Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Debata prezydencka w Rybniku. Pytania wzajemne kandydatów wzbudziły duże emocje [ZDJĘCIA]

W środę (20.03.) w Rybniku odbyła się debata kandydatów na prezydenta miasta na kolejną kadencję. Po pytaniach zadawanych przez prowadzących wydarzenie dziennikarzy, kandydaci mogli przepytać swoich konkurentów. Emocji nie brakowało.

Debata prezydencka w Rybniku. Pytania wzajemne kandydatów wzbudziły duże emocje [ZDJĘCIA]
W debacie wzięli udział wszyscy kandydaci na fotel prezydenta Rybnika na kolejną kadencję.

Ankieta

Kto wygrał debatę prezydencką w Rybniku?
Zobacz więcej

Debata podzielona została na trzy części. W pierwszej części kandydaci odpowiadali na pytania dziennikarzy prowadzących wydarzenie - Arkadiusza Biernata z "Gazety Wyborczej" i Wojciecha Żołneczki z portalu Nowiny.pl. Sprawdź relację wideo i tekstową tutaj:

Trwa debata prezydencka w Rybniku. Zobaczcie, co kandydaci mają do powiedzenia [RELACJA NA ŻYWO]

W drugiej części kandydaci mogli zadać dowolne pytania każdemu z kontrkandydatów.

Jako pierwszy pytania zadawał Piotr Kuczera:

Pytania kontrkandydatom zadaje Tomasz Pruszczyński:

Pytania Andrzeja Sączka dla kontrkandydatów:

Kandydaci odpowiadają na pytania Krzysztofa Kazka:

Kto Twoim zdaniem wygrał debatę? Oddaj głos w ankiecie, komentuj - zapraszamy do dyskusji.

Ludzie

Andrzej Sączek

Rybnicki radny, zawodowo związany z PGG S.A.

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

15 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Beblok (46.204. * .229) 23.03.2024 19:11
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 23.03.2024 17:30

@luxvariat ból d. ciśnie nie jak się widzi tę przepaść między bogatym, miejskim ośrodkiem, a biedną okolicą która tak niewiele może... Kiedy was w biednych Żorach 10 lat za Rybnikiem stać na tężnię i fontannę u nas w ostatnich 5 latach:

Powstaje huta aluminium, nowe hale produkcyjne zbudowano w Tesko Steel, Rettig i DB Cargo. Pierwszy na Śląsku 5 gwiazdkowy hotel Bel Mon Resort otwarł się koło zalewu, wybudowano nowoczesny biurowiec pod firmę z branży IT, rozpoczęto budować największą w Europie elektrownię gazową i specjalny nowy gazociąg, wyremontowano mnóstwo kamienic i budowane są nowe. InoWino otwarło największą salę restauracyjną w regionie, wkrótce gotowa będzie cała południowa obwodnica o parametrach autostrady, utworzono administracyjnie samodzielny Sąd Okręgowy, dogadano się odnośnie powrotu pociągów Gliwice-Rybnik/Rybnik-Gliwice (od czerwca), zbudowano nową zajezdnię dla autobusów, kupiono autobusy elektryczne i wodorowe oraz pierwszą na Śląsku stację wodorową, nie tylko zrewitalizowano Kopalnię Ignacy ale udało się ją wpisać na listę wojewódzkich centrów kultury, w remoncie jest Okrąglak - który wpisano na listę zabytków, zbudowano pierwszy w regionie dedykowany specjalnie młodzieży dom kultury, otwarto najnowocześniejszą porodówkę w województwie, szpital psychiatryczny stał się placówką naukową - kliniką Akademii Medycznej, zbudowano jedyny na południu Polski - Tor OCR100 (dla sportowców Ninja), Strefa Hallera - to przykład jedynego w naszym regionie sukcesywnego projektu tworzenia nowej przestrzeni śródmiejskiej. W budowie największy w regionie skatepark i hospicjum XXI wieku. Kilka dni temu oddano pierwszą w regionie profesjonalną galerię artystyczną. Wyremontowano wszystkie perony przystanków kolejowych w mieście.

