Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Rudniku nie zdrożeją śmieci

Dzięki utrzymanym stawkom, choć i tak już wysokim, mieszkańcy nie muszą zmieniać deklaracji, którą złożyli w poprzednich latach do urzędu.

W Rudniku nie zdrożeją śmieci
Mieszkańcy gminy mogą odetchnąć, bo nie zapłacą więcej za śmieci. Choć i tak już płacą niemało (zdjęcie poglądowe)

Urzędnicy informują, że po „przeprowadzonej analizie oddanych ilościowo poszczególnych frakcji odpadów komunalnych przez mieszkańców gminy, a także przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, stawki opłat z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2023 roku nie ulegają zmianie”.

Stawki pozostały więc na tym samym poziomie, czyli: 31,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny. Natomiast 93 złote w sytuacji, kiedy właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku segregacji. Ponownie mniej zapłacą także ci, którzy kompostują bioodpady. Zwolnienie wynosi 1,50 zł miesięcznie od osoby.

- W najbliższym czasie na stronie internetowej gminy, gminnym Facebooku oraz na tablicach sołeckich opublikowany zostanie harmonogram wywozu odpadów komunalnych na cały 2023 rok - zapowiadają urzędnicy. Dotąd podano tylko informacje na styczeń.

Na przetarg śmieciowy ogłoszony przez Urząd Gminy w Rudniku odpowiedziała jedna firma, tradycyjnie rydułtowski „Naprzód”. Spółka za realizację rocznego kontraktu zażyczyła sobie 1.504.900 zł, czyli o 10 760 złotych mniej niż planowano na zadanie przeznaczyć w miejscowym urzędzie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].