Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W taki sposób oszuści podszywają się pod CBŚP

Przestępcy podszywają się pod CBŚP. Policja kolejny raz odnotowuje wzmożnoną działalność oszustów, którzy za pomocą poczty e-mail podszywają się pod funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

W taki sposób oszuści podszywają się pod CBŚPpolicja, ilustracyjne
Zachowaj wzmożoną czujność i ostrożność - przestrzega policja przed oszustami.

W ostatnim czasie do policjantów docierają informacje o zwiększonej aktywności oszustów, którzy za pomocą poczty e-mail podszywają się pod Centralne Biuro Śledcze Policji. Przestępcy masowo rozsyłają fałszywe wezwania do CBŚP, informujące o rzekomym "zajęciu komputera" przez służby, w związku z wykrytą m.in. pornografią dziecięcą.

- Nie odpowiadajmy na tego typu wiadomości oraz nie przekazujmy osobom nieznanym naszych danych osobowych, informacji umożliwiających zdalny dostęp do konta bankowego, kodów BLIK, danych z karty kredytowej, jak również kryptowalut i gotówki. Ponadto nie klikajmy w podejrzane linki, w szczególności przesyłane za pomocą poczty elektronicznej - przestrzega policja.

Jeśli otrzymałeś tego typu wiadomość, to jest to z całą pewnością próba oszustwa. Zachowaj wzmożoną czujność i ostrożność!

fot. Policja

źr. Zespół Prasowy CBŚP

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Djjdjeen (91.90. * .61) 11.04.2024 11:21

Te loga na dole to prawie jak informacja o tym kto sponsoruje wydarzenie haha
Powiem tak: mamy AI, chat gpt , a te ciamajdy nawet po polsku paru zdań złożyć do kupy nie potrafią :)
Widać że to jakiś ukrainiec lub rusek, a swoją drogą nie trafiłem jeszcze na żadne oszustwo napisane perfekcyjnie ...

~Jdjdjd (46.204. * .53) 10.04.2024 07:50

Nie zdziwił bym się gdyby to wysyłali prawdziwi funkcjonariusze CBSP, w Gliwicach prawdziwi policjanci okradali mieszkanki swojego miasta metodą na wnuczka. Później ich chyba ABW zawinęło.