Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jego życie stało się scenariuszem do filmu. Teraz przyjechał do Raciborza, aby zainspirować chłopaków z "Poprawczaka"

Patryk Galewski dostał od losu drugą szansę. Sąd skierował go do prac społecznych w puckim hospicjum. Tam zetknął się z księdzem Janem Kaczkowskim i przeszedł przemianę, która może być inspiracją nie tylko dla filmowców, ale również tysięcy dzieci i młodych ludzi w trudnej sytuacji życiowej.

Jego życie stało się scenariuszem do filmu. Teraz przyjechał do Raciborza, aby zainspirować chłopaków z "Poprawczaka"Jakub Kwiatkowski
Patryk Galewski podczas warsztatów w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Raciborzu

Nikt nie rodzi się zły

Patryk Galewski jest współtwórcą projektu PaKa, który realizuje razem z Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego. Jak mało kto, potrafi porozumieć się z wychowankami zakładów poprawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych czy domów dziecka, albowiem on sam ma za sobą tzw. trudną przeszłość. Spotkania zaczynają się od rozmowy. Patryk Galewski mówi, jak kiedyś żył, co zrobił, a także, co się stało, że zmienił swoje życie. Rozmowy nie są łatwe, bo dotykają takich problemów, jak próby samobójcze, zażywanie narkotyków, samookaleczenia. Po trudnych rozmowach przychodzi pora na odpoczynek, a następnego dnia rozpoczynają się warsztaty gotowania, czyli wspólnej pracy, podczas której również otwiera się pole do inspirującej wymiany zdań.

PaKa w raciborskim "Poprawczaku"

Według takiego scenariusza przebiega również wizyta Patryka Galewskiego w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Raciborzu. Patryk Galewski przyjechał do Raciborza 19 kwietnia. 20 kwietnia współpracownik Nowin gościł w "Poprawczaku", relacjonując warsztaty kulinarne. Zdjęcia w galerii. Poniżej w materiale wideo wypowiedź Patryka Galewskiego dla czytelników i widzów Nowin:

Mówili na niego "Johnny"

Na zakończenie dodajmy, że życie Patryka Galewskiego zmieniło się podczas wykonywania prac społecznych w hospicjum, gdzie spotkał księdza Jana Kaczkowskiego. Życiowa przemiana, którą przeszedł, stała się podstawą scenariusza do filmu "Johnny". W rolę księdza Jana Kaczkowskiego wcielił się Dawid Ogrodnik, Patryka Galewskiego zagrał Piotr Trojan. W filmie wystąpiły również m.in. Anna Dymna oraz Maria Pakulnis. "Johnnego" moża zobaczyć m.in. na platfromach Player oraz Netflix.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wiara (5.173. * .104) 23.04.2024 22:17

Piękny film o Pięknych Ludziach. Cieszę się, że zawitał Pan do Naszych chłopaków. Siła z Wami!