Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Izabela Kalinowska zrzekła się mandatu radnej powiatowej. Kto wejdzie do rady w jej miejsce?

Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego z 23 kwietnia, wygasł mandat Izabeli Kalinowskiej. Jej mandat nie przepadnie, bo otrzyma go osoba z kolejnym najlepszym wynikiem na liście KO. 

Izabela Kalinowska zrzekła się mandatu radnej powiatowej. Kto wejdzie do rady w jej miejsce?Facebook.com/Izabela Kalinowska
Izabela Kalinowska zrezygnowała z mandatu radnej powiatu, co pozwala sądzić, że pozostanie wiceprezydentem Wodzisławia Śląskiego

Izabela Kalinowska zrzekła się mandatu radnej powiatowej. Kto wejdzie do rady w jej miejsce?

"Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 19 kwietnia 2024 r. mandatu radnej wybranej do Rady Powiatu Wodzisławskiego w okręgu wyborczym nr 2 z listy nr 5 – KKW KOALICJA OBYWATELSKA, z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu. Radną, której mandat wygasł jest Izabela Maria KALINOWSKA." - czytamy w postanowieniu Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej, podpisanym przez Gabrielę Banię. 

Przypomnijmy, że jeszcze przed wyborami pytaliśmy osoby, które startowały w wyborach do rad i jednocześnie pełniły funkcję wicewójtów czy wiceprezydenta o to, co wybiorą po wyborach. Izabela Kalinowska odpowiedziała wówczas: - Uważam, że najważniejszym miastem naszego powiatu jest Wodzisław Śląski i tylko silne miasto stworzy silny powiat z innymi gminami. Moja decyzja będzie zależeć od oceny, która z funkcji będzie lepsza dla miasta. Jeżeli prezydent Mieczysław Kieca wygra wybory i zaproponuje mi funkcję zastępcy prezydenta, to nie wykluczam przyjęcia tej propozycji. Jeżeli zaś lepiej dla miasta będzie, jeżeli będę pełnić funkcję radnej powiatu, to zdecyduję się na przyjęcie mandatu. 

Mandat w radzie powiatu za Izabelę Kalinowską zajmie Mateusz Jamioła, który na liście KO zdobył 383 głosy. Oprócz niego radnymi powiatu będą Barbara Chrobok (zdobyła 2065 głosów) oraz Marek Tumułka (406 głosów). 

Mateusz Jamioła obejmie mandat radnego powiatu za Izabelę Kalinowską. fot. Facebook.com/Mateusz Jamioła

Ludzie

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wyborca55 (146.70. * .2) 25.04.2024 17:44
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

i bardzo dobrze
młody w Radzie się przyda a jeszcze jak z KO to już podwójna korzyść

~Bobo1 (5.173. * .81) 25.04.2024 15:44
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Przecież już pisałem że kieca będzie prezydentem dla kasy i pracy dla swoich aniolkow

zxc 25.04.2024 13:43
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Pewnie to była od początku ustawka, byle PO wyciągnąć na górę. Ja się zapytam jak tak może być że KO zdobywa 25% i ma 9 radnych, a PiS 28% i ma 8 radnych a Wspólnota 26% i 7 radnych. A np. Powiat 2.0 dostał prawie 7% i nie ma żadnego radnego. Chory system uwalający słabych a wzmacniający POlityków.

right 25.04.2024 12:55
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

To jest śmieszne..