał nawet dzielnicowy 

Mieszkańcy Kokoszyc dopisali na kolejnym ze spotkań prezydenta Mieczysława Kiecy w dzielnicach. Przyszli przedstawiciele rady dzielnicy, mieszkańcy z różnych części Kokoszyc, liczna reprezentacja klubu KS Kokoszyce, dzielnicowy, a nawet proboszcz. 

Wodzisław przyznał pieniądze dla klubów sportowych. SWD i Kokoszyce bez grosza. Co z Odrą? 

Wodzisławski magistrat opublikował wyniki otwartego konkursu ofert na działalność sportową. Do konkursu, jak co roku, stanęły kluby sportowe i stowarzyszenia, działające w mieście, a oceną wniosków zajęła się komisja konkursowa. Po publikacji pojawiło się kilka niespodzianek. 

Wodzisław: Pat z pomocą Ukraińcom zażegnany - pomoże powiat [WIDEO] 

Podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent Mieczysław Kieca i starosta Leszek Bizoń poinformowali o podjęciu porozumienia w sprawie pomocy Ukraińcom i zapewnieniu funkcjonowania bursy w Wodzisławiu Śląskim. To pokłosie środowej sesji rady miasta Wodzisławia Śląskiego, podczas której podjęto decyzję o przeznaczeniu na rzecz wynagrodzeń...

Samorządowcy zagrali w siatkówkę. Na podium Racibórz, Radlin i Wodzisław [ZDJĘCIA]  

W sobotę 26 listopada 2022 roku w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Wodzisławiu Śląskim rozegrano III edycję Turnieju Siatkówki Samorządowców Subregionu Zachodniego województwa śląskiego.

Podsumowali projekt Silesianka. Dzięki niemu powstały 34 punkty widokowe [ZDJĘCIA]  

W zrewitalizowanej przestrzeni Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Silesianka“ - szlak wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia. 

W ZSP1 w Wodzisławiu rozpoczęli rok szkolny. Pierwszoklasiści z tytami od miasta [ZDJĘCIA]  

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim rozpoczął się nowy rok szkolny. Wyjątkowy, bo placówką zaczęła właśnie kierować nowa dyrektor - Barbara Ferdyan-Tront, która zastąpiła na stanowisku emerytowaną Bożenę Plutę. Nowy rok szkolny rozpoczęło także 41 pierwszoklasistów. 

Legendy zagrały razem. Padło aż 18 bramek! 100-lecie Odry Wodzisław [ZDJĘCIA]  

Wczoraj (15.08) swoje 100-lecie świętowała Odra Wodzisław. Po południu odbył się mecz piłkarskich legend klubu. Zagrali piłkarze, którzy pamiętają wielkie ekstraklasowe czasy z lat 1996-2010, kiedy wodzisławianie nieprzerwanie rywalizowali z najlepszymi, reprezentując Polskę także w europejskich pucharach.

Wodzisław Śląski: Zakończyli rok szkolny w ZSP1 i pożegnali dyrektor Bożenę Plutę [ZDJĘCIA]  

W Szkole Podstawowej nr 16 im. Adama Dzika odbyło się miejskie zakończenie roku szkolnego w Wodzisławiu Śląskim. Była to okazja do pożegnania uczniów ósmej klasy, a także dwóch nauczycieli przechodzących na emeryturę - dyrektor Bożeny Pluty oraz nauczycielki wychowania wczesnoszkolnego Grażyny Kramarczyk. 

Festyn Rodzinny dla Szymonka i Marcelka - Zawada bawi się w szczytnym celu [ZDJĘCIA]  

Mieszkańcy wodzisławskiej dzielnicy Zawada w niedzielę 5 czerwca wybrali się na Festyn Rodzinny "Mama, Tata i Ja" przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. Dzięki temu mogli wesprzeć charytatywny cel zabawy. ZOBACZ ZDJĘCIA! 

Podopieczni Dziupli mają do dyspozycji specjalne mieszkanie 

1 marca nastąpiło oficjalne otwarcie mieszkania treningowego, które miasto przekazało Stowarzyszeniu przy Dziupli. - Mieszkania treningowe to bardzo ważna i potrzebna forma działania organizacji, która jest odpowiedzią na najbardziej naglące potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin – podkreślają urzędnicy.

W Wodzisławiu upamiętnili ofiary Marszu Śmierci. Prezydenci i prezydentka złożyli kwiaty 

W poniedziałek 24 stycznia w 77. rocznicę Marszu Śmierci prezydent Mieczysław Kieca wraz z zastępcami odwiedzili miejsca pamięci w Wodzisławiu Śląskim, składając kwiaty, aby upamiętnić ofiary tragicznych wydarzeń stycznia 1945 roku. 

Co dalej z wodzisławską strategią sportu? 

Wodzisław Śl. nie posiada obecnie żadnego dokumentu opisującego kompleksowo reguły funkcjonowania sportu na terenie miasta. Okazuje się, że choć jest on w posiadaniu miejskich urzędników już od dawna, to jego założenia jeszcze nie weszły w życie. Dlaczego?

Zobacz więcej