Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Ćwiczenie jednostek OSP z Rybnika na terenie firmy OLMET. Co się tam działo? [ZDJĘCIA] 

Trwa ćwiczenie pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Działających na terenie Rybnika w zakresie ratownictwa technicznego. Ćwiczenie podzielono na dwie części. Pierwszą zorganizowano 15 października na terenie firmy OLMET. Druga...

Festyn dożynkowy zakończył żniwa w gminie Godów [ZDJĘCIA] 

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa gmina Godów nie zdecydowała się na organizację dożynek w pełnym zakresie. Z zabawy jednak nie zrezygnowano. 4 września na terenach Transgranicznej Strefy Aktywności w Gołowicach zorganizowano...

Ćwiczenie jednostek OSP z Rybnika na terenie firmy OLMET. Co się tam działo? [ZDJĘCIA]  

Trwa ćwiczenie pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Działających na terenie Rybnika w zakresie ratownictwa technicznego. Ćwiczenie podzielono na dwie części. Pierwszą zorganizowano 15 października na terenie firmy OLMET. Druga część 22 października.

Festyn dożynkowy zakończył żniwa w gminie Godów [ZDJĘCIA]  

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa gmina Godów nie zdecydowała się na organizację dożynek w pełnym zakresie. Z zabawy jednak nie zrezygnowano. 4 września na terenach Transgranicznej Strefy Aktywności w Gołowicach zorganizowano festyn dożynkowy.

Wielka szansa dla dwóch drużyn w rybnickich rozgrywkach piłki nożnej 

Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach wyraził zgodę na zwiększenie ilości drużyn do 18 w rozgrywkach rybnickiej A klasy w sezonie 2021/2022.

Play po naszym artykule: Mieszkańcy Golejowa nie muszą się bać 

Po naszym artykule pracownicy Play-a uspokajają mieszkańców Golejowa. Inwestycja w Golejowie, która jest w trakcie budowy, oparta będzie o standardową technologię wykorzystywaną przy tego rodzaju inwestycjach.

Kolejne spotkania w sprawie gazyfikacji dzielnic Rybnika 

W związku z planowaną gazyfikacją Ochojca, Golejowa, Grabowni i Kłokocina w marcu zaplanowano spotkania i dyżury z mieszkańcami dzielnic i Polską Spółką Gazownictwa.

W Golejowie boją się masztu telefonii komórkowej 

W dzielnicy Golejów przy ul. Komisji Edukacji Narodowej, na jednej z działek przy skrzyżowaniu, rozpoczęła się budowa stacji bazowej 4G sieci komórkowej PLAY. Inwestycja budzi jednak obawy mieszkańców dzielnicy Rybnika. W sprawie interweniował rybnicki radny.

W Rybniku powiększa się sieć gazowa. Czy znikną kopciuchy? 

Coraz bliżej do tego, by mieszkańcy Ochojca, Golejowa, Grabowni i Kłokocina mogli ogrzewać swoje domy ekologicznie. W tych dzielnicach trwa rozbudowa sieci gazowej.

Nie będzie spotkań z mieszkańcami w rybnickich dzielnicach 

Zaplanowane na 20 i 26 października spotkania z mieszkańcami Ochojca, Golejowa, Grabowni i Kłokocina oraz Polską Spółką Gazownictwa w sprawie gazyfikacji odbędą się w innym terminie.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Rybniku-Golejowie został rozbudowany  

Do dyspozycji uczniów oddano nowy, piętrowy budynek. Swoją siedzibę znajdzie tu również Rada Dzielnicy Golejów.

Kamień wygrał Mundial dla Dzielnic [ZDJĘCIA]  

Dwa lata temu podczas EURO 2016 dla Dzielnic w finale Ochojec wygrał z Chwałowicami. W tegorocznym finale Mundialu 2018 obrońcy tytułu się nie zameldowali, choć stanęli na podium zwyciężając w meczu o 3 miejsce 7:0 ze Stodołami. W finale zmierzyły się natomiast ekipy gospodarzy i Kamienia.

Mundial 2018 dla Dzielnic 

Stowarzyszenie "Akademia Rozwoju Edukacji Kreatywnej" wraz z Radą Dzielnicy Golejów zapraszają do udziału w niezwykłym turnieju piłki nożnej - MUNDIAL 2018 dla Dzielnic.

Zatrzymani z narkotykami w Golejowie 

Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie przewozili narkotyki.

Pożar domu w Ochojcu, czyli ćwiczenia OSP [ZDJĘCIA] [FILM]   

29 lipca, kilka minut po godzinie 17.00 w rybnickiej dzielnicy Ochojec odbyły się ćwiczenia ochotniczej straży pożarnej.

Napad na dom w Golejowie. Grozili, że zatłuką młotkiem 

Dwaj rybniczanie usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, do którego doszło 22 lutego w dzielnicy Golejów. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów, a następnie aresztowani przez sąd.

Grzybiarze znaleźli zwłoki w Golejowie 

Rybnicka policja ustala okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki w kompleksie leśnym w Golejowie znalazło dwóch mężczyzn.

Zatrzymanie w Golejowie. Szantażysta wpadł, gdy przyjechał po pieniądze 

Kryminalni z Wodzisławia zatrzymali mężczyznę, który zażądał od właściciela firmy transportowej 200 tysięcy złotych pod groźbą spalenia bazy z ciągnikami siodłowymi.

GOLEJÓW: Rozcinali samochody i ratowali rannych  

Tuż obok remizy OSP Golejów trzy zastępy strażaków wzięły udział w ćwiczeniach ratownictwa drogowego, pod opieką zawodowców z PSP Rybnik. Każdy z druhów miał za zadanie nauczyć się obsługi sprzętu hydraulicznego, zabezpieczenia pojazdów oraz udzielania pierwszej pomocy.

Zobacz więcej