Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Gdzie będą się uczyć absolwenci podstawówek w nowym roku szkolnym? 

19 lipca odbyła się symulacja i przydział kandydatów do szkół prowadzonych przez powiat raciborski. Zakwalifikowano ogółem do powiatu raciborskiego 1201 uczniów. Wolnych miejsc w dniu symulacji było 38.

Wicestarosta Kurpis o maturach 2022: takiego wyniku jaki zrobił Mechanik jeszcze w Raciborzu nie mieliśmy 

Różnica między liceami w poziomie zdawalności matur jest niemała, bo wynosi 7 punktów procentowych. Statystycznie nasze technika wypadły lepiej niż średnia wojewódzka, a Mechanik osiągnął poziom zdawalności liceów, jeden z najlepszych odkąd Powiat prowadzi szkoły - o tym mówi w swojej analizie wyników matur wicestarosta raciborski...

O diable, morderstwie i procesie zabójcy policjanta. Nowy numer Nowin Raciborskich 

Radosław Ś. który strzelał do policjantów w Raciborzu i zabił jednego z nich, byłego dziennikarza Vanessy i RTK - Michała Kędzierskiego, stanął 6 lipca przed sądem w Rybniku. - Oskarżony chce mieć uczciwy proces - mówił jego adwokat Michał Legierski. Żądał w części wyłączenia jawności procesu.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu polonezem pożegnali szkołę [ZDJĘCIA]  

Wzruszające. Tak jednym słowem można opisać uroczystość zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu. Nie dość, że żegnano dyrektor Agatę Wieczorek i absolwentów szkoły, to jeszcze uczniowie przygotowali przepiękny i chwytający za serce program artystyczny.

Mieszkańcy Pogrzebienia od 145 lat proszą, aby potężne gradobicie znów nie nawiedziło ich wioski. W procesji szli też Ukraińcy [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

Na 4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. To też dzień, w którym od 145 lat w Pogrzebieniu (gm. Kornowac) odbywa się procesja ku czci patrona strażaków, św. Floriana. Tradycja kultywowana jest na pamiątkę gradobicia z 1877 r, które nawiedziło Pogrzebień i dokonało niewyobrażalnych zniszczeń. To pierwsze świętowanie po...

Nic się nie zmieniło, czyli Narodowe Święto Trzeciego Maja w Raciborzu [ZDJĘCIA] [FILM]  

Po skromnych obchodach z czasów pandemii, Racibórz wrócił do bardziej okazałej formuły celebracji narodowych świąt. Z naszej relacji dowiecie się, co powiedzieli ksiądz i prezydent, a także kto wziął udział w uroczystości.

Dzień otwarty w CKZiU nr 2 Mechanik, czyli konkrety i pasja 

Największa szkoła powiatu raciborskiego zaprasza ósmoklasistów na wirtualny dzień otwarty. Uczniowie mogą przekonać się, że kształcenie tutaj odbywa się w nowoczesnych warunkach, a wiedzę teoretyczną i praktyczną przekazują pasjonaci.

DPS Złota Jesień musi być mniejszy. Co z jego kadrą? 

Koszty utrzymania placówki wzrosły już tak bardzo, że w starostwie zdecydowano się na radykalny krok - stałe ograniczenie liczby pensjonariuszy "Złotej Jesieni".

Powiat wstrzyma szczepienia na Wileńskiej. Młodzież wróci do sali gimnastycznej 

Wicestarosta Marek Kurpis poinformował radnych z komisji zdrowia o wspólnej decyzji zarządu powiatu i dyrekcji szpitala, aby od 1 marca zawiesić szczepienia w Budowlance przy Wileńskiej. Powodem jest znaczny spadek zainteresowania szczepieniami przeciw COVID-19.

Marek Kurpis. Wuefista – Milioner [30 lat Nowin] 

O tym, co miał Racibórz początku lat 90., a czego nie miał Kędzierzyn, „luksusach” na jakie mógł sobie pozwolić początkujący wuefista oraz budowaniu sportowej potęgi „Piętnastki” rozmawiamy z wicestarostą powiatu raciborskiego Markiem Kurpisem.

Co jest ważniejsze: pandemia czy WF? Radny Płonka o szczepieniach w sali gimnastycznej 

Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Budowlance uniemożliwia tamtejszej młodzieży korzystanie z sali gimnastycznej. - Muszą chodzić do PCS, zaraz zrobi się mróz, będą chorować - przestrzega Paweł Płonka. Do radnego powiatowego zgłosili się rodzice uczniów. Wicestarosta Marek Kurpis rozumie problem, ale zwraca uwagę, że pandemia się nie skończyła.

Starosta Grzegorz Swoboda podziękował nauczycielom. "Z waszą pomocą damy radę"  

Powiatowe obchody Dnia Edukacj Narodowej zorganizowo 14 października w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Uroczystość była okazją do wręczenia nagród dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom administracji szkół.

Wywiad Nowin. Ile powinien zarobić nauczyciel, żeby szkoła nie zginęła? 

Wicestarosta raciborski i oświatowiec Marek Kurpis od 2016 roku bierze udział, jako ekspert Związku Powiatów Polskich, w pracach stworzonego z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty. Zespół początkowo zaczął działalność pod przewodnictwem minister edukacji Anny Zalewskiej, później...

BOŻYDAR NOSACZ: „Ach, te pielęgniarki…” 

Podczas uroczystego otwarcia roku akademickiego w raciborskiej PWSZ humory generalnie dopisywały i to mimo słabszego naboru oraz konieczności likwidacji kierunku „turystyka” z powodu braku chętnych do studiowania. Jak zwykle próbujemy odgadnąć o czym myśleli i rozmawiali zaproszeni goście, ale że ludzie generalnie są coraz mniej przewidywalni...

WebKrytyka - zdaniem czytelników

Dominika Kitel i Mateusz Fiołka złapali lisie kity w Hubertusie na Ostrogu [ZDJĘCIA, LIVE, WIDEO]   

Pierwszy raz na ziemi raciborskiej zorganizowano w ramach Hubertusa podwójną gonitwę, dając amazonkom osobną szansę na złapanie lisa. Na pomysł wpadł Ludwik Gorczyca ze stajni Huzarska Dolina, który już 10. raz zaprosił miłośników koni na łąki Ostroga w Raciborzu.

Zabiegali o dobrą pogodę - skutecznie. Dzień seniora w plenerze udał się doskonale  

Gdyby nie pandemia, seniorzy z koła Centrum* świętowaliby w swojej ulubionej "Raciborskiej", jednak ze względu na bezpieczeństwo tym razem wybrali kemping pod lasem Obora w Raciborzu.

Nowiny Raciborskie piszą o Powiatowym Centrum Dziecka. Powstanie przy szpitalu 

Tak nazywać będzie się nowa jednostka starostwa, która ma powstać w ciągu roku. Posłuży przede wszystkim rehabilitacji i opiece nad niepełnosprawnymi dziećmi. Realizacją zajmą się Eko-Okna, których prezes Mateusz Kłosek wyszedł z taką propozycją do władz powiatu. - Firma odda nowy obiekt w stanie pod klucz, starostwo weźmie na...

Zobacz więcej