Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Marek Kurpis

Etatowy Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego

Etatowy Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego

Dyrektor MDK przeprosiła zarząd powiatu "za działanie nieprofesjonalne i krzywdzące" 

Jak wynika z zapisów protokołu z posiedzenia Zarządu Powiatu Raciborskiego Agnieszka Busuleanu-Jaksik przeprosiła jego członków za swoją postawę wobec zamiaru przekształcenia MDK w PDK. Szefowa placówki przyznała, że z jej strony było to działanie nieprofesjonalne. Dodała, że pewne sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Starosta przekonuje, opozycja nadal nieufna. Przyszłość MDK rozstrzygnie się na sesji, choć do likwidacji jeszcze daleko 

Poniedziałkowe posiedzenie komisji budżetowej (24 czerwca) było kolejnym, na którym omawiano przyszłość Młodzieżowego Domu Kultury. Poprosili o to radni opozycji. Pytali o losy petycji złożonej przez radę rodziców w piątek 21 czerwca.

Delegacja z MDK przyszła do radnych. Towarzyszył jej poseł Jabłoński. Pytano władze, czy dom kultury ma jeszcze dyrektora? 

Miejsce nie tylko dla młodzieży, ale i dorosłych oraz seniorów - taką przyszłość rysuje dla MDK zarząd Powiatu Raciborskiego. Zamierza przekształcić go w Powiatowy Dom Kultury. Plan budzi niepokój kadry - dla kogo nie będzie miejsca w nowej placówce, trafi do powiatowych szkół, a także rodziców - bo pojawią się nowe opłaty...

"Dostaliśmy wielkie nic". Odrzańska Droga Wodna po raz kolejny nie została włączona do transeuropejskiej sieci transportowej 

- Czesi dostali Łabę i Wełtawę a my połączenie Szczecin-Berlin, czyli - jak zwykle - wielkie nic - informuje branżowy portal Żegluga Śródlądowa.

Konwencja Koalicji 15 października. Wojciechowicz: nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. A. Wolny: wygramy w pierwszej turze. J. Kuliga: jest minus, że Jacka ludzie nie znają    

- Mamy to, o czym wielu marzyło, a nam się to udało - ogłosiła na początek konwencji wyborczej w PCS-ie Gabriela Lenartowicz. Do sali gimnastycznej z rozświetloną sceną i transmisją wideo na kilka kamer przyszli kandydaci czterech komitetów oraz ich sympatycy. Mimo miejsc głównie stojących, było tłoczno.

InspiratON day 2024. Wydarzenie Nowin z myślą o przyszłości maturzystów szkół Powiatu Raciborskiego  

Wydawnictwo Nowiny zaprosiło uczniów ostatnich klas szkół średnich - maturzystów w placówkach prowadzonych przez Powiat Raciborski na wydarzenie z myślą o ich przyszłości. Dla tej młodzieży to już ostatnie tygodnie nauki w murach swych obecnych szkół. Co zrobią dalej ze swą karierą? Pójdą do pracy? Na studia? Wyjadą za granicę? O...

Ambitny budżet Powiatu Raciborskiego na 2024 rok. Uzyskał jednogłośną aprobatę rady 

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda mówi o gigantycznym wzroście wydatków inwestycyjnych w nowym planie finansowym. - Chcemy jako zarząd pokazać, że Powiat stać na dynamiczny rozwój - tłumaczył na posesyjnej konferencji prasowej.

Festiwal Perspektyw wrócił do formuły na żywo. W PCS tłoczno, gwarno, atmosfera zaciekawienia. Tu rodzi się przyszłość edukacji [LIVE]   

Po pandemicznych edycjach festiwalu w wersji on-line, znów można było zapoznać się z ofertą szkół kształcących przyszłych zawodowców w bezpośrednim kontakcie z uczniami i nauczycielami tych placówek. Budowlanka-Gastronomik, Ekonomik, Mechanik i Liceum Sztuk Plastycznych oraz po raz pierwszy Zespół Szkół Specjalnych zaprezentowały...

Posłanka w bryczce i szarmancki starosta 

- W ramach rozpoczętego w związku z kampanią wyborczą mini-cyklu pt. „Śmiać się czy płakać”, dziś analiza kolejnego zdjęcia (poprzednio było o 6 miliardach posła Matusiaka). Na zdjęciu dużo się dzieje. Prawie jak na słynnym obrazie Petera Breugela starszego pt. „Zabawy dziecięce”, który można obejrzeć w Kunsthistorisches...

MOW w Rudach bez dyrektora. Nowi szefowie Ekonomika i ZSS z powierzeniem stanowiska 

Starostwo prowadzi nabór na stanowisko dyrektorskie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Czy znajdzie tą drogą kandydata? Przykłady z Ekonomika i szkoły specjalnej na to nie wskazują.

Wicestarosta Marek Kurpis: skok w zdawalności matur jest znaczący  

W szkołach Powiatu Raciborskiego, z przystępujących do matury 627 uczniów, zdało ją 548. To zdaniem samorządowca bardzo dobry poziom zdawalności. Spośród 79 uczniów, którym zabrakło punktów, aż 64 (czyli 81%) przystąpi do egzaminu poprawkowego w sierpniu.

Tradycje sikawek konnych od lat ożywają na zawodach w Bieńkowicach [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO, WYNIKI]  

Dawniej, kiedy technologia gaśnicza była jeszcze w powijakach, a zagrożenie pożarowe było powszechne, wykorzystywano sikawki konne. Dzisiaj o tych urządzeniach przypominają wydarzenia, takie, jak te, które od lat organizowane są w Bieńkowicach, wsi w gminie Krzyżanowice. Nierzadko też jednostki, które posiadają takie urządzenia, wystawiają...

Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej za nami [ZDJĘCIA]  

7 czerwca w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XIII Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody.

Festiwal „Dziesiątka i Przyjaciele”. Zobaczcie, co działo się na Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

„Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster”! - to hasło drugiej edycji Festiwalu „Dziesiątka i Przyjaciele”, który odbył się w poniedziałek 5 czerwca 2023 r. na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Kurpis niczym stand-uper użył ironii do odpowiedzi liderowi opozycji. ”Alternatywny świat według radnego Tomasza Kusego” 

Przed miesiącem wicestarosta usłyszał od rajcy, że skłamał, a wraz z nim jego podwładna. Było więcej gorzkich słów w oświadczeniu Kusego, ale nie było  reakcji Marka Kurpisa. Ta miała miejsce na majowej sesji. Urzędnik potraktował ją jednak z przymrużeniem oka. Ma do tego dryg - w czasach studenckich brylował w kabarecie.

Zespół Szkół Ekonomicznych obchodził święto swojej patronki  

„Nie bójcie się tajemnicy Eufemii, nie bójcie się jej miłości” – powyższe słowa wybrzmiały jako motto, zachęcając do ponoszenia wysiłku, do pracy i zaangażowania.

Dzień Strażaka 2023 na Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W piątkowe południe 12 maja na terenie Zamku Piastowskiego w Raciborzu świętowano Dzień Strażaka. To szczególne święto łączy wszystkich ratowników, którzy codziennie narażają własne życie, niosąc ratunek innym w potrzebie.

Zobacz więcej