Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Najnowsze komentarze
Dobra praca rodzi się z pasji 

1 lutego 2023 roku minęły 23 lata, od kiedy Marek Sbeczka prowadzi firmę Marco.

Nauka nie musi być nudna. Uczniowie z Rudnika uczyli się o sztucznej inteligencji. Na zajęcia przyszedł wójt [ZDJĘCIA, WIDEO]  

- Jesteśmy pierwszą szkołą w powiecie raciborskim, do której przyjechało Mobilne Laboratorium Przyszłości - cieszy się Weronika Żymełka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku. W ramach spotkania uczniowie mieli szansę na rozwijanie kreatywności, pasji, zainteresowań i talentów. 

Uczeń CKZiU nr 1 w Raciborzu jest jednym z najlepiej zapowiadających się fachowców w Polsce  

Finał 51. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” odbywał się od  31 stycznia do 3 lutego 2023 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Targów Budownictwa BUDMA 2023. Patroni Honorowi to Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Pracodawca nie tylko szkoli ale i wychowuje 

O szkoleniu pracowników młodocianych, doradztwie zawodowym i problemach, z jakimi muszą się borykać pracodawcy, z Januszem Lewandowskim, właścicielem firmy STALTECH i członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu, rozmawia Katarzyna Gruchot.

Politechnika Śląska objęła patronatem „Korfantego” 

Politechnika Śląska w Gliwicach - Wydział Mechaniczny Technologiczny objęła patronatem Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Jednak już wcześniej szkoła współpracowała z  Centrum Kształcenia Ustawicznego Politechniki Sląskiej Filia w Rybniku. Efektem tego ma być popularyzacja nauk technicznych i zachęcenie...

Szkoła katolicka w Sudole otrzymała wsparcie na zakup węgla 

Placówka niepubliczna, prowadzona w dzielnicy Raciborza przez mieszkańców, borykała się z brakiem opału na sezon grzewczy. Z prośbą o pomoc zwróciła się do posła i wiceministra Michała Wosia. Jego staraniem szkoła i przedszkole sudolskie otrzymały kwotę, którą pozwoli zabezpieczyć potrzeby na tegoroczną zimę.

Maluteńki krok do rozwoju. Projekty inżynierskie w raciborskiej uczelni, pierwszy raz w ANS   

Rektor Strózik pokazał w ANS czekoladowy cukierek, który można zjeść bez brudzenia się topiącą czekoladą oraz wieszak z ząbkami, który trzyma spodnie. Zrobił tę prezentację na dorocznym pokazie projektów inżynierskich, który odbył się przy Akademickiej w czwartek 2 lutego. - Chciałem pokazać te drobne innowacje, żeby nie kojarzyły...

5 powodów dla których warto korzystać z kursów online 

Kursy online to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności i poszerzać swoją wiedzę, bez konieczności wychodzenia z domu.

Materiał partnera

Uczniowie z Nędzy uczyli się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi [ZDJĘCIA]  

Szkoła Podstawowa w Nędzy znalazła się w gronie 50 szkół z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej "Ferie z ekonomią", realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Wójt nie ma magicznej różdżki, a gmina nie ma pól naftowych. Tak tłumaczy się zamiar likwidacji szkoły w Samborowicach 

- Nie chce być pan zapamiętany jako ten wójt, co zamknął szkołę - mówili rodzice do Andrzeja Wawrzynka, który ogłosił samborowiczanom, że podstawówkę zamierza wygasić, bo jest w niej za mało dzieci. Wspiera go w tym szef rady gminy Piotr Bajak. - Nie mam problemu z podejmowaniem decyzji w zgodzie z własnym przekonaniem, choć nie...

Zespół Szkół Ekonomicznych - Ekonomik Racibórz. Studniówka 2023 u Kaczyny w Rogowie   

Samych uczniów bawiło się 86, a do tego 29 nauczycieli. Pełny skład - 194 osoby - uzupełniali partnerzy. Swoich podopiecznych mieli tutaj wychowawcy: Wojciech Łyżniak, Anna Jaroniak i Beata Gawlik, Marta Ogonowska (w zastępstwie Teresy Gorzalnik). Imprezę otwierał dyrektor Paweł Ptak.

Technikum nr 4 z Jastrzębia najlepsze na Śląsku. Sprawdź, jak szkoły z Raciborza, Rybnika, Wodzisławia, Jastrzębia i Żor wypadają na tle województwa i kraju w rankingu Perspektywy 2023  

Na podstawie rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektyw sporządziliśmy zestawienie liceów i techników w naszym regionie (Racibórz, Rybnik, Wodzisław, Jastrzębie-Zdrój oraz Żory).

Ferie zimowe w województwie śląskim już od poniedziałku 

Ferie zimowe w naszym województwie rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek 16 stycznia. Przerwa w nauce będzie trwała do 29 stycznia. 

Nawet piękna i uśmiechnięta dziewczyna może mieć depresję. Skąd biorą się problemy psychiczne dzieci i młodzieży? 

W 2020 roku w województwie śląskim odnotowano 119 prób samobójczych w grupie wiekowej 7-18 lat, w 2021 na swoje życie targnęło się 185 młodych osób, a w pierwszym półroczu 2022 było 161 prób samobójczych. O tym z czego wynikają problemy psychiczne dzieci i młodzieży, jakich sygnałów nie powinni przegapić rodzice oraz drogach...

Nie ma mody na naukę "brudnych" zawodów, ale tam są pieniądze 

O wpływie uchodźców na raciborskim rynek pracy, milionach złotych przeznaczonych na aktywizację bezrobotnych oraz tzw. zawodach deficytowych i nadwyżkowych rozmawiamy z Mirosławem Ruszkiewiczem - dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.

Programowanie w świecie retro gier dla dzieci i młodzieży! Startują bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie” 

Po półrocznej przerwie powraca największe programistyczne wydarzenie dla dzieci i młodzieży. Już w lutym odbędzie się kolejna edycja “Koduj z Gigantami”, czyli bezpłatnej akcji edukacyjnej, która obejmie całą Polskę! W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości...

Materiał zewnętrzny

GUS: Ponad 180 tys. ukraińskich uczniów w polskich szkołach 

Wskutek wybuchu wojny w Ukrainie naukę w polskich szkołach podjęło 182,5 tys. ukraińskich uczniów, najwięcej w "podstawówkach" - wynika z opracowania Głównego Urzędu Statystycznego, podsumowującego ubiegły rok szkolny w polskiej oświacie. Polskie szkoły zatrudniły też 401 nauczycieli z Ukrainy. Włączenie uchodźców do systemu...

Zobacz więcej