Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Praca w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Dyrektor więzienia opowiedział studentom PWSZ, jak wstąpić w szeregi Służby Więziennej

Podpułkownik Maciej Konior z funkcjonariuszami raciborskiej jednostki penitencjarnej spotkali się ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Rozmawiali o roli Służby Więziennej w systemie bezpieczeństwa państwa oraz o specyfice pracy w Zakładzie Karnym.

Praca w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Dyrektor więzienia opowiedział studentom PWSZ, jak wstąpić w szeregi Służby Więziennej
Dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu Maciej Konior podczas spotkania ze studentami kierunków resocjalizacja oraz bezpieczeństwo państwa.

Spotkanie zostało zorganizowane w celu promocji Służby Więziennej w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. - Jak nas widzą tak nas piszą... W myśl tego hasła zaprezentowaliśmy studentom bezpieczeństwa państwa oraz resocjalizacji teoretyczne i praktyczne aspekty pełnienia służby w więzieniu - relacjonuje mjr Tomasz Brzozowski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Raciborzu.

W trakcie spotkania omówiono zadania, misję i etos Służby Więziennej. Zaprezentowano historię Zakładu Karnego w Raciborzu oraz rozwoju myśli penitencjarnej. Funkcjonariusze zaprezentowali uzbrojenie i pozostające na wyposażeniu SW środki przymusu bezpośredniego. Omówiono podstawy pracy z deficytami przestępców, w tym znaczenie posług religijnych w więzieniu oraz podstawowe obowiązki ewidencyjne.

- W ramach spotkania przedstawiono również zasady rekrutacji do Służby Więziennej, korzyści płynące z wstąpienia w szeregi naszej służby. Akcja odbiła się dużym zainteresowaniem ze strony wykładowców i studentów, którzy brawami docenili przygotowane spotkanie - dodaje mjr T. Brzozowski.

źródło: ZK Racibórz, oprac. ż

Ludzie

Maciej Konior

Dyrektor Okręgowy Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ancl (46.204. * .127) 25.11.2021 22:23

Znajomy twierdzi, ze wystarczy zapisać się do solidarnej polski żeby mieć fuchę w lasach albo w anclu. Ja oczywiście uważam, ze to nie jest prawda. Nawet wspólne służenie do mszy nie pomoże w awansie.