A u sąsiadów kolejne 5 lat to tylko próba doganiania jak z tymi fontannami 10 lat za Rybnikiem, tężnią i basenem...

~Podziwiam (5.184. * .218) 23.03.2024 15:12

W Rybniku debaty, mlodzi kandydaci, fajne pomysły. 1,5 miliardowy budżet. Kierowanie takim miastem to prestiż, wyzwanie i przygoda.

~Oleander (46.204. * .29) 23.03.2024 09:54

Fajny jest ten Rybnik.
Taki nie za mocny:)
Taki upadający:)

~luxverit (91.224. * .43) 22.03.2024 19:58

Gwidon, trafiłeś w punkt.
Rybnik to sztucznie napompowane miasteczko z megalomańskimi zapędami.
Ostatnie lata to tylko potwierdziły, bo Rybnik jest najsłabiej rozwijającym się miejscem w Subregionie Zachodnim.
Nagle gliniane nogi Rybnika, zawalily się.

~Cokolino (89.64. * .81) 22.03.2024 11:30

Oj Arteks, jesteś przezabawny :) :) :)
Rybnik upada na dno.

~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 21.03.2024 13:42
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Do_Arteks (46.204. * .229) 21.03.2024 12:04
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Newkey (5.184. * .226) 21.03.2024 11:21
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~anonimous (188.137. * .95) 21.03.2024 11:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

do do_Gwidona - Arteks zmieniłeś nicka ?

~do_Gwidona (188.137. * .64) 21.03.2024 10:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@Gwidon - Rybnik ma gmach teatru w którym przynajmniej raz w tygodniu grana jest sztuka teatralna. Słusznie, że nie jest wykorzystywany do jakichś politycznych spędów! Można tam spotkać aktorów których znamy z telewizji. Są operetki, balety, opery. To jedyny obiekt w naszym regionie ze sceną która umożliwia absolutną różnorodność przedstawień i największą widownią na 700 miejsc czyli więcej od teatru w Katowicach. Jest obiektem wpisanym na listę zabytków ze względu na jego oryginalność i znaczenie architektoniczne dla województwa. Według danych GUS Rybnik ma 126 tysięcy mieszkańców czyli według zasad matematycznych można mówić, że jest miastem 130 tysięcznym - największym w ROW i według pojęć geograficznych dużym miastem.

~rolnik62 (5.184. * .216) 21.03.2024 10:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zero konkretów, ta sama śpiewaka przed każdymi wyborami …, ale żeby coś zmienić to trzeba usunąć chwasty. Dokonać głębokiej orki, dobrze nawieźć i wysiać zdrowe nasiona .., zaopiekować w okresie kiełkowania i wzrostu .., cyklicznie opryskiwać przeciw chwastom…, To nam może zagwarantować tylko „Lepszy RybniK” z prezydentem T. Pruszczyńskim

~Gwidon (46.204. * .196) 21.03.2024 10:14
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

@Edek007
Rybnik nie ma 131 tys tylko 118 tys mieszkańców. Następna rzecz to że w Rybniku NIE MA TEATRU!!! Ten budynek, SZUMNIE nazwany teatrem to zwykły dom kultury (teatr ma własnych aktorów, reżysera, własny repertuar, w teatrze odbywają się próby, teatr posiada garderoby teatralne).

~Edek007 (195.47. * .80) 21.03.2024 08:01
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Miasto 131 tyś ludzi a taką debatę gdzie się organizuje? Nie ma teatru? Czy choćby większej sali w bibliotece? Albo nawet tej na kampusie? Czysty wstyd.

~AnyyyaBess (5.184. * .0) 20.03.2024 23:39

Ahaha no A Saczek z tym pytaniem wymiotl az szkoda ze nie głosuję w rbczku