Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnik poprowadzi torowiskiem superścieżkę rowerową

O tym mówiło się już od kilku miesięcy, jednak pomysł nie wydawał się realny. Prezydent Piotr Kuczera przekazał właśnie dobre wieści wszystkim rowerzystom.

Rybnik poprowadzi torowiskiem superścieżkę rowerową
W tym miejscu powstanie nowa ścieżka rowerowa o długości 8 kilometrów

Chodzi o przejęcie od tzw. Kolei Piaskowej kilometrów nieczynnych torowisk przecinających rybnickie dzielnice, na których powstaną ścieżki rowerowe. - Dziś podpisałem akt notarialny na zakup od Kopalni Piasku Kotlarnia 34 hektarów gruntu po rozebranym torze kolejowym - poinformował w środę Piotr Kuczera. To odcinek o długości 8 km począwszy od ulicy Mikołowskiej na Paruszowcu do ulicy Włościańskiej. To doskonałe połączenie dla rowerzystów z Boguszowic. - Koszt zakupu to 2,2 mln zł. Teraz płacimy 1 mln zł, resztę w przyszłym roku. Dziękuję radnym za wsparcie tego pomysłu. W tym roku RSK mają pieniądze na przygotowanie projektu. Będziemy szukać środków zewnętrznych na jego realizację - mówi prezydent Rybnika.

Ludzie

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Arteks 18.02.2021 21:32

@andi11 - co to znaczy dać na wymianę pieców? Twoja nieruchomość - twoje obowiązki, twój piec - twój problem. Mało ci, że państwo dopłaca w programie Czyste powietrze do wymiany jaskiniowcom pieców? Dlaczego ciągle chcecie dostawać? Drogi dla rowerzystów to rewelacyjny pomysł wykorzystujący dawne torowiska. Jeśli budujemy drogi dla aut - dlaczego mamy żałować na infrastrukturę dla rowerzystów czy pieszych? @Kusziera - Rybnik z Żorami jest połączony szlakiem rowerowym - leśnym, bez rewelacji ale jednak takie połączenie istnieje. Natomiast tu mówimy o zlikwidowanych liniach kolejowych. Z Rybnika do Wodzisławia po żelaznych szlakach jeżdżą pociągi jak w cywilizowanym świecie! Co najwyżej można uruchomić drogę rowerową z Wodzisławia do Jastrzębia po dawnej linii kolejowej.

~andi11 (188.137. * .21) 18.02.2021 17:09

lepiej dac na wymiane piecow niz na takie pierdoly

~Kusziera (159.69. * .180) 18.02.2021 11:34

Nie lepiej np zrobić ścieżkę łączącą Rybnik z Żorami, Rybnik z Wodzisławiem itp.
Po prostu połączyć miasta. Na pewno latem pojechałabym rowerem np do Żor czy Gliwic A teraz nie mam wyjścia, jeżdżę samochodem.