Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Maciej Konior

Dyrektor Okręgowy Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach.

Raciborzanin, absolwent I LO, od 2009 r. związany ze Służbą Więzienną. W 2019 r. został zastępcą dyrektora Zakładu Karnego w Raciborzu, a w 2021 roku dyrektorem Zakładu Karnego w Raciborzu. W marcu 2023 r. został Dyrektorem Okręgowy Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach.

500 naboi i 14 milionów czyli była dyskoteka Doro zmieni się w strzelnicę i harcówkę   

Zakład Karny w Raciborzu zaoszczędzi, bo nie trzeba będzie wysyłać funkcjonariuszy do Jastrzębia-Zdroju, by tam ćwiczyli strzelanie. Zyskają miłośnicy strzelania z Raciborza - bracia kurkowi, LOK, VIS i RSS. Miejsce znajdą harcerze z ZHR, bo na piętrze planuje się dla nich harcówkę. O tym wszystkim poinformowano w raciborskim więzieniu...

Wojewódzkie obchody Święta Służby Więziennej na rynku w Rybniku [ZDJĘCIA]  

Funkcjonariusze Służby Więziennej z całego regionu zjechali się do Rybnika, by wziąć udział w uroczystych obchodach święta formajci, do której należą.

Tłumy na Kampusie w Rybniku. Luxtorpeda zagrała na Święcie Służby Więziennej [ZDJĘCIA]  

Choć w Rybniku nie ma więzienia ani aresztu śledczego, to w mieście zorganizowano wojewódzkie obchody święta Służby Więziennej. Pojawił się dyrektor z Katowic, a także wiceminister, któremu podlega więziennictwo.

“To będzie najbezpieczniejsze miejsce do zamieszkania”. Briefing o osiedlu przy więzieniu 

- Cieszyłbym się, gdyby tu mieszkali funkcjonariusze z pełnej zmiany. To mieszkanie ma ich scalać, budować team spirit. Jak w wojsku, żeby znaleźć przyjaciela w służbie. Tak może zrodzić się zwarta grupa potrafiąca działać w warunkach zakładu karnego - mówił ppłk Maciej Konior w Raciborzu - dyrektor okręgowy Służby Więziennej....

Zakład Karny w Raciborzu ma nowego dyrektora 

Placówka przy ul. Eichendorffa znów ma dyrektora. Kto stanął na czele raciborskiego więzienia?

Maciej Konior awansował na szefa śląskiej służby więziennej 

Dyrektor raciborskiego Zakładu Karnego opuścił placówkę przy ul. Eichendorffa, bo powołano go na stanowisko Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach.

Przy zakładzie karnym w Raciborzu powstaną 64. mieszkania dla służby więziennej  

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś ogłosił na konferencji prasowej w Raciborzu, że 22 lutego ruszył przetarg na budowę czterech nowych bloków mieszkalnych. Osiedle ma stanąć przy raciborskim więzieniu. - Służba więzienna robi w tym zakresie więcej niż Miasto Racibórz - skomentował w Zakładzie Karnym poseł Solidarnej Polski.

Więzienie w Raciborzu będzie większe. Zakład karny pomieści 1000 osadzonych  

20 mln zł będzie kosztowało utworzenie nowego oddziału półotwartego w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Trafi tam 200 więźniów z krótkimi wyrokami, którzy będą podejmować zatrudnienie w firmach współpracujących z zakładem karnym. Przybędzie funkcjonariuszy - nowy oddział da pracę 30. osobom. Drugą co do wielkości krajową inwestycję...

Uczniowie klas mundurowych ZSOMS w Raciborzu złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA] [WIDEO]  

Rodziny uczniów ze wzruszeniem i dumą przyglądały się przyszłym żołnierzom, strażanikom granicznym i policjantom.

Pomnik Żołnierzy Wyklętych stanie przy więzieniu w Raciborzu. Prace już trwają  

Godzinę temu oficjalnie tego tematu jeszcze nie było. Milczał Zakład Karny w Raciborzu. Milczało biuro poselskie Michała Wosia, któremu jako wiceministrowi sprawiedliwości podlega więziennictwo. W ślad za pytaniami Nowin, do mediów trafił oficjalny komunikat w tej sprawie.

Więźniowie pomogli potrzebującej rodzinie z Krzanowic 

- Dzięki naszemu zaangażowaniu osadzeni wykonali generalny remont jednego z pomieszczeń mieszkalnych potrzebującej rodziny. Prace trwały kilka tygodni i wymagały wiele zaangażowania ze strony osadzonych. Warto zwrócić uwagę, że osadzeni chętnie angażują się w tego typu działania - informuje mjr Tomasz Brzozowski, rzecznik prasowy...

Gdy dyrektor więzienia wchodzi do celi i składa osadzonym życzenia. Czyli Święta Bożego Narodzenia w Zakładzie Karnym 

W czasie świąt u więźniów nasilają się stany depresyjne, dlatego też funkcjonariusze Służby Więziennej muszą zachować szczególną ostrożność. – Jeden przeoczony sygnał może spowodować nieszczęście – mówi podpułkownik Maciej Konior, dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu.

Praca w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Dyrektor więzienia opowiedział studentom PWSZ, jak wstąpić w szeregi Służby Więziennej  

Podpułkownik Maciej Konior z funkcjonariuszami raciborskiej jednostki penitencjarnej spotkali się ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Rozmawiali o roli Służby Więziennej w systemie bezpieczeństwa państwa oraz o specyfice pracy w Zakładzie Karnym.

Wiceminister Woś odznaczył bohaterską postawę funkcjonariuszki z raciborskiego więzienia: państwo może być dumne [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE]  

- To właściwa postawa obywatelska jako człowieka. Jest dumą dla państwa polskiego, że właśnie funkcjonariusze taką postawą się wykazują - mówił wiceminister Michał Woś.

Psycholog z raciborskiego więzienia uratowała 32-latka przed samobójstwem. Chciał wyskoczyć z 4 piętra 

- Służba to nie tylko wypełnianie obowiązków, ale przede wszystkim zdolność pomagania potrzebującym - podkreśla mjr Tomasz Brzozowski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Raciborzu.

Więźniowie z Raciborza pomagają usuwać skutki podtopień w Rydułtowach 

Akcję zorganizowano z inicjatywy Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wosia, któremu resortowo podlega Służba Więzienna.

Więźniowie z pomocą zwierzętom. Przygotowali karmniki 

Służba Więzienna podjęła kolejne działania pomocowe. Tym razem Zakład Karny w Raciborzu ruszył z pomocą dla zwierząt, zamieszkujących w pobliskich lasach.

Zobacz więcej