Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiceprezydent Kalinowska kontra działacze SWD Wodzisław Śląski. Słowne utarczki w mediach społecznościowych

Polemikę między wiceprezydent Wodzisławia Śl. Izabelą Kalinowską a działaczami SWD Wodzisław Śl. można było zauważyć w mediach społecznościowych.

Wiceprezydent Kalinowska kontra działacze SWD Wodzisław Śląski. Słowne utarczki w mediach społecznościowych
Na zdjęciu po lewej Izabela Kalinowska, która wdała się w polemikę z działaczami SWD Wodzisław Śląski w mediach społecznościowych.

Po raz kolejny wracamy do sprawy przetargu na promocję miasta przez kluby sportowe. Klub sportowy SWD Wodzisław Śląski, który z tego tytułu nie otrzymał żadnych środków, nawiązał do tematu w mediach społecznościowych.

"Z wielką przykrością informujemy, że mecz Orlen I ligi w Gdyni z Checzem, zmuszeni jesteśmy oddać bez walki" - zaczął klub. "Tym razem wyjazd do Gdyni wykracza poza nasze możliwości o czym informowali nasi prezesi podczas sesji rady miasta i komisji sportu w UM. Jest to niezwykle kuriozalne zdarzenie, że klub na tak wysokim szczeblu rozgrywkowym, który drugi rok z rzędu miał wielkie szanse na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, klub który w ubiegłym sezonie zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski, zmuszony jest do rezygnacji z walki o najwyższe cele z powodów finansowych wynikających z braku dobrej woli i jawnej dyskryminacji kobiecego futbolu przez jedną osobę, która rządzi miastem wedle swojego „utartego umysłu”. Niewątpliwie jest to wstyd dla miasta Wodzisław Śląski, który ma jednego autora tego wstydu, tj. p. Kiecę. Życzymy wszystkim klubom kobiecym w Polsce, aby nie musiały doświadczać takiej dyskryminacji od swoich prezydentów, jaka często spotyka/ła nasz klub" - pisali dalej. W zamieszczonym pod postem komentarzu działacze klubu odnieśli się także do osoby zastępcy prezydenta, czyli Izabeli Kalinowskiej. "Wice Prezydent miasta usiłuje nieudolnie pomawiać, obrażać, atakować, a w zasadzie siać nienawiść. Weryfikuje ją jedno, na wodzisławski sport nie dała nic, zwykle zero, ani grosza" - pisali.

Zamieszczony w mediach społecznościowych wpis klubu skomentowało wielu internatów. Wśród nich była także wiceprezydent Izabela Kalinowska. "Współczuję tych złych emocji, które widać w każdej Waszej wypowiedzi. Jakie są efekty takich działań najlepiej świadczy fakt, że opinia o prezesach klubu jest w mieście coraz gorsza i coraz mniej osób chce z nimi współpracować. Ale cóż, takie są smutne konsekwencje straszenia, obrażania i oskarżania wszystkich wokół. Życzę klubowi i zawodniczkom szybkiej zmiany zarządu - bo gdyby obecny prezes miał trochę honoru- to po takich wpadkach sam powinien odejść - dla dobra klubu" - napisała.

W tym momencie zaczęła się polemika między panią wiceprezydent a działaczami SWD Wodzisław Śl. Jeden z ostatnich komentarz Izabeli Kalinowski brzmiał: "To że klub ma finansowe problemy to nie wina prezydenta tylko samych działaczy. A ci niestety nie mają odwagi o tym głośno mówić więc szukają winnego. Przykre niestety ale najgorsze jest to że uderza to w zawodniczki które są regularnie okłamywane dlaczego w klubie nie ma pieniędzy".

Ludzie

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PeOwiec (155.133. * .231) 12.05.2023 07:55

Dlaczego ta pani nie siedzi przecież została uznana przez sąd winna przestępstwa aha wolne sady

mhl999 12.05.2023 05:54
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Jeszcze jedna rzecz mnie w całej ten pseudo promocji zastanawia czy ktoś za ubiegły rok założył sobie cele i tak po prostu zmierzył to co osiągnięto? bo jak znam życie urzędnika to marnie to widzę ot wydano kasę i po problemie.

aus 09.05.2023 19:20
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Najwięcej honoru ma "honorata" i wszelkiej maści POlitycy, ale tylko w mniemaniu tychże POlityków. A odwracając słowa to dodam tylko, że w obliczu miasta w ruinie finansowej gdyby niektórzy samorządowcy mieli choć trochę honoru to po takich wpadkach sam powinni odejść - dla dobra miasta. ;)

~op (91.192. * .86) 09.05.2023 11:36
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

To ta co falszowala podpis w dokumentach?

~Normalny777 (87.101. * .27) 09.05.2023 08:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Szekle,Szekle, Szekle...ajwaj.

mhl999 08.05.2023 22:32
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

mistrzyni honoru się odezwała ;-)

~Analizaanaliz (91.192. * .96) 08.05.2023 21:59
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Od czego jest przepraszam ta prezydentka? Przecież sport nie istnieje w mieście.

~FAŁSZYWY_PODPIS (141.95. * .155) 08.05.2023 21:29
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Ta baba aktualnie powina być w więzieniu i jakie kolwiek decyzje podjęte przez nią są nie aktualne i nie obowiązują .

~polak (193.189. * .3) 08.05.2023 20:24
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Pani Kalinowska na Prezesa. Najlepiej wydać kasę na skrzaty

~Moraj67 (31.0. * .109) 08.05.2023 19:54
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

Pani wice prezydent jest bardzo negatywną osobą. Wystarczy spojrzeć na nią na zdjęciach ze spotkań z mieszkańcami dzielnic miasta. Mina jak by tam była za karę. Poza tym, NIC nie wnosi do miasta.

~Polo (5.172. * .246) 08.05.2023 19:23
oceniono 7 razy
-7
Zgłoś

Wy już nie macie o czym pisać widzę...

Ps pani Prezydent akurat tu ma rację
Swd co roku się ośmiesza popełnia te same błędy i teraz wielce aferę robią szkoda tylko tych dziewczyn co się muszą z takim zarządem uwierać...

~Kierownik67 (5.173. * .158) 08.05.2023 19:05
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

W tym Wodzisławiu ta pani prezydent jest nie potrzebna przecież tu się nic nie dzieje