Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 14/16.06.2024
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Sport
Nie przegap
Piłka nożna
Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 14/16.06.2024 
Najnowsze komentarze
Wypadek w Rydułtowach. Dwie osoby hospitalizowane 

W piątek(14.06) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. 

Tragedia na szpitalnym parkingu. Kobiety nie udało się uratować 

W środę (12.06.) w Knurowie, przy ulicy Niepodległości, na wewnętrznym parkingu Szpitala Miejskiego doszło do tragicznego wypadku. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować życia 71-letniej kobiety.

Handel alfą, pobicia, groźby, porwanie. 6 członków grupy przestępczej z Rybnika stanie przed sądem [ZDJĘCIA]  

32 zarzuty dla sześciu członków gangu z Rybnika, zajmującego się handlem narkotykami na dużą skalę. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie. W czasie śledztwa, kryminalni zabezpieczyli towar wart ponad 1,3 miliona złotych.

Policjanci szkolili funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej [ZDJĘCIA]  

Na terenie Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy KAS pełniących służbę w komórkach realizacji z zakresu zatrzymywania rzeczy, osób i pojazdów, a także przeszukania środków przewozowych.

Szkolenie służb na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Airport i jednocześnie Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach odbyło się pierwsze szkolenie taktyczne „Działania interwencyjne w przypadku wystąpienia zagrożenia terrorystycznego w MPL „Katowice”.

Wyrok w sprawie "urodzin Hitlera". Sprawa wraca do Sądu Rejonowego w Wodzisławiu. Czy obrońcy naruszyli zasady etyki zawodowej? 

Sąd Okręgowy w Rybniku uchylił wyrok wydany przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim, skazujący Mateusza S., głównego oskarżonego w sprawie "urodzin Hitlera", na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Sprawa wróci do ponownego rozpatrzenia. Sąd utrzymał w mocy wyroki dla pozostałych pięciu oskarżonych. Sędzia...

AKTUALIZACJA Borys Budka i Patryk Jaki zdobyli najwięcej głosów. Mamy oficjalne wyniki PKW 

9 czerwca Polacy wybrali posłów do Parlamentu Europejskiego. O mandat walczyło 1020 kandydatów. 

AKTUALIZACJA

Motocyklista ucierpiał w wypadku w Rybniku. 77-latka z Wodzisławia nie ustąpiła pierwszeństwa [ZDJĘCIA]  

58-letni motocyklista odniósł obrażenia w zderzeniu z samochodem. Do wypadku doszło w piątkowe wczesne popołudnie.

Ciężarówka w rowie w Nowej Wsi 

W piątek o poranku doszło do niebezpiecznego zdarzenia, na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Ministerstwo obrony rozpoczęło współpracę z myśliwymi 

5 czerwca w Ministerstwie Obrony Narodowej podpisano porozumienie pomiędzy ministerstwem a Polskim Związkiem Łowieckim. 

Pościg w Jejkowicach. Kierujący, mieszkaniec pow. wodzisławskiego, był pijany i bez uprawnień 

Pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli, prowadzili policjanci z komisariatu w Gaszowicach. Jak się okazało, 31-latek, który chciał uniknąć spotkania ze stróżami prawa, bo był pijany. To kolejny przypadek, kiedy kierujący wykazuje się nieodpowiedzialnością i lekceważeniem bezpieczeństwa.

Powołano zastępcę Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku 

We wtorek (4.06.) Śląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Wojciech Kruczek powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku bryg. mgr. inż. Sebastiana Dziedziocha, dotychczas pełniącego obowiązki zastępcy.

Nowy szef Komendy Miejskiej Policji w Rybniku został uroczyście wprowadzony [ZDJĘCIA]  

Od 1 czerwca, decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektora dra Tomasza Michułki, obowiązki na stanowisku komendanta rybnickiej jednostki pełni inspektor Arkadiusz Więcek. Uroczystego wprowadzenia dokonał Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Artur Bednarek.

Zgodnie z instrukcją wrzuciła plik pieniędzy do kosza. Policja opublikowała nagranie z interwencji [WIDEO] 

Oszuści, tak długo jak będzie im się to opłacało, nie zrezygnują ze swojej metody. Wciąż jest skuteczna. Zmanipulowani przez nich ludzie, wprawieni w stan dużego rozemocjonowania, tracą oszczędności życia i zostają z niczym.

Zakończono poszukiwania 17-latki z Rybnika 

Zaginiona w dniu 25 maja br. wyszła z domu rodzinnego, od tego czasu nie wiadomo było gdzie jest, ani co się z nią dzieje.

Śląska policja podsumowała długi weekend na drogach 

Długi weekend związane z okresem święta Bożego Ciała już za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 2,5 tysiąca policjantów.

Operator miejskiego monitoringu wypatrzył złodziei 

Para, która okradła mężczyznę została zatrzymana niedługo po zdarzeniu. Sytuację widział operator miejskiego monitoringu w Rybniku, który później wypatrzył też sprawców.

Zobacz więcej