Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Głosowanie niezgody w SM Orłowiec. Czemu nie odwołano całej rady nadzorczej?
Pszów
Racibórz
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Olza
Wiadomości
Głosowanie niezgody w SM Orłowiec. Czemu nie odwołano całej rady nadzorczej? 
Najnowsze komentarze
Śląski patrol: Przyszedł pijany do pracy. Później przyłożył pracodawcy nóż do gardła 

Nietrzeźwy kierowca wiózł 60 pasażerów. Większość z nich stanowiły dzieci i młodzież. W dzisiejszym śląskim patrolu również o złodzieju likieru i czujnym pracowniku ochrony. Piszemy również o pracowniku, który zaatakował pracodawcę, grożąc mu nożem.

Po trzy stówki za promil. Pijany kierowca miał propozycję dla raciborskiej drogówki 

Miał dwa powody, by nie prowadzić - nie posiada prawa jazdy i był kompletnie pijany. Kiedy został zatrzymany przez drogówkę raciborskiej komendy, po argumenty na swoją korzyść sięgnął do portfela. W efekcie, został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Najpopularniejsze sposoby działania cyberoszustów! Cenne wskazówki w Dniu Bezpiecznego Internetu  

7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Europejskie Centrum Konsumenckie, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości radzą, jak nie stracić zdrowego rozsądku i nie stać się ofiarą cyberprzestępstwa. 

Śląski patrol: 18-latek chciał zabić dwóch kolegów, 35-latek odpowie za próbę uduszenia kobiety i pobicie drugiej 

Dwóch mężczyzn odpowie za próbę zabójstwa. Starszy z nich dodatkowo za pobicie oraz próbę skorumpowania policji - najpierw usiłował udusić kobietę, później wierzył, że ujdzie mu to płazem. W dzisiejszym śląskim patrolu piszemy również o śmiertelnym potrąceniu 22-latki przez pijanego kierowcę i zawaleniu budynku po tym, jak...

WIĘCEJ Wypadek w KWK Chwałowice: Cztery osoby z zarzutami nieumyślnego spowodowania śmierci 29-latka [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Kryminalni z Zespołu do spraw Katastrof KWP w Katowicach na polecenie Prokuratury Rejonowej w Rybniku zatrzymali czterech pracowników dozoru górniczego KWK ROW Ruch "Chwałowice". Zatrzymań dokonano w związku z wypadkiem z 19 listopada 2021 roku, w wyniku którego zginął jeden górnik, a dwóch odniosło obrażenia.

Śląski patrol: Po kradzieży czekał na policję, bo "i tak nic mu nie zrobią". Nie przewidział jednej rzeczy 

Ucieczka przed policją zakończona dachowaniem i kompletnie pijany kierowca tira, który jechał po całej szerokości jezdni. Czas na piątkowy śląski patrol. Na deser - batonik... Złodziej, którego nagły zwrot akcji całkowicie zaskoczył.

Pół roku okradał gospodarstwo. 16 zarzutów dla złodzieja z Raciborza 

Raciborscy kryminalni zakończyli postępowanie przeciwko 37-letniemu włamywaczowi, który dokonał szeregu kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych na terenie prywatnej posesji w Krowiarkach. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Śląski patrol: Seria niebezpiecznych zdarzeń na drogach 

Zatrzymany sprawca przemocy domowej. Mężczyzna od lat znęcał się nad swoją partnerką. W dzisiejszym śląskim patrolu również o 73-latku, który za nieprawidłowe wyprzedzanie zapłacił wysoki mandat, a także o licznych zdarzeniach drogowych.

Złapane na gorącym uczynku. Jedną z nich poniosło, na jaw wyszły inne przewinienia 

Warte blisko 1000 złotych produkty do golenia padły łupem dwóch kobiet. Pracownik ochrony zatrzymał je tuż po tym, jak minęły kasy z towarem, za który nie zapłaciły. Okazało się, iż jedna z nich ma już niejedną kradzież na sumieniu.

Policjant z Rybnika jako pierwszy pomagał rannym w wypadku w Kornowacu. Komenda z Raciborza podsumowuje działania [ZDJĘCIA]  

Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku na DW935 w Kornowacu. Do zdarzenia, w którym poszkodowanych zostało 10 osób, doszło w środę około 5:15. Kierujący toyotą, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, wprost na osobowego busa.

Śląski patrol: 18-letni kierowca pod wpływem amfetaminy uciekał przed policją. W zdezelowanym samochodzie wiózł dwoje dzieci 

Czas na podsumowanie doniesień policji ze Śląska. W dziesiejszym śląskim patrolu o areszcie dla podejrzanego za zgwałcenie nastolatki, koszmarnym potrąceniu pieszego i zatrzymaniu 18-latka, którego lista przewinień zdaje się nie mieć końca.

AKTUALIZACJA 10 osób trafiło do szpitali po wypadku busa z osobówką w Kornowacu [ZDJĘCIA]  

Wszyscy uczestnicy wypadku odnieśli obrażenia, trafili do szpitali w Rybniku, Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim. Po godzinie 5:00 na DW935 w powiecie raciborskim samochód osobowy zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z busem. Rannych zostało 10 osób.

Śląski patrol: Strzelali do 15-latka z pistoletu na stalowe kulki 

Wtorek, ostatni dzień stycznia, dziś w śląskim patrolu tragiczne informacje o wypadku samochodowym, w którym zginął 28-letni policjant. Zatrzymano również sprawców dramatycznego napadu z użyciem maczet oraz pseudokibiców, którzy torturowali 15-latka.

Estończycy zatrzymani po pościgu na A1 usłyszeli szereg zarzutów   

Pościg za kradzionym audi zakończył się zderzeniem z porsche. W minionym tygodniu policjanci z komisariatu autostradowego zatrzymali obywateli Estonii. W akcji udział brali również policjanci z Rybnika. Decyzją sądu zarówno kierowca jak i pasażer zostali tymczasowo aresztowani.

Słuchała nawigacji i wjechała na torowisko. Jechała dalej po torach, ale w końcu utknęła  

- Młoda kobieta jadąca samochodem osobowym Škoda Fabia utknęła w torach tramwajowych w pobliżu przystanku tramwajowego Dolní Vítkovice - informuje czeska policja.

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach 

W miniony piątek (27.01.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Zobacz więcej