Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ponad 18 tysięcy dni i nocy razem. Jubileusze małżeńskie w Wodzisławiu Śl. [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Wodzisławia Śl., którzy w 1973 r. zawarli związek małżeński i wyruszyli we wspólną drogę, zostali uhonorowani wyjątkowym odznaczeniem.

Ponad 18 tysięcy dni i nocy razem. Jubileusze małżeńskie w Wodzisławiu Śl. [ZDJĘCIA]
9 maja w Wodzisławiu Śl. uhonorowano dostojnych jubilatów, którzy w małżeństwie przeżyli 50 lat. (fot. Justyna Koniszewska)

50 lat temu przyrzekali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które - jak widać - mimo wielu lat nie wygasło. Złote Gody to piękny jubileusz, który nie mógł odbyć się bez odpowiedniego uczczenia. Tak też się stało 9 maja w Wodzisławiu Śl., gdzie uhonorowano dostojnych jubilatów.

Odznaczenia odebrało 12 par, które w 1973 r. zawarły związek małżeński. - Minęło 50 od kiedy połączyliście swoje losy. Kiedy wiedzeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo: tak i włożyliście na swoje palce obrączki. Mimo różnych przeciwnościom losy przyrzeczenia dane sobie dotrzymaliście. Możliwe to było tylko dlatego, że darzyliście się uczuciem i poszanowaniem - mówiła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śl. Joanna Kamińska. Część artystyczna przygotowana ostała przez skrzypaczkę Joannę Spandel.

- Sami dobrze wiecie, że po latach to nie cieszymy się z rzeczy materialnych, które bądź co bądź są ważne. Ale najważniejsze jest to, że możecie siąść razem obok siebie. Jest wam dany ten czas, po tylu latach wspólnego życia. Jeden obok drugiego byliście razem przez ponad 18 tys. nocy i dni. W chwilach trudniejszych i szczęśliwszych. Nie każdemu jest to dane, z czego jestem bardzo dumny - mówił prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca. Jubilatom życzył jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki i miłości najbliższych na wiele następnych lat. Mieczysław Kieca wraz ze swoją zastępczynią Izabelą Kalinowską wręczył małżonkom pamiątkowe legitymacje i upominki, a każdy z nich został odznaczony medalem przyznawanym przez Prezydenta RP. Uściskom i gratulacjom nie było końca.

Jubilaci odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie to:

 • Monika i Łucjan Bańczykowie
 • Zofia i Józef Dymkowie
 • Krystyna i Stanisław Gorzawscy
 • Stanisława i Roman Grzankowie
 • Anna i Zygmunt Kiełkowscy
 • Danuta i Józef Korzonkowie
 • Maria i Piotr Musiołowie
 • Bogumiła i Czesław Pudełkowie
 • Agnieszka i Henryk Szostkowie
 • Jadwiga i Józef Szymiczkowie
 • Irena i Alojzy Zbieszczykowie
 • Halina i Stanisław Piekarscy

Ludzie

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].